Najbliższe spotkania

 • rekolekcje letnie Garczyn "SERCE"   
  13-18 sierpnia (wtorek-niedziela)
 • Dzień Wspólnoty 01 lub 06 września (do ustalenia)
  10:00-13:30, oo. Cystersi 

W niedzielę 30 grudnia będziemy świętować 20-lecie istnienia naszej Wspólnoty. Ogarniemy te lata naszym dziękczynieniem i uwielbieniem na Mszy Św. o godz. 10:00 w święto Świętej Rodziny w niedzielę 30 grudnia 2018 r. u oo. Cystersów w Gdańsku-Oliwie. Po Mszy zgłoszone rodziny przenoszą się do Galerii Szczudło w Straszynie na wspólną modlitwę, wspaniały obiad, a także zabawę i wspomnienia. 

uwaga: Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. biskup Zieliński, który postanowił w ten sposób nieco bliżej poznać naszą wspólnotę. Tym bardziej zależy nam na obecności wszystkich nas na tej Mszy!   ;)  do zobaczenia!

 

Przed 20 laty Pan Bóg zaszczepił pragnienie utworzenia wspólnoty rodzinnej w sercach kilku małżeństw, które zaczęły się spotykać i modlić o wspólnotę rodzinną, ewangelizującą i charyzmatyczną. Pierwszym domem CdRu stało się Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie. Dnia 27 września 1998 roku nasi założyciele sformułowali pierwszy statut wspólnoty „Czas dla Rodzin” określający wzór naszego życia, i tę datę można przyjąć jako oficjalne rozpoczęcie naszego istnienia.

Duuużo można by pisać o tym czasie, o osobach, który współtworzyły przez lata wspólnotę "Czas dla Rodzin". 
Baaardzo bogaty jest także obecny czas życia CdR-u, które od kilku miesięcy jest prywatnym stowarzyszeniem wiernych uznanym w Kościele dekretem ks. Arcybiskupa.
Za to wszystko Bogu niech będą dzięki!

Spróbujemy to wszystko zebrać i podsumować, a przede wszystkim ogarnąć naszym dziękczynieniem i uwielbieniem na Mszy Św. o godz. 10:00 w święto Świętej Rodziny w niedzielę 30 grudnia 2018 r. u oo. Cystersów w Gdańsku-Oliwie. Po niej prenosimy się do Galerii Szczudło w Straszynie na wspólną modlitwę, wspaniały obiad, a także zabawę i wspomnienia. Opłata rejestracyjna wynosi 40,- zł*) od Rodzica. Udział dzieci jest bezpłatny!

zobacz miejsce: http://galeriaszczudlo.pl

Mamy nadzieję, że razem będziemy mogli dziękować Bogu za nasze życie i za czas spędzony w CdR!

Nasze świętowanie chcemy też połączyć z konkretnym zaangażowaniem charytatywnym w celu wsparcia tych, którym życie nie ułożyło się tak dobrze jak nam, na 3 różne sposoby. Ogłaszamy to niedawno po niedzieli, w którą był obchodzony w całym Kościele II Światowy Dzień Ubogich:

 

 1. Chcąc pomóc w ewangelizacji na Ukrainie może dołożycie się do zbiórki żywności o przedłużonej przydatności do spożycia, kosmetyki i chemia gospodarcza - dla parafii na Ukrainie, z której kapłan przyjedzie do Oliwy i będzie głosił rekolekcje adwentowe u oo. Cystersów w dniach w dniach 2-5 grudnia ?
 2. A może współczując osobom biednym pomożecie w przygotowaniu posiłku świątecznego w Domu Zakonnym u oo. Cystersów dla podopiecznych Parafialnego Zespołu CARITAS w oktawie Bożego Narodzenia?
 3. A może będziecie tak hojni, że złożycie ofiarę pieniężną podczas zbiórki w czasie naszej uroczystości w Galerii Szczudło lub przelewem na konto SCdR z dopiskiem "20-lecie CdR"? (połowa zebranej tu kwoty będzie dofinansowaniem naszej uroczystości, a połowa wesprze potrzebujących w Oliwie).

 *) rzeczywisty koszt imprezy jest znacznie wyższy, różnicę dopłacimy z kasy wspólnoty dzięki hojności naszych członków i donatorów

Wspólnota CdR

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998 i do roku 2014 działała w Gdańsku Matemblewie. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.


Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.

Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.

Mt 5,19

Wielkie ostrzeżenie dla progresistów. I wielka zachęta dla konserwatystów.
Ale nie tylko do ogłaszania zasad i nauczania o nich.
Przede wszystkim do ich WYPEŁNIANIA - i to we własnym życiu.

witamina_B_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg wielkosc_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg niezadowolony_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg taniec_w_P_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg Milosc_tak_270.jpg serce_kawalki_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg always connected_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg PrayStation_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg nie wytykaj_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg ameba_zycie_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"