Najbliższe spotkania

 • Dzień Wspólnoty 16 grudnia
  10.00-13.30, oo. Cystersi

 

 • Święto Patronalne CdR 30 grudnia
  10.00 - msza, oo. Cystersi
  potem: świętowanie w Galerii Szczudło

W niedzielę 30 grudnia będziemy świętować 20-lecie istnienia naszej Wspólnoty. Spróbujemy powspominać i podsumować te lata, a przede wszystkim ogarnąć naszym dziękczynieniem i uwielbieniem na Mszy Św. o godz. 10:00 w święto Świętej Rodziny w niedzielę 30 grudnia 2018 r. u oo. Cystersów w Gdańsku-Oliwie. Po której zapraszamy do Galerii Szczudło w Straszynie na wspólną modlitwę, wspaniały obiad, a także zabawę i wspomnienia. 

Przed 20 laty Pan Bóg zaszczepił pragnienie utworzenia wspólnoty rodzinnej w sercach kilku małżeństw. Ania i Wojtek Kotasowie, Piotr i Wanda Witkowie oraz Joasia i Rysiek Kozakowie latem 1998 r. zaczęli się spotykać i modlić o wspólnotę rodzinną, ewangelizującą i charyzmatyczną. Do tego grona dołączyli wkrótce m. in. Sylwia z Tomkiem Kotowiczowie. Pierwszym domem CdRu stało się Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, a duszpasterzami zostali: ks. Zbigniew Drzał i ks. Wiesław Wiśniewski. Dnia 27 września 1998 roku nasi założyciele sformułowali pierwszy statut wspólnoty „Czas dla Rodzin” określający wzór naszego życia, i tę datę można przyjąć jako oficjalne rozpoczęcie naszego istnienia.

Duuużo można by pisać o tym czasie, o osobach, który współtworzyły przez lata wspólnotę "Czas dla Rodzin". 
Baaardzo bogaty jest także obecny czas życia CdR-u, które od kilku miesięcy jest prywatnym stowarzyszeniem wiernych uznanym w Kościele dekretem ks. arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.
Za to wszystko Bogu niech będą dzięki!

Spróbujemy to wszystko zebrać i podsumować, a przede wszystkim ogarnąć naszym dziękczynieniem i uwielbieniem na Mszy Św. o godz. 10:00 w święto Świętej Rodziny w niedzielę 30 grudnia 2018 r. u oo. Cystersów w Gdańsku-Oliwie. Po której zapraszamy do Galerii Szczudło w Straszynie na wspólną modlitwę, wspaniały obiad, a także zabawę i wspomnienia. Opłata rejestracyjna wynosi 40,- zł*) od Rodzica.

zobacz miejsce: http://galeriaszczudlo.pl

 

Zapraszamy gorąco zarówno aktualnych, jak i byłych członków naszej wspólnoty! Zapraszamy też wszystkich księży, którzy z nami współpracowali i nami się opiekowali. Zapraszamy nawet Jego Ekscelencję ks. Arcybiskupa, który jeśli nie będzie mógł być osobiście, to może wyśle swojego przedstawiciela?

 

Mamy nadzieję, że razem będziemy mogli dziękować Bogu za nasze życie i za czas spędzony w CdR!

Jeśli tylko Wasze serca chcą spotkać dawnych znajomych i przyjaciół, braci i siostry w wierze, powspominać stare czasy, skorzystajcie i zapiszcie się!

 

Postarajmy się powiadomić wszystkich. Jeśli z kimś macie kontakt, dajcie im znać, prześlijcie ten mail i poniższy link do rejestracji.

ZAPISY: link zgłoszeniowy   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScFfP-gilfRv8jpBFCQ9juHVqWjApwF7FJlTlFqkiKJcAZxDg/viewform

 

Nasze świętowanie chcemy też połączyć z konkretnym zaangażowaniem charytatywnym w celu wsparcia tych, którym życie nie ułożyło się tak dobrze jak nam, na 3 różne sposoby. Ogłaszamy to niedawno po niedzieli, w którą był obchodzony w całym Kościele II Światowy Dzień Ubogich:

 

 1. Chcąc pomóc w ewangelizacji na Ukrainie może dołożycie się do zbiórki żywności o przedłużonej przydatności do spożycia, kosmetyki i chemia gospodarcza - dla parafii na Ukrainie, z której kapłan przyjedzie do Oliwy i będzie głosił rekolekcje adwentowe u oo. Cystersów w dniach w dniach 2-5 grudnia ?
 2. A może współczując osobom biednym pomożecie w przygotowaniu posiłku świątecznego w Domu Zakonnym u oo. Cystersów dla podopiecznych Parafialnego Zespołu CARITAS w oktawie Bożego Narodzenia?
 3. A może będziecie tak hojni, że złożycie ofiarę pieniężną podczas zbiórki w czasie naszej uroczystości w Galerii Szczudło lub przelewem na konto SCdR z dopiskiem "20-lecie CdR"? (połowa zebranej tu kwoty będzie dofinansowaniem naszej uroczystości, a połowa wesprze potrzebujących w Oliwie).

 

*) rzeczywisty koszt imprezy jest kilkukrotnie wyższy, różnicę dopłacimy z kasy wspólnoty dzięki hojności naszych członków i donatorów

 

ZAPISY:   link zgłoszeniowy   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScFfP-gilfRv8jpBFCQ9juHVqWjApwF7FJlTlFqkiKJcAZxDg/viewform

 

Zapraszamy!  

Wspólnota CdR

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998 i do roku 2014 działała w Gdańsku Matemblewie. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.


Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.

Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

I głosu harfiarzy, śpiewaków, flecistów, trębaczy już w tobie się nie usłyszy.
I żaden mistrz jakiejkolwiek sztuki już się w tobie nie znajdzie.
I terkotu żaren już w tobie nie będzie słychać.

Ap 18,22

Piekło. Żadnej muzyki. Żadnej sztuki. Żadnej pracy. Żadnej nadziei.
Czerń braku Boga.

nierozerwalne_obraczki_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg taniec_w_P_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg PrayStation_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg niezadowolony_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg witamina_B_270.jpg wielkosc_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg always connected_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg nie wytykaj_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg Milosc_tak_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg serce_kawalki_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg ameba_zycie_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. Pojawiła się aktualnie szansa, by w Polsce zaczęto powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"