Na zajęciach 15 października (najbliższy Dzień Wspólnoty) zapraszamy dzieci z grupy przedszkolne do Teatru Miniatura.

Szczegółowe informacje na temat wyjazdu przedzkolaków do teatru w czasie Dnia Wspólnoty 15 października:

 • kogo: zabieramy przedszkolaki do Teatru Miniatura.
 • gdzie: dzieci zbierają się przed domem parafialnym DW - jedziemy tramwajem.
 • skąd odebrać: dzieci odbieramy osobiście na parkingu przed Multikinem we Wrzeszczu.
 • kiedy: zbieramy się o godzinie 11 po Mszy Św., odbieramy o godzinie 13:35.
 • zgłoszenia: prosimy o pilne zgłoszenia dziecka, które będzie uczestniczyło w wyjściu mailem na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • pomoc: prosimy o zgłoszenie się rodziców, aby pomóc w transporcie tramwajem do Teatru.
 • koszt: wyjście pokrywa Wspólnota CDR.

 

Nowy rok szkolno-diakonijny ruszył pełną parą. Przesyłamy Wam kilka informacji dotyczących uczestnictwa Waszych pociech w zajęciach diakonii przedszkolnej Czasu dla Rodzin.

1. Prosimy Was drodzy rodzice o pomoc i wsparcie dla naszych działań, którą najlepiej wyrazicie przygotowując i nieustannie zachęcając Wasze dzieci do uczestnictwa w zajęciach. Wasze nastawienie w tej sprawie z pewnością przełoży się na podejście do zajęć dzieci i z dużym prawdopodobieństwem zaowocuje chęcią uczestnictwa bądź zniechęceniem i trudem. My ze swej strony staramy się aby zajęcia były dla dzieci atrakcyjne i zawierały elementy wartościowej formacji. Niedługo zaczniemy korzystać ze specjalnie zamówionej tablicy aby prezentować treści Biblijne w bardziej atrakcyjny sposób.

2. Bardzo prosimy, aby dzieci przychodziły na zajęcia przygotowane w następujący sposób:

a) miały strój odpowiedni do pogody (planujemy prawie za każdym razem również spędzić czas na powietrzu)

b) miały ze sobą śniadanko  (bardzo o to prosimy. Kochani jeżeli dziecko nie będzie miało nic do jedzenia, prawdopodobnie będzie się nudziło podczas posiłku, będzie mu przykro, że inni jedzą oraz może zwyczajnie być głodne i czuć dyskomfort podczas zajęć)

c) miały ze sobą kapcie na zmianę

3. Plan przebiegu zajęć dzieci przedszkolnych ma wyglądać następująco:

 • zabawa na powietrzu
 • modlitwa
 • śniadanko
 • formacja
 • zabawa swobodna/zorganizowana
 • prace plastyczne
 • śpiewanie piosenek.

4. Będziemy wdzięczni jeśli w razie potrzeby, na nasze prośby o pomoc przy prowadzeniu zajęć będziecie odpowiadać z braterską troską i ochotą ;) :)

 

Pozdrawiamy w Panu

Zespół Diakonii Przedszkolnej CdR

Wspólnota CdR

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998 i do roku 2014 działała w Gdańsku Matemblewie. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.


Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.

Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

Kto daje jałmużnę, jakby składał ofiarę uwielbienia.

fragment z Syr 35,1-12

Dbając o życie w uwielbieniu, nie zapominajmy o różnych jej formach. Jałmużna, ofiara, dar, dziesięcina, hojność - to słowa jakie pojawiają w dzisiejszym czytaniu.

kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg Milosc_tak_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg ameba_zycie_270.jpg always connected_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg wielkosc_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg witamina_B_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg taniec_w_P_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg serce_kawalki_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg PrayStation_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg nie wytykaj_270.jpg niezadowolony_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"