Zapytywali Go zebrani: «Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?»

Dz 1,6

Wraca stare hasło... królestwo Izraela. Potęga. Nasza potęga...
Nic nie pomogła śmierć krzyżowa. Nic nie pomogło Zmartwychwstanie.
Trzeba Ducha Świętego by zmienić serce.

(wk)

Wspólnota CdR

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998 i do roku 2014 działała w Gdańsku Matemblewie. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.


Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.

Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg.

1 Kor 3, 16-17

Ostrożnie z naszymi braćmi i siostrami we wspólnocie, z dziećmi i dalszą rodziną, w ogóle z bliźnimi!

Żebyśmy nie zniszczyli w nich czegoś, do czego przyznaje się sam Bóg!

nie_lubimy_samotnosci_270p.jpg Bog_jest_doskonaly_270p.jpg GaduGaduF_270p.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270p.jpg czlowiek_stworzyl_Boga_270p.jpg dziecko_a_komputer_270p.jpg zmien_plyte_modlitwe_270p.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270p.jpg ameba_zycie_270p.jpg niezadowolony_270p.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270p.jpg Jezus_na_facebooku_270p.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270p.jpg Milosc_tak_270p.jpg modlitwa_bezprzewodowy_v2_270p.jpg tesknota_za_staloscia_270p.jpg PrayStation_270p.jpg straciles_nadzieje_zolw_270p.jpg byc_prawie_wierzacym_270p.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270p.jpg wanted_sepia_270p.jpg Przebacz_wrogom_270p.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270p.jpg taniec_w_P_270p.jpg Tato_niebieski_widzi_270p.jpg WlasciwaDietaF_270p.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270p.jpg Adwent_Jezus_a_Mikolaj_270p.jpg No_sex_without_marriage_F_270p.jpg always_connected_F_270p.jpg centrum_handlowe_270p.jpg dziecko_potrzebuje_270p.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270p.jpg wielkosc_270p.jpg logo-cdr_260-x-294.jpg nie_wytykaj_grzechow_270p.jpg zabic_mnie_teraz_270p.jpg nierozerwalne_obraczki_270p.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270p.jpg NieMozeszZasnac_270p.jpg darmowy_chleb_270p.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. Pojawiła się aktualnie szansa, by w Polsce zaczęto powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"