BozeNarodzenieBoże Narodzenie + Wigilia dla ubogich + Święto patronalne i KIERMASZ CHARYTATYWNY + Tato.net 

Kochani nasi przyjaciele i sympatycy, 
należący do wspólnoty Czas dla Rodzin,
członkowie Przymierza.

Za papieżem Franciszkiem życzymy Wam
szczęśliwego Bożego Narodzenia,
pełnego pokoju, miłości i pogody ducha,
jakie przynosi nam Pan zrodzony między nami.

Przeżywanie tajemnicy wcielonego Słowa
niech wam pomoże przyjmować niespodzianki i wyzwania,
przez które Jezus wzywa nas,
byśmy wyszli z zagród naszej wygody,
aby być z Nim i z tymi, których On kocha.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i całego Anno Domini 2020.
Do zobaczenia na Dniu Wspólnoty w niedzielę Świętej Rodziny.
A nawet dzień wcześniej - kto będzie mógł - podczas wspólnego posiłku z potrzebującymi w Oliwie.

Czas dla Rodzin

♥     Wigilia dla ubogich    

Kochani, Siostry i Bracia we wspólnocie,


zgodnie z zapowiedzią jako "Czas dla Rodzin" wspólnie z ojcami Cystersami przygotowujemy w najbliższa sobotę 28 grudnia obiad dla potrzebujących. Prosimy bardzo o włączenie się w to dzieło.


Możliwości wsparcia jest kilka.:

 • Gorąco zachęcamy do przygotowania / kupienia wybranych z listy produktów - poniżej.
 • Robimy również paczki świąteczne w ilości ok. 40 szt więc jeżeli ktoś nie może wesprzeć bezpośrednio to może dołożyć się do paczek wpłacając darowiznę na konto Wspólnoty z dopiskiem "obiad świąteczny dla potrzebujących".
 • Oczywiście odpowiednio wcześniej trzeba będzie przygotować salę, nakryć, podawać do stołu a po skończonym obiedzie wszystko posprzątać - zapraszamy już od 15:15.

Wielu z Was angażowało się w zeszłym rku, więc wie ile pracy wymaga takie przedsięwzięcie.
Bardzo gorąco zapraszamy do pomocy, otwarcia serca, hojności Was oraz wasze kochane dzieci i młodzież, którzy mogliby np. przekazywać naszym gościom paczki.

Poniżej link do tabelki, w której wyszczególnione zostały różne możliwości włączenia się w naszą akcję. Bardzo prosimy o zapisywanie się - LINK PODANY ZOSTAŁ W EMAILU (nie dostałeś? zadzwoń)
Irek - tel. 501 309 918

♥     Święto Patronalne CdR 29 grudnia   

W najbliższą niedzielę zapraszamy na  wyjątkowy Dzień Wspólnoty . Raz do roku przeżywamy nasze Święto Patronalne z okazji Święta Świętej Rodziny.

W planie opłatek, kolędy, zachęty, świadectwa, filmy okolicznościowe oraz KIERMASZ CHARYTATYWNY. Tym razem chcemy zbierać na rodzinę pp. Dzedzej, o których była mowa w ostatnim newsletter'ze CdR i ich tragedię opisuje gdański GN - https://gdansk.gosc.pl/doc/6033917.Z-domu-wyszli-tak-jak-stali oraz

Początek i zakończenie jak zwykle czyli 10:00 – ok. 13:30

Uwaga: zawsze sprawdźcie w kalendarium czy wasza grupa ma dyżur...

>>> Jak zawsze, bądźmy otwarci i gościnni, zwłaszcza wobec osób, których jeszcze nie znamy albo widzimy pierwszy raz! <<<

♥     KIERMASZ CHARYTATYWNY - ZASADY  

Celem kiermaszu jest zebranie środków na wskazany cel. Ponadto możecie pozbyć się z domu mniej lub bardziej potrzebnych lub niepotrzebnych przedmiotów. Możecie przynieść:

 • • płyty CD • DVD • słodycze • książki • narzędzia • przybory kuchenne • ozdoby • naczynia • porcelana • obrazy • srebra rodowe J i wedle fantazji, bo nigdy nie wiecie, czy coś się komu nie spodoba.

Sugerujemy, by wszystkie rzeczy były sprzedawane, czyli również KUPOWANE w cenach od 1 do 20 zł, chyba, że coś ma faktycznie znacznie większą wartość. Przygotujcie naklejki z proponowaną ceną. Albo w cenie wedle hojności nabywcy J

UWAGA WAŻNE 1: nie sprzedane przedmioty każdy właściciel zabiera z powrotem do domu !!!

UWAGA WAŻNE 2: przynieście swoją gotówkę, byście mogli coś sami kupić (!)

<<< NIECH KAŻDY Z NAS COŚ ZAKUPI W RAMACH KIERMASZU! >>>

 

 

♥     ŻYCZENIA OD NASZYCH OPIEKUNÓW Z RAMIENIA SWORD OF THE SPIRIT   

Nasi kochani Angela i Anton piszą do nas:

From: Anton Colella  
Sent: Sunday, December 22, 2019 11:25 AM
Subject: Greetings

Dear Brothers and Sisters

May God bless you and your families very richly this Christmas.

May he give grace and peace to the life of your community.

We entrust Agata and her family to his tender mercy.

We look forward to seeing you and working with you in 2020.

We love you very much

Anton and Angela

♥     TATO.NET    

Przyjacielu Inicjatywy Tato.Net,

Brak śniegu nie jest w stanie zatrzymać narastającego ducha radości wyjątkowych Świąt Bożego Narodzenia. Historia świata zmieniła się, gdy w Betlejem urodziło się Dziecko. Słowo stało się ciałem w Rodzinie. Była to Rodzina uboga materialnie, ale bogata miłością. Ojciec tej Rodziny, Józef, w każdej sytuacji – a nie brakło mu ekstremalnych prób w jego ojcostwie – wykazał się niezwykłą mądrością i skutecznością.  

Życzę Ci, aby czas Świąt Bożego Narodzenia był pełen dobrych spotkań rodzinnych, przyjacielskich, radości bycia z bliskimi i dla nich na 110%. Obecność taty jest darem dla rodziny. Zobacz krótki, inspirujący film o prawdziwym prezencie świątecznym - pielęgnowaniu ducha wdzięczności za każdy dar wokół Ciebie.

Dziś spoglądam z wdzięcznością na kończący się rok 2019. Tysiące ojców szukało i znalazło wsparcie w Tato.Net. Dobre rzeczy nie powstają jednak z niczego, ale dzięki wspaniałomyślnemu zaangażowaniu darczyńców. Na 2020 rok opracowaliśmy plany, które zaradzą potrzebom jeszcze większej liczby rodzin. Bardzo proszę Cię o darowiznę - prezent świąteczny. Udział w misji Tato.Net z pewnością przyniesie Ci ogromną satysfakcję. Z góry dziękuję Ci za zaangażowanie!

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
Dariusz Cupiał,
założyciel Inicjatywy Tato.Net

Czas dla Rodzin

Naszym celem jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.

Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Wspólnota przymierza „Czas dla Rodzin” należy do sieci wspólnot The Sword of The Spirit oraz uczestniczy w Konwencji Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Dekretem ordynariusza diecezji gdańskiej stowarzyszenie jest uznane jako prywatne stowarzyszenie wiernych.

www.czasdlarodzin.pl   e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

wpłaty, darowizny:

Stowarzyszenie Wspólnota Czas dla Rodzin

ul.  Starodworska 1, 80-137 GDAŃSK, KRS 0000598712, NIP 5833193273, REGON 363598128

nr konta  bankowego  38 1140 2004 0000 3602 7680 2368  (mBank) 

Czy wiesz, że warto znać zasady Netykiety? Zobacz tutaj.

Jeśli ten mail trafił do Ciebie omyłkowo i jest niechciany, daj znać!

 

Wspólnota CdR

    

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.
Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.
Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin.Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.
Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Jesteśmy członkiem Konwencji Wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz należymy do światowej sieci wspólnot przymierza The Sword of The Spirit.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

[Nabuchodonozor lud Izraela] uprowadził na wygnanie.
Lecz spośród ubogiej ludności kraju pozostawił niektórych do uprawy winnic i roli.

na podst. 2Krl 25,12

Nawet gdy przez świat przechodzi jakaś zawierucha, ludziom skromnym, żyjącym prosto, pozostawiony jest owoc winnic i roli: Eucharystyczne Wino i Chleb.

 

nie_lubimy_samotnosci_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg Adwent_Jezus_a_Mikolaj_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg ameba_zycie_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg serce_kawalki_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg niezadowolony_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg nie wytykaj_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg PrayStation_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg wielkosc_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg witamina_B_270.jpg Milosc_tak_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg taniec_w_P_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg always connected_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"