Opinie

PODZIĘKOWANIA OD EMILKI

Witajcie kochani. 
Serdecznie dziękujemy za wszelka pomoc , darowizny , słowa otuchy , wsparcia  i modlitwę za nas bez której brakło by nam sił na codzienne zmagania z choroba córeczki .

Czytaj więcej...

Dzieci w homozwiązkach

Dzieci z tradycyjnych rodzin są znacznie szczęśliwsze i zdrowsze niż te wychowane przez pary jednopłciowe – wskazują badania przeprowadzone przez naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Texas w Austin. Szczegółowe analizy mają zostać opublikowane w lipcu br. w renomowanym piśmie Social Science Research.

Czytaj więcej...

Polityka prorodzinna w Europie

Na jednym z wiodących portali internetowych pojawił się ciekawy artykuł dotyczacy polityki prorodzinnej w różnych państwach europejskich.
Wynika z niego że, bezpłatne przedszkola i długie urlopy macierzyńskie to standard w kilku europejskich krajach. Są też takie, gdzie ofertę dla rodziców uzupełniają np. „pensje” dla dziadków za opiekę nad wnukami. A w zasadzie większość państw Europy Zachodniej i Północnej oferuje mniej lub bardziej hojne wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi. Korzystanie z tych systemów nie jest czymś wstydliwym. Są to po prostu uniwersalne świadczenia, która mają swój cel i należą się wszystkim, którzy płacą podatki.

Czytaj więcej...

Kolejny sukces STS

Stowarzyszenie Twoja Sprawa odnotowało kolejny sukces. Oto wiadomość od STS:

Cieszymy się, że możemy poinformować Cię o kolejnej pozytywnie zakończonej akcji STS! Firma Fantasy Park otrzymała około 1200 maili. Już w piątek otrzymaliśmy informację, że firma poważnie podeszła do otrzymanych sygnałów, a my zdecydowaliśmy się na zakończenie akcji.

Czytaj więcej...

Doda skazana za obrazę uczuć religijnych

Na 5 tysięcy złotych grzywny stołeczny sąd skazał Dorotę Rabczewską - Dodę - za obrazę uczuć religijnych określeniem autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła". Wyrok jest nieprawomocny

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa na wniosek prokuratury uznał, że popularna piosenkarka jest winna przestępstwa obrazy uczuć religijnych dwóch osób. Prokuratura żądała kary 10 tys. zł grzywny. [...]

W wywiadzie prasowym Doda stwierdziła w 2009 r., że "bardziej wierzy w dinozaury niż w Biblię", bo - jej zdaniem - "ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła" [...]

Doda nie przyznała się do zarzutu. Zapewniała, iż nie miała zamiaru nikogo obrazić. Według niej "napruty" oznacza "pozytywnie nastawiony", "wino było mszalne", a "zioła z pewnością mogły być lecznicze".

Czytaj więcej...

Wspólnota CdR

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998 i do roku 2014 działała w Gdańsku Matemblewie. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.


Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.

Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.

Mt 5,19

Wielkie ostrzeżenie dla progresistów. I wielka zachęta dla konserwatystów.
Ale nie tylko do ogłaszania zasad i nauczania o nich.
Przede wszystkim do ich WYPEŁNIANIA - i to we własnym życiu.

wielkosc_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg niezadowolony_270.jpg serce_kawalki_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg Milosc_tak_270.jpg always connected_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg witamina_B_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg nie wytykaj_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg PrayStation_270.jpg ameba_zycie_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg taniec_w_P_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"