Opinie

PODZIĘKOWANIA OD EMILKI

Witajcie kochani. 
Serdecznie dziękujemy za wszelka pomoc , darowizny , słowa otuchy , wsparcia  i modlitwę za nas bez której brakło by nam sił na codzienne zmagania z choroba córeczki .

Czytaj więcej...

Dzieci w homozwiązkach

Dzieci z tradycyjnych rodzin są znacznie szczęśliwsze i zdrowsze niż te wychowane przez pary jednopłciowe – wskazują badania przeprowadzone przez naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Texas w Austin. Szczegółowe analizy mają zostać opublikowane w lipcu br. w renomowanym piśmie Social Science Research.

Czytaj więcej...

Polityka prorodzinna w Europie

Na jednym z wiodących portali internetowych pojawił się ciekawy artykuł dotyczacy polityki prorodzinnej w różnych państwach europejskich.
Wynika z niego że, bezpłatne przedszkola i długie urlopy macierzyńskie to standard w kilku europejskich krajach. Są też takie, gdzie ofertę dla rodziców uzupełniają np. „pensje” dla dziadków za opiekę nad wnukami. A w zasadzie większość państw Europy Zachodniej i Północnej oferuje mniej lub bardziej hojne wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi. Korzystanie z tych systemów nie jest czymś wstydliwym. Są to po prostu uniwersalne świadczenia, która mają swój cel i należą się wszystkim, którzy płacą podatki.

Czytaj więcej...

Kolejny sukces STS

Stowarzyszenie Twoja Sprawa odnotowało kolejny sukces. Oto wiadomość od STS:

Cieszymy się, że możemy poinformować Cię o kolejnej pozytywnie zakończonej akcji STS! Firma Fantasy Park otrzymała około 1200 maili. Już w piątek otrzymaliśmy informację, że firma poważnie podeszła do otrzymanych sygnałów, a my zdecydowaliśmy się na zakończenie akcji.

Czytaj więcej...

Wspólnota CdR

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998 i do roku 2014 działała w Gdańsku Matemblewie. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.


Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.

Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem.

Łk 14, 26

Okazuje się, że można chodzić za Jezusem, ale nie być Jego uczniem. 
Można się Nim zafascynować, ale nie zgodzić się na zbyt nieprzyjemne konsekwencje, na jakiś zbytni trud, na zbyt niewygodny krzyż.

byc_prawie_wierzacym_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg PrayStation_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg nie wytykaj_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg niezadowolony_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg taniec_w_P_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg wielkosc_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg witamina_B_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg Milosc_tak_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg always connected_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg ameba_zycie_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg serce_kawalki_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. Pojawiła się aktualnie szansa, by w Polsce zaczęto powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"