Jak donosi Rzeczpoospolita (czytaj więcej więcej: www.rp.pl), Ruch Palikota do spółki z SLD planują zgłoszenie do Sejmu projektu ustawy o związkach partnerskich:

 

Ustawa o związkach partnerskich ma spore szanse na uchwalenie, bo lewica może liczyć na współpracę z Platformą Obywatelską. Premier Donald Tusk przed wyborami deklarował, że PO zajmie się tym niezwłocznie po wyborach. Rzeczywiście w Klubie PO pracuje nad ustawą. Pilotuje ją poseł Artur Dunin, który powiedział "Rz", że pod koniec stycznia przedstawi klubowi wstępną propozycję przepisów.

- Adresujemy je do par heteroseksualnych żyjących w związkach, ale pary homoseksualne również będą mogły z nich korzystać - mówi. - Proponujemy prawo do dziedziczenia po partnerze, ale nie do wspólnego opodatkowania.

Ale bez wojny o związki partnerskie się nie obejdzie. Wiadomo, że PiS i Solidarna Polska nie poprą takich rozwiązań. Do boju szykują się też prawicowe organizacje pozarządowe. Fundacja Mamy i Taty już zorganizowała akcję wysyłania protestów do premiera w tej sprawie. Dotychczas do Kancelarii Premiera wysłano ponad 5 tys. petycji przeciwko planom zrównania praw związków partnerskich z małżeństwami, które zapisano w jednym z rządowych dokumentów. - Jesteśmy przeciwnikami regulacji, które zrównywałyby związki partnerskie, zwłaszcza osób tej samej płci, z rodzinami - mówi Paweł Woliński, prezes fundacji. - Wykładnią jest dla nas stanowisko Sądu Najwyższego.

- To nie jest stanowisko sądu, tylko opinia jednego sędziego znanego z konserwatywnych poglądów - ripostuje Dunin.

więcej: www.rp.pl

Jarek Milczek

Wspólnota CdR

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998 i do roku 2014 działała w Gdańsku Matemblewie. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.


Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.

Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

Nie dawaj mi bogactwa ni nędzy,
żyw mnie Boże chlebem niezbędnym.

Prz 30, 8

Bogactwo - nędza. Dwie skrajności. Dwa bieguny. Pomiędzy nimi cały wachlarz dobrych możliwości.

Przebacz_wrogom_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg wielkosc_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg witamina_B_270.jpg taniec_w_P_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg serce_kawalki_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg niezadowolony_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg ameba_zycie_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg PrayStation_270.jpg nie wytykaj_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg always connected_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg Milosc_tak_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. Pojawiła się aktualnie szansa, by w Polsce zaczęto powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"