Zbliża się nasza wspaniała majówka! 1-3 maja (od godz. 10.00 w poniedziałek 1 maja do godz. 17.00 w środę 3 maja).

Temat tegorocznej majówki to „Nasze dzieci - ich rozwój i zagrożenia”. Naszymi prelegentami będą Beata i Krzysztof Markowiczowie ze wspólnoty Miasto na Górze z Bielsko-Białej. 

 • Beata Markowicz będzie nam mówić o rozwoju osobowym dzieci aż do nastolatków i o współczesnych zagrożeniach (Beata jest dyrektorką zespołu szkół katolickich w Bielsku).
 • Krzysztof Markowicz o życiu z Chrystusem we wspólnocie i łączeniu tego z życiem rodzinnym i zawodowym (Krzysztof jest założycielem wspólnoty Miasto na Górze i aktywnym inżynierem informatykiem).

Dużą część programu dnia stanowić będą jak zwykle zabawy oraz integracja. Ilość miejsc jest ograniczona. Udział wymaga potwierdzenia.

Uwaga! Zaliczkę rejestracyjną w wysokości 100 zł od rodziny należy wpłacić na konto:
Stowarzyszenie Wspólnota Czas dla Rodzin, ul. Starodworska 1, 80-137 Gdańsk
nr 41 1050 1764 1000 0090 3083 3371, koniecznie z opisem "zaliczka majówka - NAZWISKO".

UWAGA! Z dniem 26 kwietnia prosimy ZAPRZESTAĆ WPŁACANIA zaliczek i opłat na konto. Resztę rozliczycie gotówką na miejscu.

Mieszkamy w dobrze nam znanym ośrodku MAUSZ nad jeziorem w pawilonach lub domkach. Przy każdym pokoju i domku punkt sanitarny.

CENNIK (ceny mogą ulec nieznacznej korekcie): 

 • jedna dorosła osoba - 210 zł
 • małżeństwo - 390 zł
 • dziecko od 9 roku życia i starsze - 170,00 zł
 • dziecko do 8 roku z posiłkami i łóżkiem - 130,00 zł
 • dzieci do 3 roku bez posiłku i łóżka - 35,00 zł.

Rodziny wielodzietne CdR płacą za troje najstarszych dzieci, kolejne dzieci finansuje kasa wspólnoty

OSOBY PRZYJEŻDŻAJĄCE NA CZĘŚĆ POBYTU mogą skalkulować swój koszt następująco: nocleg 40 zł, obiad 25 zł (połówka 15 zł), śniadanie lub kolacja 15zł (połówka 10 zł)

Stowarzyszenie Wspólnota Czas dla Rodzin wobec ośrodka wypoczynkowego jedynie reprezentuje poszczególnych uczestników pobytu w zakresie wspólnego reprezentowania uczestników i wspólnego przekazania płatności. Mimo wspólnej reprezentacji każdy uczestnik pobytu uczestniczy w majówce indywidualnie, a rachunki za pobyt wystawiane będą przez ośrodek także indywidualnie.

W razie nadmiaru zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo dowolnej decyzji o przyjęciu zgłoszeń. Zgłoszenia bez zaliczek rejestracyjnych nie będą uwzględniane. W razie rezygnacji zaliczki rejestracyjne nie będą zwracane. Należy obliczyć koszt udziału swojej rodziny i podać w formularzu. Potrzeby dofinansowania prosimy zgłaszać do swoich animatorów. Dla nikogo ze wspólnoty CdR finanse nie powinny być przeszkodą!

Na koniec zapamiętajcie adres swojej ankiety, byście mogli do niej wrócić, gdybyście chcieli ją poprawić.
W razie trudności z wpisywaniem danych, spróbujcie przemieszczać się między polami używając klawisza TAB i Shft-TAB.
Jeśli przyjeżdżasz jako pojedyncza osoba, zamiast imienia drugiej osoby wpisz „nie dotyczy”.

W razie konieczności zadania pytania prosimy pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY  (już jest nieaktywny)

WSTĘPNA AGENDA - POBIERZ TUTAJ (może ulec zmianie)

INFORMACJE PRAKTYCZNE - POBIERZ TUTAJ

MAPKA OŚRODKA - POBIERZ TUTAJ

 

Informujemy też, że zamówiliśmy lepszą pogodę. Nie wierzycie? Przyjedźcie! Pamiętamy takie majówki, gdy w Trójmieście padało, a my leżeliśmy na łące i opalaliśmy się  :)

 Czekamy na Was!

 

Wspólnota CdR

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998 i do roku 2014 działała w Gdańsku Matemblewie. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.


Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.

Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

Król Nabuchodonozor powiedział [do trzech młodzieńców]: Czy jesteście gotowi - w chwili gdy usłyszycie dźwięk rogu, fletu, lutni, harfy, psalterium, dud i wszelkiego rodzaju instrumentów muzycznych - upaść na twarz i oddać pokłon posągowi, który uczyniłem?

na podst. Dn 3,14nn

Niegdyś wszystkie dostępne instrumenty, dzisiaj wszystkie dostępne media nas przekonują by oddać pokłon współczesnym ideologiom-bożkom.
TV, YT, FB,... od nas jednak zależy, czy się bożkom pokłonimy. Czy media będą nam służyć, czy też my im?

taniec_w_P_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg PrayStation_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg witamina_B_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg niezadowolony_270.jpg wielkosc_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg Milosc_tak_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg nie wytykaj_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg ameba_zycie_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg always connected_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg serce_kawalki_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"