Rekolekcje wspólnoty Czas dla Rodzin „W miłości zakorzenieni i ugruntowani” odbędą w Garczynie koło Kościerzyny w dniach 13-20 sierpnia (niedziela-niedziela).

ROZESŁALISMY MAIL Z INFORMACJAMI DLA UCZESTNIKÓW. NIE OTRZYMAŁEŚ? SKONTAKTUJ SIĘ!

INFORMACJE OGÓLNE

Temat rekolekcji to „W miłości zakorzenieni i ugruntowani” (por. Ef 3,17). Mówić będziemy o wzroście chrześcijańskim, co znaczy dojrzałość oraz co znaczyć może przymierze dla nas we wspólnocie.
Na sierpniówce naszymi gośćmi będą znani nam dobrze Angela i Anton Collela z katolickiej wspólnoty "The Risen Christ" z Glasgow.

Ilość miejsc jest ograniczona. Udział wymaga potwierdzenia.
Uwaga! Zaliczkę rejestracyjną w wysokości 100 zł od rodziny należy wpłacić do dnia 20 czerwca 201t r. na konto Stowarzyszenie Wspólnota Czas dla Rodzin, ul. Starodworska 1, 80-137 Gdańsk
nr 41 1050 1764 1000 0090 3083 3371, koniecznie z opisem "NAZWISKO - zaliczka na Garczyn".  NIE WPŁACAJCIE PEŁNYCH KWOT - ROZLICZYCIE SIĘ NA MIEJSCU GOTÓWKĄ

W razie nadmiaru zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo dowolnej decyzji o przyjęciu zgłoszeń. Zgłoszenia bez zaliczek rejestracyjnych nie będą uwzględniane. W razie rezygnacji zaliczki rejestracyjne nie będą zwracane.
Należy obliczyć koszt udziału swojej rodziny i podać w formularzu. Potrzeby dofinansowania prosimy zgłaszać do swoich animatorów lub przez naszą stronę www.

Mieszkamy w ośrodku SPOŁEM (www.hotelgarczyn.tp2.pl) nad jeziorem w pawilonach lub domkach. W każdym pokoju i domku punkt sanitarny. Jeśli ktoś by chciał mieszkać na polu namiotowym, prosimy o informację.

CENNIK GARCZYN 2017:
dorosły 560 zł
dziecko od lat 14 lub z pełnym wyżywieniem 455 zł
dziecko do lat 14 z 1/2 wyżywienia 280 zł
dziecko do 3 lat bez wyżywienia, z miejscem noclegowym 175 zł
dziecko do lat 3 bez wyżywienia, bez miejsca noclegowego 30 zł
czwarte i następne dziecko z jednej rodziny (doliczając również dzieci jadące na CEDEN do Bielska) bezpłatnie - dotyczy najmłodszych dzieci w ośrodku SPOŁEM

Stowarzyszenie Wspólnota Czas dla Rodzin wobec ośrodka wypoczynkowego jedynie reprezentuje poszczególnych uczestników pobytu w zakresie wspólnego reprezentowania uczestników i wspólnego przekazania płatności. Mimo wspólnej reprezentacji każdy uczestnik pobytu uczestniczy w turnusie indywidualnie, a rachunki za pobyt wystawiane będą przez ośrodek SPOŁEM także indywidualnie.

Uwaga: prosimy nie wpisywać danych młodzieży biorącej udział w obozie CEDEN.
Tutaj jedynie prosimy o podanie przewidywanej ilości waszych dzieci biorących udział w CEDEN.
Zgłoszenia na CEDEN w Bielsku prosimy kierować mailowo.
Na koniec zapamiętajcie adres swojej ankiety, byście mogli do niej wrócić, gdybyście chcieli ją poprawić.
W razie trudności z wpisywaniem danych, spróbujcie przemieszczać się między polami używając klawisza TAB i Shft-TAB.
Jeśli przyjeżdżasz jako pojedyncza osoba, zamiast imienia drugiej osoby wpisz „nie dotyczy”.

W razie konieczności zadania pytania prosimy pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :)

 

ZGŁOSZENIE

Kliknij TUTAJ - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY >>

 

 

Wspólnota CdR

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998 i do roku 2014 działała w Gdańsku Matemblewie. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.


Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.

Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

Król Nabuchodonozor powiedział [do trzech młodzieńców]: Czy jesteście gotowi - w chwili gdy usłyszycie dźwięk rogu, fletu, lutni, harfy, psalterium, dud i wszelkiego rodzaju instrumentów muzycznych - upaść na twarz i oddać pokłon posągowi, który uczyniłem?

na podst. Dn 3,14nn

Niegdyś wszystkie dostępne instrumenty, dzisiaj wszystkie dostępne media nas przekonują by oddać pokłon współczesnym ideologiom-bożkom.
TV, YT, FB,... od nas jednak zależy, czy się bożkom pokłonimy. Czy media będą nam służyć, czy też my im?

taniec_w_P_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg PrayStation_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg witamina_B_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg niezadowolony_270.jpg wielkosc_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg Milosc_tak_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg nie wytykaj_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg ameba_zycie_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg always connected_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg serce_kawalki_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"