Szlak Orlich Gniazd to zlot zaprzyjaźnionych i współpracujących ze sobą wspólnot przymierza i wspólnot zmierzających do przymierza.

Zapraszamy liderów, odpowiedzialnych oraz osoby zainteresowane strategią, rozwojem i współpracą między wspólnotami. Zapraszamy także wszystkich, których omawiana tematyka zaciekawi - zobaczcie agendę.

Zapraszamy też przedstawicieli wspólnot zrzeszonych w Gdańskiej Szkole Nowej Ewangelizacji, zwłaszcza tych, które są w przymierzu albo zmierzają do przymierza.

W rok 2018 zlot ten odbywa się w Gdańsku, a organizatorem jest nasza wspólnota. 

 

Planowana agenda tego wydarzenia.

piątek 1 VI
10:00 powitanie, krótka prezentacja wspólnot
10:45 modlitwa, zachęta (prow. wspólnota Miasto na Górze, Bielsko-Biała)
11:20 panel „Dwa oblicza Kościoła – wymiar charyzmatyczny i wymiar hierarchiczny, rozeznanie autentyczności powołania wspólnot” na podstawie Iuvenescit Ecclesia (prow. wspólnota Czas dla Rodzin)
każdy panel składa się z krótkiej konferencji-zachęty oraz panelowej dyskusji przedstawicieli poszczególnych wspólnot
12:30 panel „Prawo kanoniczne a grupy i wspólnoty, prywatne stowarzyszenia wiernych. Rodzaje przywództwa we wspólnotach.” (prow. wspólnota Czas dla Rodzin)
14:00 obiad dla zgłoszonych osób (restauracja)
15:45 panel „Po co nam SOG? Jaki SOG? Czy przekształcić SOG w prywatne stowarzyszenie wiernych?” (prow. wspólnota Miasto na Górze, B-B)
16:45 dyskusja w grupach tematycznych:
   A. Parafie a wspólnoty. Skazani na konflikt czy na współpracę?
   B. Nowe obszary ewangelizacji: więzienia? pary niesakramentalne?
   C. Technologiczne zagrożenia i szanse w wychowywaniu dzieci.
17:45 podsumowanie grup tematycznych
18:15 kolacja dla zgłoszonych osób (katering)
19:15 modlitwa uwielbienia (prow. diakonia Czas dla Rodzin, świadectwa przyjezdnych wspólnot: „Co mówi Duch do Kościoła? Co mówi Duch do mojej wspólnoty?”)
21:30 zakończenie obfitego dnia :)

sobota 2 VI
10:00 modlitwa, zachęta (prow. wspólnota Źródło Życia z Ostrołęki)
10:35 panel „Dwie ręce Boga” – o zaopatrywaniu nas w przestrzeni duchowej i materialnej (prow. wspólnota Czas dla Rodzin)
11:35 kawa, ciastka
11:50 panel „Jak godzić zaangażowanie we wspólnotę z życiem rodzinnym i innymi obowiązkami? (prow. wspólnota Nowy Pęd z Suchej beskidzkiej)
12:50 panel „Jak wyglądają skrutynia i troska braterska (ang. pastoral care) w naszych wspólnotach?” (prow. wspólnota Miasto na Górze z B-B)
14:00 przejazd na piknik
14:15 piknik/ognisko w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Gdańsk ul. Grunwaldzka 244
16:30 dla osób przyjezdnych zwiedzanie starego Gdańska (z przewodnikiem z CdR)
19:00 kolacja i Wigilia Niedzieli, rozważanie Słowa, modlitwa (w domach członków CdR)

niedziela 3 VI
10:00 Eucharystia w kościele oo. Cystersów
11:15 kawa, ciastka w salce domu parafialnego ul. Polanki; oddanie dzieci opiekunom
11:45 uwielbienie
12:45 panel „Relacje we wspólnocie, jedność mimo trudności” (prow. wspólnota Miasto na Górze, Bielsko-Biała)
13:30 zakończenie SOG, ew. obiad z rodzinami / wyjazd do domów

W piątek zamierzamy się skupić na sprawach strategii i organizacji naszych wspólnot. W sobotę bardziej na sprawach życiowych i duchowych.

Na piątkowe wieczorne uwielbienie oraz na całą sobotę i niedzielę zapraszamy wszystkich. Ze względów praktycznych prosimy o zgłoszenia udziału w poszczególnych częściach w formularzu (WAŻNE!).

 

Do członków CdR: Mamy prośbę, byście zgłosili się do pomocy w obszarach o jakie pytamy w formularzu. Zwłaszcza goszczenie przyjezdnych oraz udział we wspólnych posiłkach. Termin na wypełnienie formularza mija w piatek - bardzo prosimy o wypełnienie przez wszystkich członków CdR!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfJeqCy_BY7rBF-5nrFILCgET1HPux6LjEj2ZFUY1eRYTrPkg/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link

Do osób spoza CdR: Mamy prośbę, byście zgłosili w jakich częściach SOG będziecie uczestniczyć.  Termin na wypełnienie formularza mija w niedzielę 27 maja - bardzo prosimy o wypełnienie!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfDDVwDucBHbfmv4ktu_zdcUTdqSI01oP7hqG-XADBdyF-U9A/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link

 

Warto, naprawdę warto posłuchać konferencji z zeszłego roku. Wszystkie są bardzo, bardzo dobre, ale gdybyście mieli się zachęcić przez wysłuchanie jednej tylko, to polecamy „Wyzwania współczesności”. Konferencje SOG 2017 są dostępne w sieci pod: https://drive.google.com/drive/folders/1qlgowpE68dk6hdaq9SFTdvEJLCETprKZ?usp=sharing

Wspólnota CdR

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998 i do roku 2014 działała w Gdańsku Matemblewie. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.


Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.

Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

Król Nabuchodonozor powiedział [do trzech młodzieńców]: Czy jesteście gotowi - w chwili gdy usłyszycie dźwięk rogu, fletu, lutni, harfy, psalterium, dud i wszelkiego rodzaju instrumentów muzycznych - upaść na twarz i oddać pokłon posągowi, który uczyniłem?

na podst. Dn 3,14nn

Niegdyś wszystkie dostępne instrumenty, dzisiaj wszystkie dostępne media nas przekonują by oddać pokłon współczesnym ideologiom-bożkom.
TV, YT, FB,... od nas jednak zależy, czy się bożkom pokłonimy. Czy media będą nam służyć, czy też my im?

taniec_w_P_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg PrayStation_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg witamina_B_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg niezadowolony_270.jpg wielkosc_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg Milosc_tak_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg nie wytykaj_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg ameba_zycie_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg always connected_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg serce_kawalki_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"