IMG 20190608 222451W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zebraliśmy się ze wspólnotami SNE na  czuwaniu w naszym oliwskim kościele u Ojców Cystersów.

Zostaliśmy jako wspólnota poproszeni o poprowadzenie tego czuwania. Przygotowania naszych diakonii trwały kilka miesięcy i widać było finalnie włożone zaangażowanie ale tak naprawdę nie siłą, nie mocą naszą lecz mocą Ducha Świętego, jak głosi pewna znana charyzmatyczna pieśń, czas tego spotkania modlitewnego mogę uznać za absolutnie niezwykły.

 

W roku duszpasterskim pod hasłem "W mocy Bożego Ducha" - którego symbolem są języki ognia skoncentrowaliśmy się właśnie w uwielbieniu, nauczaniach, a także w wystroju kościoła  na symbolu ognia Ducha Świętego, który nas trawi, oczyszcza i rozpala do większego zaangażowania serca i bliskości z Panem.

wspolnoty na zeslaniu 2019Czuwanie oczekujących na przyobiecany nam ogień z nieba, otworzył ksiądz Zbyszek Wądrzyk wraz z liderami CdR Jackiem i Lusią oraz zaproszonymi przez nich do przodu obecnymi liderami wspólnot i kapłanami.

Od siebie chciałabym powiedzieć, że to czuwanie co potwierdzali mi rozmówcy jak mawiają w naszych charyzmatycznych kręgach było prawdziwie namaszczone. Pięknie i głęboko poprowadzili nas liderzy uwielbienia Arek, Tomek i Ala, poruszyli najwrażliwsze struny liczni muzyczni z Arturem, nauczający w osobach Piotra i księdza Zbyszka dali podgrzaną nad żywym ogniem duchową strawę nauczań, Piotr  mówił o potrzebie podsycania w nas żaru, nie pozwalaniu by smutek, brak stałej walki o Pana osłabił czy wreszcie wygasił w nas ten ogień. Ks. Zbyszek mówił o duchowym lazarecie - szpitalu dla bożych weteranów, którym po wielu poniesionych ranach potrzeba odzyskać dawny zapał, siły by znowu głosić Ewangelię z mocą i dzięki temu być postrachem dla Szatana. Z ks.Zbyszkiem także szliśmy i co że w miejscu ale za to z przekonaniem , zwarci jak wielka boża armia oddając się przemożnemu wrażeniu jak dudni ziemia pod stopami tych, którzy od 2000 lat niosą po świecie Ewangelię.

Od pewnego momentu czuwania myślę, że przypadło to na czas  adoracji było już tak samo płomiennie jak przy żywym ogniu ustawionym na środku głównej nawy i przed ołtarzem. Postaraliśmy się też z Bartkiem o pomoc w przeżywaniu tego czasu jeszcze głębiej tj. wyświetlane żywe, przenikające się obrazy związane z ogniem i Duchem Świętym, wydarzeniem Pięćdziesiątnicy - sugestywny slajd z żywo płonący slajd z witrażem z Duchem Świętym, nadlatująca na nas gołębica czy łagodna i piękna twarz Jezusa. Od osób, które przechadzały się po kościele dowiedziałam się, że świątynia była wypełniona w większości, a modlitwa żarliwa, zaangażowany śpiew były doświadczeniem jeśli nie ogółu to większości obecnych, począwszy od pierwszych po ostatnie rzędy. Do wstawienników mimo ich dużej liczby do samego końca ich posługi oczekiwali chętni. W pewnym momencie gdy uwielbialiśmy Pana Jezusa w wystawionej przez księdza monstrancji, poproszeni bliżej gęstym tłumem wypełniliśmy główną nawę kościoła. Muzyka była momentami mocna i tak cudowna, pociągająca moje serce ku potężnemu Bogu, że widząc Jezusa w Hostii i czując wielkie szczęście, bliskość i ogień wewnętrzny tego bardzo osobistego doświadczenia  znalazłam się z wieloma osobami, których twarze były podobnie rozpromienione, jak gdyby w Sali Tronowej Wielkiego Króla, gdzie poza Bogiem nie potrzeba już dosłownie niczego do ogromnego poczucia wypełnienia. Duch Święty zstąpił to pewne, cały tydzień nosi mnie to duchowe doświadczenie i cieszę się, że mogłam doświadczać tych wszystkich wspaniałości z naszymi jeszcze bliższymi po tym doświadczeniu braćmi i siostrami ze wspólnoty.

Katarzyna Zosiuk

Wspólnota CdR

    

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.
Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.
Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin.Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.
Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Jesteśmy członkiem Konwencji Wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz należymy do światowej sieci wspólnot przymierza The Sword of The Spirit.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

[Ziarno] posiane na grunt skalisty oznacza tego, kto słucha słowa i natychmiast z radością je przyjmuje; ale nie ma w sobie korzenia i jest niestały. Gdy przyjdzie ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamuje.

Mt 13,20-21

Gdy przyjdzie ucisk, może nie chodzi o to, by koniecznie wytrwać do końca, do męczeńskiej śmierci, choć byłoby to najszlachetniejsze. Na pewno zaś chodzi o to, by nie załamywać się ZARAZ, już przy pierwszych trudnościach. Żeby jednak zawalczyć, na miarę swych sił. Czy nie rezygnuję z góry, zanim trudności się pojawią, już tylko z obawy przed nimi?

 

darmowa_podroz_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg Adwent_Jezus_a_Mikolaj_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg ameba_zycie_270.jpg PrayStation_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg witamina_B_270.jpg Milosc_tak_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg serce_kawalki_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg wielkosc_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg always connected_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg niezadowolony_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg taniec_w_P_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg nie wytykaj_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"