strafamocy2019

W dniach 5-6 lipca SNE organizuje wspólnie z Witkiem Wilkiem, dzieło ewangelizacyjno-uwielbieniowe - Strefa Mocy w Gdyni nad samym morzem  - nad Bulwarem Nadmorskim przy al. Marszałka Piłsudskiego.

W dniach 5-6 lipca organizujemy wspólnie z Witkiem Wilkiem, dzieło ewangelizacyjno-uwielbieniowe - Strefa Mocy w Gdyni nad samym morzem  - nad Bulwarem Nadmorskim przy al. Marszałka Piłsudskiego.

Naszym pragnieniem jest byśmy wraz z katolickimi wspólnotami/ruchami mogli wspólnie w jedności trwać w modlitwie, ewangelizować i uwielbiać Pana Boga.

Dlatego pragniemy, aby wspólnoty SNE aktywnie włączyły się w to przedsięwzięcie. Mamy błogosławieństwo biskupa Zbigniewa, ks. Zbyszka i ks. Andrzeja Niemcewicza.

Wieczory od godziny 18-22 są prowadzone przez zespół Witka, który będzie głosił kerygmat, dawał świadectwa i będzie prowadził koncert uwielbieniowy.

Natomiast na scenie w piątek od 15-18 i sobotę 12-18 mogą występować lokalne wspólnoty grupy (Oaza Dzieci Bożych z Ruchu Światło Życie,  Teatr Rapsodyczny im. Jana Pawła II, i świadectwa wraz z tańcem i pieśniami prowadzonymi przez Neokatechunemat, Gdańskie SNE oraz Odnowę w Duch Św.).

W piątek chcielibyśmy rozpocząć o 15 uwielbieniem Bożego Miłosierdzia. Pragniemy, aby wspólnoty SNE z Ikoną Trójcy Św. poprowadziły modlitwę uwielbienia. Następnie chcemy zaprosić liderów (lub przedstawicieli wspólnot) do poprowadzenia razem modlitwy o wylanie Bożego Miłosierdzia na naszą archidiecezję. 

J 17, 20-23 
Proszę Cię nie tylko za nimi, lecz także za tymi, którzy uwierzą we Mnie dzięki ich nauczaniu, 21aby wszyscy byli jedno. Podobnie jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, tak i oni niech będą w Nas, aby świat uwierzył, że to Ty Mnie posłałeś. 22Obdarzyłem ich chwałą, jaką otrzymałem od Ciebie, aby byli jedno, podobnie jak My jedno jesteśmy. 23Ja w nich, a Ty we Mnie – niech staną się doskonałą jednością, aby świat poznał, że to Ty Mnie posłałeś i tak ich umiłowałeś, jak Mnie umiłowałeś.

Pragniemy zaprosić Was do współpracy poprzez udział:

 • wstawienników i ewangelizatorów (w dniach piątek i sobota od godziny 17 do 21)
   (link zgłoszeniowy https://forms.gle/3FzfDJfzQWt9DqnD9 następnie należy wypełnić otrzymany formularz, który będzie zatwierdzony przez kapłana wspólnoty)
 • osób, które by nieodpłatnie pomogły w pracach porządkowych
 • modlitwie:
  • Modlitwa za dzieło, ekipę lokalną i ekipę Witka o działanie w jedności, za posługujących, uczestników i nasze rodziny. BARDZO POTRZEBUJEMY WASZEJ MODLITWYJ
  • modlitwę /czuwanie przy Najświętszym Sakramencie w czasie wydarzenia
 • Kapłanów, którzy podczas wydarzenia mogliby spowiadać 
 • 10 mężczyzn w czwartek i z soboty na niedziele
 • W wspomożeniu finansowym, w formie darowizny na konto Fundacji Światło Życie - -bardzo potrzebujemy też wsparcia finansowego, prosimy o hojność Waszych serc  

NUMER RACHUNKU Idea Bank 51 1950-0001-2006-0373-8661-0002 
tytułem: darowizna Strefa lub koncert

Wydarzenie to, będzie wielkim finałem trasy ewangelizacyjno–uwielbieniowej, którego głównym organizatorem jest fundacja „Za Nim", reprezentowana przez Witka i Sylwię Wilk (polskich ewangelizatorów). Natomiast fundacja „Światło – Życie", oddział Gdańsk podjęła się patronatu lokalnego. Jednocześnie pragniemy zauważyć, że jest to wspólne dzieło ruchów katolickich Kościoła w archidiecezji Gdańskiej. W przedsięwzięcie to, już włączyły się wspólnoty/ruchy takie jak:

 • Ruch Światło Życie,
 • Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji,
 • Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Gdańskiej,
 • Neokatechumenat.

Dzieło to ma charakter ewangelizacyjny, radosne i pełne pasji rekolekcje, czas świadectw ludzi, którzy doświadczyli Boga żywego i Bożej miłości, modlitwy pełnej mocy, muzyki na żywo - uwielbienia Pana Boga i przedstawienia teatralne, a także głoszenie kerygmatu.

Głównym celem tego wydarzenia jest przede wszystkim ewangelizacja wśród mieszkańców Trójmiasta oraz gości wakacyjnych z całej Polski. Pragniemy dotrzeć do każdego. Kierując się słowami Papieża Franciszka na temat jedności  i jej budowania, wzmocnieni relacją z Panem Bogiem, chcemy poprzez wspólnotę z kapłanami, a także osobami świeckimi głosić wspólnie Słowo Boże.

Plan wydarzenia:

 • Piątek - 5 lipca:
  15.00 - Uwielbienie Bożego Miłosierdzia 
              (Koronka, uwielbienie, modlitwa i świadectwa) 
  18.00 - Za Nim
 • Sobota - 6 lipca:
  12.00 - Oaza Dzieci Bożych
  13.00 - Teatr Rapsodyczny im. Jana Pawła II
  14.00 - Diakonia tańca
  14.30 - Uwielbienie (modlitwa, konferencja, świadectwa)

17.30 - Nabożeństwo sobotnie

18.00 - Za Nim

W celu udzielenia dodatkowych informacji proszę o kontakt z Agnieszką Bielas-Studniarz – koordynatorem tego dzieła tel. 504 608 131 , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z Panem Bogiem

Adam Polakowski
Ikona Trójcy Świętej SNE

Wspólnota CdR

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998 i do roku 2014 działała w Gdańsku Matemblewie. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.


Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.

Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.

Mt 5,19

Wielkie ostrzeżenie dla progresistów. I wielka zachęta dla konserwatystów.
Ale nie tylko do ogłaszania zasad i nauczania o nich.
Przede wszystkim do ich WYPEŁNIANIA - i to we własnym życiu.

Bog_jest_doskonaly_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg serce_kawalki_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg PrayStation_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg nie wytykaj_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg taniec_w_P_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg wielkosc_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg Milosc_tak_270.jpg witamina_B_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg always connected_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg ameba_zycie_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg niezadowolony_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"