strafamocy2019

W dniach 5-6 lipca SNE organizuje wspólnie z Witkiem Wilkiem, dzieło ewangelizacyjno-uwielbieniowe - Strefa Mocy w Gdyni nad samym morzem  - nad Bulwarem Nadmorskim przy al. Marszałka Piłsudskiego.

W dniach 5-6 lipca organizujemy wspólnie z Witkiem Wilkiem, dzieło ewangelizacyjno-uwielbieniowe - Strefa Mocy w Gdyni nad samym morzem  - nad Bulwarem Nadmorskim przy al. Marszałka Piłsudskiego.

Naszym pragnieniem jest byśmy wraz z katolickimi wspólnotami/ruchami mogli wspólnie w jedności trwać w modlitwie, ewangelizować i uwielbiać Pana Boga.

Dlatego pragniemy, aby wspólnoty SNE aktywnie włączyły się w to przedsięwzięcie. Mamy błogosławieństwo biskupa Zbigniewa, ks. Zbyszka i ks. Andrzeja Niemcewicza.

Wieczory od godziny 18-22 są prowadzone przez zespół Witka, który będzie głosił kerygmat, dawał świadectwa i będzie prowadził koncert uwielbieniowy.

Natomiast na scenie w piątek od 15-18 i sobotę 12-18 mogą występować lokalne wspólnoty grupy (Oaza Dzieci Bożych z Ruchu Światło Życie,  Teatr Rapsodyczny im. Jana Pawła II, i świadectwa wraz z tańcem i pieśniami prowadzonymi przez Neokatechunemat, Gdańskie SNE oraz Odnowę w Duch Św.).

W piątek chcielibyśmy rozpocząć o 15 uwielbieniem Bożego Miłosierdzia. Pragniemy, aby wspólnoty SNE z Ikoną Trójcy Św. poprowadziły modlitwę uwielbienia. Następnie chcemy zaprosić liderów (lub przedstawicieli wspólnot) do poprowadzenia razem modlitwy o wylanie Bożego Miłosierdzia na naszą archidiecezję. 

J 17, 20-23 
Proszę Cię nie tylko za nimi, lecz także za tymi, którzy uwierzą we Mnie dzięki ich nauczaniu, 21aby wszyscy byli jedno. Podobnie jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, tak i oni niech będą w Nas, aby świat uwierzył, że to Ty Mnie posłałeś. 22Obdarzyłem ich chwałą, jaką otrzymałem od Ciebie, aby byli jedno, podobnie jak My jedno jesteśmy. 23Ja w nich, a Ty we Mnie – niech staną się doskonałą jednością, aby świat poznał, że to Ty Mnie posłałeś i tak ich umiłowałeś, jak Mnie umiłowałeś.

Pragniemy zaprosić Was do współpracy poprzez udział:

 • wstawienników i ewangelizatorów (w dniach piątek i sobota od godziny 17 do 21)
   (link zgłoszeniowy https://forms.gle/3FzfDJfzQWt9DqnD9 następnie należy wypełnić otrzymany formularz, który będzie zatwierdzony przez kapłana wspólnoty)
 • osób, które by nieodpłatnie pomogły w pracach porządkowych
 • modlitwie:
  • Modlitwa za dzieło, ekipę lokalną i ekipę Witka o działanie w jedności, za posługujących, uczestników i nasze rodziny. BARDZO POTRZEBUJEMY WASZEJ MODLITWYJ
  • modlitwę /czuwanie przy Najświętszym Sakramencie w czasie wydarzenia
 • Kapłanów, którzy podczas wydarzenia mogliby spowiadać 
 • 10 mężczyzn w czwartek i z soboty na niedziele
 • W wspomożeniu finansowym, w formie darowizny na konto Fundacji Światło Życie - -bardzo potrzebujemy też wsparcia finansowego, prosimy o hojność Waszych serc  

NUMER RACHUNKU Idea Bank 51 1950-0001-2006-0373-8661-0002 
tytułem: darowizna Strefa lub koncert

Wydarzenie to, będzie wielkim finałem trasy ewangelizacyjno–uwielbieniowej, którego głównym organizatorem jest fundacja „Za Nim", reprezentowana przez Witka i Sylwię Wilk (polskich ewangelizatorów). Natomiast fundacja „Światło – Życie", oddział Gdańsk podjęła się patronatu lokalnego. Jednocześnie pragniemy zauważyć, że jest to wspólne dzieło ruchów katolickich Kościoła w archidiecezji Gdańskiej. W przedsięwzięcie to, już włączyły się wspólnoty/ruchy takie jak:

 • Ruch Światło Życie,
 • Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji,
 • Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Gdańskiej,
 • Neokatechumenat.

Dzieło to ma charakter ewangelizacyjny, radosne i pełne pasji rekolekcje, czas świadectw ludzi, którzy doświadczyli Boga żywego i Bożej miłości, modlitwy pełnej mocy, muzyki na żywo - uwielbienia Pana Boga i przedstawienia teatralne, a także głoszenie kerygmatu.

Głównym celem tego wydarzenia jest przede wszystkim ewangelizacja wśród mieszkańców Trójmiasta oraz gości wakacyjnych z całej Polski. Pragniemy dotrzeć do każdego. Kierując się słowami Papieża Franciszka na temat jedności  i jej budowania, wzmocnieni relacją z Panem Bogiem, chcemy poprzez wspólnotę z kapłanami, a także osobami świeckimi głosić wspólnie Słowo Boże.

Plan wydarzenia:

 • Piątek - 5 lipca:
  15.00 - Uwielbienie Bożego Miłosierdzia 
              (Koronka, uwielbienie, modlitwa i świadectwa) 
  18.00 - Za Nim
 • Sobota - 6 lipca:
  12.00 - Oaza Dzieci Bożych
  13.00 - Teatr Rapsodyczny im. Jana Pawła II
  14.00 - Diakonia tańca
  14.30 - Uwielbienie (modlitwa, konferencja, świadectwa)

17.30 - Nabożeństwo sobotnie

18.00 - Za Nim

W celu udzielenia dodatkowych informacji proszę o kontakt z Agnieszką Bielas-Studniarz – koordynatorem tego dzieła tel. 504 608 131 , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z Panem Bogiem

Adam Polakowski
Ikona Trójcy Świętej SNE

Wspólnota CdR

    

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.
Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.
Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin.Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.
Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Jesteśmy członkiem Konwencji Wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz należymy do światowej sieci wspólnot przymierza The Sword of The Spirit.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

Chcieliśmy wam dać nie tylko Bożą Ewangelię, lecz nadto dusze nasze, tak bowiem staliście się nam drodzy!

1Tes 2, 8

Podstawą życia Kościoła jest osobista i serdeczna relacja - pisze św. Paweł do swych braci i sióstr w mieście Tesaloniki.

Milosc_tak_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg always connected_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg wielkosc_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg nie wytykaj_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg PrayStation_270.jpg taniec_w_P_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg niezadowolony_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg serce_kawalki_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg ameba_zycie_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg witamina_B_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"