Ogłoszenia

Marsz dla Życia i Rodziny - 9 czerwca

Marsz 2019Trwają bardzo intensywne przygotowania do X Marszu dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Gdańska w niedzielę 9 czerwca. Rozpocznie się on o godz. 15:00 przed Bazyliką Mariacką, a zakończy koncertem zespołów TGD i Armia Dzieci przy Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Czytaj więcej...

Droga Krzyżowa w Katedrze Oliwskiej (piątek 5 kwietnia)

Kościół Domowy - a my wraz z nim - zapraszamy na Drogę Krzyżową do Katedry Oliwskiej 5 IV o godz. 18:30. Pół godziny wcześniej jest parafialna Msza Św., na którą także serdecznie zapraszamy z racji pierwszego piątku miesiąca. I spodziewajcie się telefonów od nas po spotkaniu organizacyjnym :) 

Czytaj więcej...

Holy-win zamiast Halloween

Jak co roku przypominamy: „Halloween otwiera drzwi diabłu” - tak Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów scharakteryzowało to pseudo-święto na swojej konferencji w 2014 roku. A Papież Franciszek uważa, że należy zakazać „zła”, jakim jest Halloween. W tym okresie rośnie bowiem liczba opętań, szczególnie wśród dzieci. Dla sekt to najlepszy czas w roku, by rekrutować nowych członków.  

Czytaj więcej...

SNE zaprasza na warsztaty

SNE organizuje cykl warsztatów rozwoju osobistego (terminy w załączniku). Zapraszam Was na pierwszy z nich pt."Kochaj siebie samego. Warsztat akceptacji siebie", który odbędzie się 21 października w godzinach 9.30 - 18.30. W ramach tego czasu przewidziana jest praca warsztatowa, Eucharystia i modlitwa.

Czytaj więcej...

Holy-win zamiast Halloween

Jak co roku przypominamy: „Halloween otwiera drzwi diabłu” - tak Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów scharakteryzowało to pseudo-święto na swojej konferencji w 2014 roku. A Papież Franciszek uważa, że należy zakazać „zła”, jakim jest Halloween. W tym okresie rośnie bowiem liczba opętań, szczególnie wśród dzieci. Dla sekt to najlepszy czas w roku, by rekrutować nowych członków. 

Czytaj więcej...

Wieści od Michała i Agaty, pilna prośba o modlitwę!

Michał Chojnacki pisze do nas: od środy (24.05) Agata jest na oddziale. Cały zeszły tydzień miałą bardzo duże bóle żuchwy i zębów. Miała zabieg usuwania przez co bardzo osłabła. Prawie codziennie jeździlismy po szpitalach. Niestety stwierdzili u niej lekarze wznowienie białaczki. Radioterapia i przeszczep na razie są odwołane. Nastroje u nas mocno ponure. Wszystko było na dobrej drodze, a ta sytuacja nas zaskoczyła Najbliższy miesiąc spędzimy razem.

Prosimy by wrócić do postu i modlitwy w intencji Agaty i całej rodziny p.Chojnackich lista

Wspólnota CdR

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998 i do roku 2014 działała w Gdańsku Matemblewie. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.


Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.

Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.

Mt 5,19

Wielkie ostrzeżenie dla progresistów. I wielka zachęta dla konserwatystów.
Ale nie tylko do ogłaszania zasad i nauczania o nich.
Przede wszystkim do ich WYPEŁNIANIA - i to we własnym życiu.

mydlo_uszlachetnia_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg witamina_B_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg ameba_zycie_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg niezadowolony_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg PrayStation_270.jpg always connected_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg taniec_w_P_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg Milosc_tak_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg wielkosc_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg serce_kawalki_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg nie wytykaj_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"