Fundacja, której prorodzinne działania popieramy jako Wspólnota, przesłała następujący apel:

Szanowni Państwo,
Dzisiaj, kiedy zwolennicy antycywilizacyjnych przemian zdobywają znaczące poparcie społeczne, bardziej niż jeszcze kilka dni temu wyraźna staje się konieczność zdecydowanych działań na rzecz ochrony podstawowych, konstytucyjnych dóbr społecznych jakimi są trwała rodzina i rodzicielstwo. Nasza kampania "Rozwód? Przemyśl to" oparta na aktywności i hojności wielu drobnych darczyńców jest formą takiego działania.
Dziękujemy tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz ostatni apel o darowizny na akcję billboardową. Kwota, którą zebraliśmy była większa niż oczekiwaliśmy, dzięki czemu możemy zamówić wydrukowanie większej liczby plakatów niż zaplanowaliśmy. Pozwoli to zwiększyć zasięg kampanii i dotrzeć do jeszcze większej liczby rodzin zagrożonych rozwodem.
Więcej wydrukowanych plakatów to większe koszty związane z ich wyklejeniem. Wyklejenie jednego billboardu o wymiarach 5x2 m to około 100 złotych, koszt montażu citilightu (podświetlany plakat na przystankach komunikacji miejskiej) to około 60 złotych.
Zwracamy się zatem z ogromną prośbą o podarowanie kwoty na wyklejenie lub montaż jednego plakatu. Tym z Państwa, którzy mogą wesprzeć większą liczbą plakatów serdecznie dziękujemy mając w pamięci 60 tysięcy dzieci, które każdego roku tracą pełną rodzinę. Tych z Państwa dla których taka darowizna to zbyt duży wysiłek prosimy o choćby symboliczne wsparcie. Każda nawet najmniejsza kwota przybliża nas wspólnie do realizacji celu.
Jeśli nie możesz pomóc osobiście prosimy przekaż naszą prośbę znajomym.  Dołącz też do nas na Facebooku.
Każde wsparcie się liczy! Za każdą złotówkę i każdą Państwa minutę bardzo dziękujemy.
Łącząc wyrazy szacunku serdecznie pozdrawiamy.
Paweł Woliński
Fundacja Mamy i Taty, ul. Długa 23/25, 00-238 Warszawa, tel. +48519366644
Alior Bank   40 2490 0005 0000 4520 3441 2862
Otrzymują Państwo niniejszą wiadomość, ponieważ wyrazili Państwo zgodę na korespondencję z Fundacji Mamy i Taty. Jeśli chcą Państwo odwołać udzieloną zgodę prosimy o kliknięcie tu.
 

Komentarze 

 
+1 #1 Alicja Szarecka 2011-10-13 08:07
Bardzo podoba mi sie takie oddolne dzialanie - praca u podstaw. Zachęcam do rozglądania się wokól siebie i wspierania modlitwą i konkretnym dzialaniem rodzinki które chyla się ku rozwodowi, czasami potrzeba serca - naszego serca i zaintersowania zeby uratowac malzenstwo ale trzeba patrzec i widziec co dzieje się w rodzinie u sasiada, u przyjaciól a nawet w rodzinie ... nie wszyscy chca sie ratowac ale warto zawalczyc o kazde malzenstwo.

Wspólnota CdR

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998 i do roku 2014 działała w Gdańsku Matemblewie. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.


Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.

Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

Król Nabuchodonozor powiedział [do trzech młodzieńców]: Czy jesteście gotowi - w chwili gdy usłyszycie dźwięk rogu, fletu, lutni, harfy, psalterium, dud i wszelkiego rodzaju instrumentów muzycznych - upaść na twarz i oddać pokłon posągowi, który uczyniłem?

na podst. Dn 3,14nn

Niegdyś wszystkie dostępne instrumenty, dzisiaj wszystkie dostępne media nas przekonują by oddać pokłon współczesnym ideologiom-bożkom.
TV, YT, FB,... od nas jednak zależy, czy się bożkom pokłonimy. Czy media będą nam służyć, czy też my im?

No_sex_without_marriage_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg witamina_B_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg always connected_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg ameba_zycie_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg PrayStation_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg Milosc_tak_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg serce_kawalki_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg taniec_w_P_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg niezadowolony_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg nie wytykaj_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg wielkosc_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"