17-18 września 2016 r. odbył się wyjazd inaugurujący nowy cykl spotkań diakonii dziecięcej klas 1-4, pt."Wyspa Skarbów". Dziękujemy rodzicom za zaufanie, a wszystkim dzieciom za obecność i wspólną zabawę.

Nasz nocleg mieścił się w szkole w Mikoszewie, do której musieliśmy nie tylko dojechać, ale także dopłynąć promem. To były tylko dwa dni, ale za to pełne słońca, mocnych wrażeń, żeglarskich przygód i nowych przyjaźni.

W skrócie: pierwszy dzień rozpoczęliśmy ośmiokilometrową wędrówką przez las, potem po plaży do ujścia Wisły a następnie wzdłuż rzeki z powrotem do Mikoszewa na obiad. W trakcie tego spaceru natknęliśmy się na tajemniczy list w butelce ze starą mapą, który zachęcił nas do wyruszenia na poszukiwanie skarbów. Na mapie oznaczone były miejsca, w których znajdowaliśmy kolejne wskazówki, jak być Bożym Żeglarzem i jak znaleźć Prawdziwe Skarby. Były to:

 1. Ster-dzieci mogły zastanowić się, kto jest Kapitanem na ich Statku. Komu chcą zaufać i oddać ster, aby bezpiecznie płynąć do celu? Naszym Kapitanem został Jezus, a rodzice dzieci Jego pomocnikami.
 2. Kotwica, jako symbol tego co nas hamuje i nie pozwala nam wypłynąć po Skarb. Musimy więc pamiętać o naszych kotwicach, aby je wciągać na pokład.
 3. Dzwon okrętowy, którego dźwięk koncentruje naszą uwagę na Kapitanie. Dzieci znalazły podobieństwo dzwonu okrętowego z dzwonkami w trakcie Mszy Św., na momencie, kiedy naprawdę należy się skupić.
 4. Sztormiak-podczas rejsu zdarzają się sztormy. Warto wtedy z odwagą i cierpliwością przeczekać burzę. Zamiast się bać, lepiej zaufać Bogu i poczekać, aż wyjdzie słońce.
 5. Luneta- pozwala nam uważnie wypatrywać niebezpieczeństw i złych pirackich statków, bo przecież zło lepiej omijać z daleka.
 6. Żagiel-dzieci już wiedzą, że żaglowiec bez wiatru nie popłynie. Wiatrem, który wypełnia nasze żagle łagodnym dobrym wiatrem jest codzienna modlitwa. Dzięki niej płyniemy i jesteśmy coraz bliżej Skarbu.
 7. Pismo Św.-nasze Biblie symbolicznie włożyliśmy do dużej drewnianej skrzyni, gdyż to one będą naszymi przewodnikami w dalszym poszukiwaniu skarbu podczas całego roku spotkań diakonii.

Po obiedzie dzieci zbudowały fantastyczny okręt wbudowując wszystkie cenne w.w. przedmioty, a także wykonały żeglarskie papierowe nakrycia głowy. Mimo, że program był bardzo bogaty, nie zabrakło w ciągu dnia czasu na mecze piłkarskie, gimnastykę i inne sporty.
Następnie odbył się chrzest na wilka morskiego i dzieci przeszły pomyślnie wiele ciężkich prób, m.in. test na odwagę, test wytrzymałości, zręczności, a nawet smaku. Nauczyły się też wiązać żeglarski węzeł. Umiejętność ta przydała się tuż po kolacji, kiedy odbyło się uroczyste pasowanie na Bożych Żeglarzy, a jako znak przynależności do załogi CDR, dzieci otrzymały swoje własne żeglarskie sznury, które będą nam służyły przez cały rok spotkań. Po pięknej modlitwie rozpoczęliśmy świętowanie przy dźwiękach gitary. Radosne śpiewanie szant nie było jednak ostatnim punktem programu. Dzień zakończyliśmy Wieczornym Kręgiem, gdzie dzieci w świetle świec poznały historię nawróconego marynarza i mogły wspólnie oddać dzień, wszystkie przygody i nową misję poszukiwania skarbów, naszemu Kapitanowi Jezusowi.

W niedzielę nikt nie marnował czasu na poranne wylegiwanie się, więc po wczesnym śniadaniu, spakowaniu i posprzątaniu, ruszyliśmy na Mszę Świętą. Otrzymaliśmy też z Nieba niespodziewany znak. W trakcie Eucharystii mimo, że czytany był inny fragment Pisma Św. na wyświetlaczu pojawił się tekst, który towarzyszył nam podczas sobotnich zajęć: " Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną.Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną.Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje." [Mt 6, 19-23] Po Eucharystii dzieci mogły jeszcze raz wsłuchać się w Ewangelię na zajęciach z naszymi Przewodnikami, czyli Pismem Świętym. Może te bardzo ciekawe zajęcia z posługiwania się Biblią, zaowocują wspólną lekturą Słowa Bożego w domu wraz z rodzicami. Rodzice, nie opierajcie się dzieciom :)
Mamy nadzieję na kolejne wspólne wyjazdy w przyszłości, a na razie  nie możemy doczekać się kolejnych Dni Wspólnoty, na których będziemy wspólnie kontynuować wielką przygodę poszukiwania WYSPY SKARBÓW.

 

ZDJĘCIA MOŻNA OBEJRZEĆ TUTAJ>>>


Z żeglarskim pozdrowieniem
AHOJ! (Ad Honorem Jesus!)
Zespół Diakonii Dziecięcej kl.1-4

Wspólnota CdR

    

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów. Od września 2020 spotyka się w parafii Bożego Ciała na Morenie w Gdańsku (dojazd-kilknij).

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.
Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin.Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.
Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Jesteśmy członkiem Konwencji Wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz należymy do światowej sieci wspólnot przymierza The Sword of The Spirit.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Albowiem w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani jego brak nie mają żadnego znaczenia, tylko wiara, która działa przez miłość.

Ga 5,6

Wszelkie znaki, rytuały i formalności bledną wobec wiary i czynów miłości.
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

always connected_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg Milosc_tak_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg Jezus_nieustannie_270.jpg WielkiPost_zycie_kosztuje_270.jpg serce_kawalki_270.jpg ameba_zycie_270.jpg WielkiPost_twoj_pies_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg taniec_w_P_270.jpg niezadowolony_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg WielkiPost_byles_zbyt_spiety_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg reagujesz_poczwornie_270p.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg wielkosc_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg nie wytykaj_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg witamina_B_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg PrayStation_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"