Otrzymaliśmy poniższą wiadomość od Fundacji Mamy i Taty:

Wyślij list do Premiera - NIE dla zrównania konkubinatów z małżeństwami !
Szanowni Państwo,
W ostatnich dniach m.in. Pani Agnieszka Kozłowska - Rajewicz pełnomocnik  rządu ds. równego traktowania zapowiedziała zrównanie w prawach z małżeństwami osób pozostających w związkach partnerskich. Jest to zapowiedź administracyjnego wymuszania nieakceptowanych i szkodliwych społecznie zmian obyczajowych oraz burzenia polskiego porządku konstytucyjnego. Zapewnienia Pana Premiera Donalda Tuska w expose, że „państwo polskie nie jest od tego, aby przeprowadzać obyczajową rewolucję” nie brzmią niestety przekonywająco.
Szczególnie, gdy w dniu 17 listopada 2011 roku Zespół Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów ogłasza dokument  „Długookresowa Strategia Rozwoju Kraju – Polska 2030. Trzecia fala nowoczesności.”, który stanowi ramy tzw. nowego porządku strategicznego. W części drugiej na stronie 164 tego dokumentu czytamy:
„W perspektywie kolejnych pięciu lat konieczne będzie zrównanie w prawach osób, które funkcjonują w nieformalnych ale stałych związkach.”
Do 21 grudnia 2011 roku każdy z nas jako obywatel Rzeczypospolitej Polskiej ma prawo, w ramach publicznych konsultacji, dowyrażenia swojej opinii i sprzeciwu wobec takich zmian.
Zachęcamy Państwa do wyrażenia stanowiska w tej sprawie i powiedzenia „NIE” planom osłabiania instytucji małżeństwa w polskim porządku prawnym.
Wystarczy wysłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. swoją opinię do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Propozycję treści listu znajdą Państwo tutaj.
Zachęcamy do sformułowania, w oparciu o nasz wzór, własnego listu i koniecznie nadanie własnego tematu wysyłanej wiadomości. Prosimy też pamiętać o podpisie i wysłaniu kopii do nas.
Każdy głos się liczy ! Tylko dzięki licznemu zaangażowaniu jakikolwiek społeczny sprzeciw może być skuteczny.
Dziękujemy Państwu za każdą minutę poświęconą tej sprawie.
Serdecznie pozdrawiamy.
Paweł Woliński
Fundacja Mamy i Taty, ul. Długa 23/25, 00-238 Warszawa, tel. +48519366644
Dołącz do nas na Facebooku !
Wesprzyj Fundację - dokonaj darowizny on-line ! - każde regularnie wpłacane 5,10 czy 20 złotych pozwala nam występować w ważnych społecznie sprawach.
Alior Bank   40 2490 0005 0000 4520 3441 2862

Wspólnota CdR

    

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów. Od września 2020 spotyka się w parafii Bożego Ciała na Morenie w Gdańsku (dojazd-kilknij).

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.
Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin.Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.
Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Jesteśmy członkiem Konwencji Wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz należymy do światowej sieci wspólnot przymierza The Sword of The Spirit.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Szymon Piotr powiedział do [innych apostołów]: Idę łowić ryby.
Odpowiedzieli mu: Idziemy i my z tobą.

na podst. J 21,3

Gdy emocje Śmierci i Zmartwychwstania minęły, wracamy do codziennych spraw.
Jednak Jezus chce się ukazywać nam codziennie, na nowo!
Każdemu - uczniowi.
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

byc_prawie_wierzacym_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg nie wytykaj_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg niezadowolony_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg PrayStation_270.jpg always connected_270.jpg Wielkanoc_zajaczek_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg Wielkanoc_zajac_czy_baranek_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg witamina_B_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg Wielkanoc_czy_halloween_270.jpg Jezus_nieustannie_270.jpg ameba_zycie_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg wielkosc_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg Milosc_tak_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg reagujesz_poczwornie_270p.jpg serce_kawalki_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg taniec_w_P_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"