archiwum Co Słowo mówi

Co Słowo mówi do Ciebie?

Przyszli do pewnego miasteczka samarytańskiego

Przyszli do pewnego miasteczka samarytańskiego. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jerozolimy. Widząc to uczniowie rzekli: "Panie, czy chcesz, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich?" Lecz On odwróciwszy się zabronił im. I udali się do innego miasteczka.

na podst. Łk 9,54-56

Nawet wobec oburzającego zachowania, nie potępiajmy. Jeśli możliwe, do zła odwróćmy się plecami, a problem omińmy, rozwiążmy w inny sposób.
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

A ty, Betlejem

A ty, Betlejem, najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich. Z ciebie wyjdzie Ten, który będzie władał w Izraelu, a pochodzenie Jego od początku, od dni wieczności.

Mi 5,1-2

Przedziwny Władca, którego pochodzenie od wieczności,
a jednak zrodzony z Niewiasty, w konkretnym czasie i miejscu.
Jego imię Jezus.
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

Wychwalajmy mężów sławnych i ojców

Wychwalajmy mężów sławnych i ojców.
Ich dobre czyny nie zostały zapomniane - pozostały wraz z ich potomstwem.
Ich chwała nie będzie wymazana.

na podst. Syr 44, 1-13

Nawet jeśli nie jesteśmy jakimiś słynnymi osobami, posiadając dzieci możemy być pewni, że pamięć o nas nie zostanie wymazana. Zarówno poprzez nasze dzieci, jak też przez pamięć samego Boga.
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

[Bogu Abraham] uwierzył jako Temu

[Bogu Abraham] uwierzył jako Temu, który ożywia umarłych, i to, co nie istnieje, powołuje do istnienia. Wbrew nadziei uwierzył nadziei, że stanie się ojcem wielu narodów zgodnie z tym, co było powiedziane: "takie będzie twoje potomstwo".

Rz 4, 17b-18

Nawet to co wygląda dzisiaj beznadziejnie, może stać się płodne i obfitujące. Dzięki Bogu, który błogosławi nie tylko Abrahama.
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

Troszczmy się o siebie wzajemnie

Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków. Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrań.

Hbr 10, 24-25a

Dzwońmy do siebie, módlmy się, spotykajmy się w domach.
A przede wszystkim na wspólnych zgromadzeniach, uwielbieniu, liturgii.
(Na ile tylko przepisy pandemiczne pozwalają.) 

zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś zobaczymy twarzą w twarz.

Co Słowo mówi do Ciebie?

Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś zobaczymy twarzą w twarz.

1Kor 13,12a

Często z powodu pandemii ostatnio widujemy się "jakby w zwierciadle" to jest na ekranie jakiegoś komunikatora.
Tęskniąc za spotkaniami w realu, uświadommy sobie, że
ta sama tęsknota jest w nas,
by zobaczyć swego Stwórcę - twarzą w twarz. 

Zawsze dziękujemy Bogu za was

Co Słowo mówi do Ciebie?

Zawsze dziękujemy Bogu za was wszystkich, wspominając o was nieustannie w naszych modlitwach, wasze dzieło wiary, trud miłości i wytrwałą nadzieję.

na podst. 1Tes 1,2-3

Nasi bracia w wierze, Paweł, Sylwan i Tymoteusz, dzisiaj już w Niebie, wraz z innymi świętymi, nieustannie modlą się za nas i cieszą się z naszych:
- dzieł wiary,
- trudu miłości, 
- wytrwałej nadziei. 

Wspólnota CdR

    

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów. Od września 2020 spotyka się w parafii Bożego Ciała na Morenie w Gdańsku (dojazd-kilknij).

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.
Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin.Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.
Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Jesteśmy członkiem Konwencji Wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz należymy do światowej sieci wspólnot przymierza The Sword of The Spirit.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących powrotu swego pana z uczty weselnej, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze.

Łk 12,36

Gdy czujesz poruszenie serca, żeby coś zrobić, na przykład komuś pomóc, ustąpić, albo w czymś się pohamować... to prawdopodobnie kołatanie Boga.
Zaraz mu otwórz. Zaraz to zrób (lub nie zrób).
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

nie_lubimy_samotnosci_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg niezadowolony_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg taniec_w_P_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg always connected_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg Milosc_tak_270.jpg nie wytykaj_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg ameba_zycie_270.jpg reagujesz_poczwornie_270p.jpg witamina_B_270.jpg PrayStation_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg wielkosc_270.jpg serce_kawalki_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg Jezus_nieustannie_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"