nasze wydarzenia

Nasze wydarzenia

Dobre Historie - odsłona pierwsza

334904017.jpg

Na ostatnim Dniu Wspólnoty 5 marca 2023 rozpoczęliśmy spotkania w nowej formule zatytułowanej „Dobre Historie”. Pierwszym naszym gościem był Krzysztof, który opowiedział o swojej drodze do Boga, na której nie brakowało wielu zakrętów. Bóg przyszedł i przemówił do Krzyśka poprzez swoje żywe Słowo z Biblii w trakcie imprezy, wśród alkoholu i narkotyków. Świadectwo miało formę wywiadu poprowadzonego przez studentkę piątego roku dziennikarstwa Agatę. Świadectwo wkrótce dostępne będzie do odsłuchania, a na razie można posłuchać nagrania dla "Trwajcie w miłości".

Czytaj więcej...

Uwielbienie w Brętowie

33724.jpg

Wczoraj (22.02.2023) nasza Diakonia Muzyczna służyła podczas uwielbienia na zakończeniu rekolekcji wielkopostnych w parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Gdańsku Brętowie.
Dziękujemy ks. Proboszczowi Krzysztofowi Ławrukajtisowi i ks. Rekolekcjoniście Andrzejowi Niemcewiczowi za zaproszenie i wspólną modlitwę. ❤️
Dziękujemy Panie Boże za wspaniałych kapłanów, których stawiasz na naszej drodze. Błogosław ich i obdarzaj wszelkimi potrzebnymi łaskami. 🙏
Błogosław naszej Diakonii, żebyśmy mieli wiele okazji do służby... i wystarczające siły 😉😊

Czytaj więcej...

Akwila i Pryscylla

Weekendowy Kurs Miłości Małżeńskiej  11-13 listopada 2022 r 
Mloda para

"Wracaliśmy do naszego domu niczym świeżo poślubieni małżonkowie..."

 


Już niedługo będziemy mogli przeżyć kolejny czas umocnienia naszych małżeństw. 
Serdecznie zapraszamy na organizowany przez Wspólnotę Czas dla Rodzin należącą do Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji niezwykły kurs dla małżonków - "Akwila i Pryscylla".

Czytaj więcej...

Rodzinna wyprawa rowerowa po Puszczy Darżlubskiej

       

 rowery.jpg

Nie znasz nas? Żaden problem! Poznamy się!
Zabierzcie rowery i przekąski na ognisko.
Służymy pomocą, poradą w sprawach logistyki i wyposażenia.
Trasa jest dość łatwa, dzieci powyżej ósmego roku życia przejadą bez problemu.

Spotykamy się o 10:30 w Kąpinie (5 km od Wejherowa).
Kto potrzebuje podwózki od stacji kolejowej w Wejherowie, niech da znać.
Podwieziemy autami i rodzinę, i rowery.
Możemy też pożyczyć foteliki dziecięce i przyczepki.

Kontakt przez Facebooka lub pod nr tel.: 603-521-706.
Czas wycieczki: ok 3-4 godzin plus ognisko w okolicy.
Do zobaczenia!

To był bal! :)

316429518.jpg

W sobotni wieczór odbyła się zabawa Andrzejkowa Czasu dla Rodzin. Doskonale bawili się i duzi, i mali.

Z relacji uczestniczki:

"Oj działo się! Było pyszne jedzenie i miłe rozmowy. Było szaleństwo na parkiecie w świetle kolorowych barw, była "Belgijka", "Jerusalema" i inne tańce animowane przez naszą siostrę Irenkę. Dziękujemy! Było dziecięce szaleństwo przy Małym TGD i pokaz umiejętności tanecznych. Wszystkim dziękujemy za współtworzenie tej atmosfery radości! :)"

Czytaj więcej...

Czas dla Rodzin na VI Orłowskich Wieczernikach Modlitwy

317629958_528113182529918_1782962103509371158_n.jpg

23 listopada br. zespół muzyczny CdR z wielką radością służył na VI Orłowskich Wieczernikach Modlitwy w parafii Matki Boskiej Bolesnej w Gdyni Orłowie. 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym :)

Poniżej słowa komentarza z profilu FB ks. Andrzeja Niemcewicza, na którego zaproszenie tam byliśmy:

Czytaj więcej...

Popularna piosenkarka Sanah marzy o tradycyjnej rodzinie?

Sanah.png

Do poczytania: https://klubjagiellonski.pl/2022/12/02/sluchamy-sanah-marzenia-o-konserwatywce-i-szkodliwe-mity-feminizmu/

Cytat z artykułu na zachętę:

"Sanah, najbardziej popularna polska piosenkarka, podważa szkodliwe mity feminizmu. Promuje konserwatywny model relacji, której podstawą jest wzajemne oddanie, a nie chirurgiczna równość i autonomia doprowadzone do granic absurdu. Popularność jej piosenek może oznaczać dużą tęsknotę Polaków za normalnością w związku."

Uroczystość przyjęcia nowych członków do Przymierza Czasu dla Rodzin

church1.png

 

Jak już zapowiadaliśmy, wkrótce odbędzie się uroczystość przyjęcia nowych członków do Przymierza Czasu dla Rodzin i  jednocześnie odnowienia zobowiązania Przymierza tych z nas, którzy do Przymierza dołączyli wcześniej.  Uroczystość ta odbędzie się w sobotę dnia 7 stycznia 2023 roku. 

Nasza Wspólnota prowadzi proces formacji, który ma swoje etapy. Pewien etap właśnie za nami: etap formowania członków drogi do Przymierza. Sześć małżeństw kończy tę drogę i w związku z tym podejmie się publicznego zobowiązania do życia jako członkowie naszego Przymierza. 

Czytaj więcej...

Wspólnota CdR

    

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów. Od września 2020 spotyka się w parafii Bożego Ciała na Morenie w Gdańsku (dojazd-kilknij).

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.
Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin.Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.
Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Jesteśmy członkiem Konwencji Wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz należymy do światowej sieci wspólnot przymierza The Sword of The Spirit.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Albowiem w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani jego brak nie mają żadnego znaczenia, tylko wiara, która działa przez miłość.

Ga 5,6

Wszelkie znaki, rytuały i formalności bledną wobec wiary i czynów miłości.
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

Nie_mozesz_zasnac_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg nie wytykaj_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg always connected_270.jpg WielkiPost_twoj_pies_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg WielkiPost_byles_zbyt_spiety_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg niezadowolony_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg wielkosc_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg PrayStation_270.jpg witamina_B_270.jpg ameba_zycie_270.jpg reagujesz_poczwornie_270p.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg Milosc_tak_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg taniec_w_P_270.jpg serce_kawalki_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg Jezus_nieustannie_270.jpg WielkiPost_zycie_kosztuje_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"