W przyjazdową niedzielę oczywiście będzie dla uczestników Msza Święta :)    Spokojnej podróży!

Już odliczamy czas do naszego spotkania w Garczynie k/Kościerzyny w nd 14 VIII. Poniżej znajdziecie garść najważniejszych informacji. Informacje tutaj podane będziemy aktualizować i uzupełniać, więc zaglądajcie co pewien czas. Sprawdzajcie też swoje skrzynki e-mail'owe :) 

Rekolekcje wspólnot Czas dla Rodzin i Miasto na Górze odbędą w Garczynie koło Kościerzyny w dniach 14-21 sierpnia (niedziela-niedziela). Rozpoczniemy kolacją ok. godz. 18:00 i Eucharystią, a zakończymy w kolejną niedzielę śniadaniem i poranną Eucharystią. Recepcja nasza będzie czynna w godzinach 16:00 – 18:00. Jeśli ktoś chciałby przyjechać wcześniej lub później, prosimy dajcie nam mailowo znać (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) na kilka dni wcześniej!

Temat rekolekcji to „Duch Święty wczoraj i dziś, ten sam także na wieki” (por. Hbr 13,8) . Czyli o tym, jak Duch Święty działał z mocą w czasach apostolskich i jak działa dzisiaj. Na sierpniówce prelegentem będzie znakomity biblista, prof. dr hab. Krzysztof Mielcarek, kierownik Katedry Egzegezy Ksiąg Narracyjnych Nowego Testamentu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 

Więcej o prelegencie czytaj http://www.kul.pl/dr-hab-krzysztof-mielcarek-prof-kul,art_442.html

Możecie już zadawać pytania do prelegenta poprzez odpowiedni formularz (kliknij)

ZAKWATEROWANIE:

Mieszkamy w ośrodku SPOŁEM (www.hotelgarczyn.tp2.pl) nad jeziorem w pawilonach lub domkach.

Pokoje nie mają aneksów kuchennych ani czajnika. Dostęp do lodówki najprawdopodobniej będzie możliwy, ale w ograniczonym zakresie. 

Niestety ośrodek nie daje nam możliwości, aby każdej rodzinie zagwarantować komfort oddzielnego pokoju/domku. Wiele domków ma np. wspólną przejściową łazienkę, przejściowe pokoje lub wspólne sanitariaty na zewnątrz, poza domkiem. Mamy tylko nadzieję, że dla wszystkich ważniejsze będzie, aby wziąć udział w rekolekcjach, a nie tylko komfortowo spędzić urlop. Gdybyście uważali jednak inaczej, dajcie pilnie znać!

Ośrodek nie zapewnia ręczników, koniecznie weźcie własne.

Ze względu na chłodne noce (mamy nadzieję, że się to zmieni, ale nie wiadomo) na wszelki wypadek można wziąć ze sobą nieduże grzejniki. Mamy sierpień, jest środek lata i ośrodek nie uruchomi ogrzewania, wszystkim powinno być ciepło, ale sugestię o grzejnikach zamieszczamy z życzliwości. 

 

POSIŁKI:

Posiłki będą podawane w dwóch turach - to pozwoli zmieścić się wszystkim na stołówce.

CENNIK GARCZYN 2016: 

 • dorosły 560 zł (w namiocie 320 zł)
 • dziecko od lat 14 lub z pełnym wyżywieniem 455 zł (w namiocie 250 zł) 
 • dziecko do lat 14 z 1/2 wyżywienia 280 zł (w namiocie 150 zł)
 • dziecko do 3 lat bez wyżywienia, z miejscem noclegowym 175 zł (w namiocie bezpłatnie)
 • dziecko do lat 3 bez wyżywienia, bez miejsca noclegowego 30 zł (w namiocie bezpłatnie)
 • czwarte i następne dziecko z jednej rodziny (doliczając również dzieci na CEDEN) bezpłatnie - dotyczy najmłodszych dzieci w ośrodku SPOŁEM

NAMIOTY: do ceny za udział poszczególnych osób należy doliczyć kwotę 210 zł za każdy namiot (niezależnie od ilości mieszkających w nim osób). Namioty przywozimy własne i rozstawiamy na polu namiotowym dostępnym przy ośrodku  - blisko jeziora.

 

POSIŁKI I NOCLEGI CZĄSTKOWE, czyli gdy ktoś nas odwiedzi w czasie rekolekcji:

 • nocleg - 32 zł (noclegi zapewniamy jedynie w miarę możliwości)
 • śniadanie/kolacja - 12 zł (połówka porcji 6 zł)
 • obiad – 24 zł (połówka porcji 12 zł)

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie mailowe przed rozpoczęciem rekolekcji. Później tylko po potwierdzeniu telefonicznym (nr telefonu pojawi się w tym miejscu później).

  

Potrzeby dofinansowania prosimy zgłaszać do swoich animatorów.

Nie ma możliwości noclegu w dniu poprzedzającym rekolekcje, tj. sobota/niedziela, gdyż wszystkie lokale są już wynajęte. Taka możliwość istnieje jedynie na polu namiotowym.

Nasza doba hotelowa zaczyna się w niedzielę 14 sierpnia od godz. 14 - jeśli ktoś planuje przyjechać wcześniej - prosimy o info, pokoje/domki dla nich będą szykowane w pierwszej kolejności (na ile będzie to możliwe).

WPŁATY:  Opłaty należy wpłacać do dnia 1 sierpnia 2016 r. na konto Stowarzyszenie Wspólnota Czas dla Rodzin, ul. Starodworska 1, 80-137 Gdańsk  nr 41 1050 1764 1000 0090 3083 3371, koniecznie z opisem "NAZWISKO - Garczyn". 

Po 1 sierpnia prosimy nie wpłacać już na konto! Rozliczycie się gotówką na miejscu!

W razie rezygnacji zaliczki rejestracyjne nie będą zwracane. 

DOJAZD:  Jadąc od strony Kościerzyny należy kierować się drogą nr 20 w stronę Bytowa.

Garczyn mapka dojazd2

 

 Po kilku kilometrach, kilkaset metrów za przejazdem kolejowym, naprzeciwko wjazdu w stronę fabryki porcelany w Łubianie – należy skręcić w prawo w las na HOTEL GARCZYN i jechać do końca drogi.

Garczyn Spolem drogowskaz

Uwagi:

 • Wcześniejszy drogowskaz do Garczyna-wioski, a tym bardziej inny Garczyn (!) w innej części Kaszub – to nie ten :)
 • młodzież na CEDEN dowozimy skręcając nieco wcześniej na PCM (Powiatowe Centrum Młodzieży)

Garczyn PCM drogowskaz

 

ZABRAĆ ZE SOBĄ NALEŻY:

Z podstawowych rzeczy, które należy zabrać to oczywiście Pismo Św., zeszyt do notatek (dziennik duchowy), kubek ceramiczny (!) na przerwy kawowe i... jak najwięcej pogodnego nastroju :)  Weźcie też sprzęt sportowy, swoje ręczniki oraz sprzęt nad jezioro.

Ministrantów prosimy o przywiezienie własnych alb.

 

RODZICE:

Rodzice dzieci starszych (klasy I-IV SP): przywieźcie ze sobą dla dzieci koszulki białe (T-shirt), oraz po butelce (pustej) małej szklanej po napoju typu kubuś, frugo, itp. Na koszulkach będziemy malować różne emblematy sportowe farbami, które pozwolą na dalsze korzystanie z tych koszulek :)

AGENDA DNIA Agenda jest dopiero opracowywana, ale przypuszczalnie ramówka będzie wyglądać następująco. Każdy dzień zaczniemy wspólnym czasem dla ducha - modlitwą poranną o godz. 7:30 , a po niej będziemy mieli czas dla ciała – czyli rozgrzewkę na dzień dobry, którą poprowadzą nasi sportsmeni. Zapraszamy nie tylko chętnych :)   Po śniadaniu będziemy sprawnie przekazywać dzieci pod opiekę, żeby jak najowocniej skorzystać z konferencji. Zastanawiamy się nad godziną Eucharystii, gdyż jeśli nie zmieścimy się w sali konferencyjnej, to będziemy ją musieli przeżywać w kościele w pobliskiej wsi Lubiana. Być może rozstrzygniemy to ostatecznie dopiero na miejscu. Po obiedzie będziemy mieli czas dla rodzin :) Wieczorem modlitwa uwielbienia i podsumowanie dnia.

ZAJĘCIA WOLNE:

Oprócz możliwości sprzętowych, jakie oferuje ośrodek: boisk do siatkówki, piłki nożnej, stołu do tenisa stołowego, kąpieliska czy wypożyczalni sprzętu wodnego (kajaki, łódki i rowery wodne) oraz innych atrakcji w okolicy (np. w Kościerzynie) zachęcamy do wzięcia ze sobą: rowerów, piłek, rakietek do badmintona i wszystkiego tego, co może przydać się na czas wypoczynku. Liczymy na to, że pogoda dopisze :)  Spróbujemy też wynająć żaglówki. Nie ma opcji wypożyczenia rowerów na miejscu.

Planujemy też dla chętnych robić zajęcia fitness po południu :)

Poszczególne dni mogą być zróżnicowane. W szczególności jednego dnia planowany jest wyjazd nad morze. Tego dnia konferencja będzie wieczorem.

ZASTRZEŻENIA Stowarzyszenie Wspólnota Czas dla Rodzin wobec ośrodka wypoczynkowego jedynie reprezentuje poszczególnych uczestników pobytu w zakresie wspólnego reprezentowania uczestników i wspólnego przekazania płatności. Mimo wspólnej reprezentacji, każdy uczestnik pobytu uczestniczy w turnusie wczasowym indywidualnie, a rachunki za pobyt wystawiane będą przez ośrodek SPOŁEM także indywidualnie. Przypominamy, że każdy uczestnik wypełniając formularz uczestnictwa potwierdził zgodę na warunki rezerwacji oraz warunki uczestnictwa, w tym na warunki udziału dzieci. W tym, że pobyt w Ośrodku jest jego wyjazdem prywatnym i ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci. Ma świadomość, że ewentualne przekazanie dzieci pod opiekę innym uczestnikom pobytu będzie jedynie oparte na zasadzie WZAJEMNEJ GRZECZNOŚCIOWEJ POMOCY pomiędzy uczestnikami pobytu w Ośrodku, oraz, że nie będzie to opieka o charakterze profesjonalnym. Ponadto, że w imieniu własnym i współmałżonka wyraził zgodę na przetwarzanie wprowadzonych przeze niego danych osobowych przez Stowarzyszenie Wspólnota Czas dla Rodzin z siedzibą w Gdańsku, do celów niezbędnych do organizacji i przeprowadzenia rekolekcji letnich Garczyn 2016, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze  zm.).

W/w zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa nie dotyczą młodzieży na obozie CEDEN. Więcej o rekolekcjach młodzieżowych CEDEN (kliknij).

 

UWAGA: termin zapisów na rekolekcje minął, aktualne zgłoszenia muszą byc rozpatrywane indywidualnie 

Zapraszamy do wspierania tego wydarzenia przez darowizny - mamy szereg wydatków do pokrycia, niekoniecznie bilansujących się z wpłatami wszystkich uczestników.

 

Wspólnota CdR

    

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów. Od września 2020 spotyka się w parafii Bożego Ciała na Morenie w Gdańsku (dojazd-kilknij).

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.
Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin.Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.
Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Jesteśmy członkiem Konwencji Wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz należymy do światowej sieci wspólnot przymierza The Sword of The Spirit.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Szymon Piotr powiedział do [innych apostołów]: Idę łowić ryby.
Odpowiedzieli mu: Idziemy i my z tobą.

na podst. J 21,3

Gdy emocje Śmierci i Zmartwychwstania minęły, wracamy do codziennych spraw.
Jednak Jezus chce się ukazywać nam codziennie, na nowo!
Każdemu - uczniowi.
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg PrayStation_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg Wielkanoc_zajaczek_270.jpg Wielkanoc_czy_halloween_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg taniec_w_P_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg nie wytykaj_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg wielkosc_270.jpg witamina_B_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg Jezus_nieustannie_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg Milosc_tak_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg serce_kawalki_270.jpg Wielkanoc_zajac_czy_baranek_270.jpg always connected_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg reagujesz_poczwornie_270p.jpg niezadowolony_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg ameba_zycie_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"