Małe grupy są zdrowym sposobem na budowanie wspólnoty złożonej z uczniów, a nie uczestników. Ta praktyczna książka przeprowadzi cię poprzez pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć, opracowując strategię twojej małej grupy. Przedstawiony w niej uniwersalny proces może być zastosowany w każdej wspólnocie. Każdy rozdział kończy się listą pytań, które pomogą ci dokonać oceny twojej aktualnej sytuacji, odkryć pragnienia i postawić cele na przyszłość. Dzięki tej książce dowiesz się, jak być liderem, który formuje duchowo innych, oraz co zrobić, by więcej osób przyłączało się do małych grup.
Opinie:
„Jestem przekonany, że polskie wspólnoty mogą wiele zaczerpnąć z przedstawionego w tej książce imponującego modelu rozwoju małych grup, aby jeszcze skuteczniej docierać do zlaicyzowanego społeczeństwa z kerygmatem, czyli orędziem o zmartwychwstałym Jezusie. Polecam tę książkę każdemu, kto pragnie rozwijać w ramach swojej wspólnoty zdrowe i owocne małe grupy ewangelizacyjne.”
o. Krzysztof Czerwionka CR
Pasterz Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA (www.galilea.pl)
Dyrektor Biura Krajowego SESA Polska (http://www.nowaewangelizacja.eu)
„Książka „Małe grupy świadome celu”, napisana przez skutecznego duszpasterza małych grup, jednego z najbardziej wpływowych w świecie kościołów przełomu XX i XXI wieku, oparta na biblijnych zasadach i Chrystusowym wzorcu oraz okraszona osobistymi doświadczeniami i praktycznymi poradami, bez wątpienia przyczyni się do znajdowania polskich odpowiedzi na ważne pytanie: Jak tworzy się zdrowe wspólnoty? Przy czym nacisk musi być położony na „zdrowe”.
Jestem przekonany, że treść tej książki stanie się zaczynem duchowych przemian zarówno osobistego, jak i wspólnotowego życia naśladowców Chrystusa, i to bez względu na ich wyznanie czy kościelną przynależność.”
Pastor W. Andrzej Bajeński, Biskup Kościoła Chrystusowego w RP
„Podczas gdy my w Polsce nierzadko doświadczamy bolesnego procesu „kurczenia się Kościoła”, wiele młodych wspólnot protestanckich, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, przeżywa niezwykły wręcz rozwój. Byłoby dowodem pychy nie zapytać tych wspólnot o to, jak same postrzegają wzrost - jego przyczyny i drogi. Byłoby dowodem arogancji nie chcieć się uczyć tego, co Duch sprawia w Kościele, który jest jednym, choć podzielonym Ciałem Chrystusa. […] Nie boję się więc zaprosić do lektury tej książki jako pozycji w najlepszym tego słowa znaczeniu „katolickiej”. Cieszę się również z tego, że choćby w niewielkim, ale konkretnym wymiarze próbujemy usuwać to zgorszenie i przeszkodę w procesie ewangelizacji jaką jest podział chrześcijan. Ekumenizm i ewangelizacja idą razem!”
bp Grzegorz Ryś, Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji