"Wracaliśmy do naszego domu niczym świeżo poślubieni małżonkowie..." - juz niedługo będziemy mogli przeżyć kolejny czas umocnienia naszych małżeństw. Serdecznie zapraszamy na organizowany przez Wspólnotę Czas dla Rodzin i Szkołę Nowej Ewangelizacji niezwykły kurs dla małżonków Akwila i Pryscylla, który odbędzie się od 27 do 29 października 2017.

Zapraszamy małżeństwa sakramentalne z każdym stażem na weekendowy kurs, który ożywi Waszą wzajemną relację i przybliży Was do Pana Boga. Kurs prowadzi do pogłębienia i umocnienia wzajemnej relacji między małżonkami, ale także oczywiście relacji z Jezusem, uczy czerpać z mocy sakramentu małżeństwa. W programie m.in. czas na rozmowę, poznawanie wzajemnych pragnień, odnowienie przysięgi małżeńskiej. To niesamowity czas na rozbudzenie na nowo darów wynikających z sakramentu małżeństwa. Przepiękny czas uczenia się komunikacji małżonków ze sobą.

Zachęcamy wszystkich Członków Wspólnoty, którzy jeszcze nie byli oraz tych, którzy byli już uczestnikami kursu, ale odczuwają pragnienia przeżycia go jeszcze raz. Przekażcie także tę wiadomość swoim znajomym! 

 

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:

TERMIN: od 27 pażdziernika (godz. 18.00) do 29 października 2017 (godz. 14.00)

MIEJSCE: Dom Rekolekcyjny przy Parafii pw. św. Jacka Odrowąża w Starszynie

ORGANIZATOR: Wspólnota Czas dla Rodzin oraz SNE Gdańsk

KOSZT: 340 zł od Pary (jeśli finanse są problemem, dajcie znać - zaradzimy).

ULOTKA: pobierz

DLA KOGO? Nieważne czy jesteście zaangażowani w życie Kościoła, czy nie. Nieważne czy Wasze małżeństwo kwitnie i przypomina sielankę, czy przeżywa poważny kryzys. Dobrze jednak, gdy macie już za sobą parę lat wspólnego życia, bo wiele treści będzie odwoływać się do Waszego doświadczenia. Kurs prowadzą małżeństwa, więc nie będzie tu pustej gadaniny ani teorii oderwanych od życia, nie będzie moralizowania i nikt nie będzie Wam mówił jak macie żyć. Sami będziecie mogli odkryć, czym naprawdę jest Wasze małżeństwo..."

WIĘCEJ INFORMACJI: tel. 693 241 025, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

 Wypełnij formularz zgłoszeniowy

 

Kurs Akwila i Pryscylla to kurs dla małżeństw sakramentalnych, wymagana jest obecność obojga małżonków przez cały czas. Zajęcia w piątek, sobotę i niedzielę tworzą integralną całość i nie ma możliwości uczestniczenia w kursie tylko w wybranych godzinach. Najlepiej przyjechać bez dzieci, ale dla par, dla których to nie jest możliwe, zorganizujemy opiekę dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (od 4-12 lat). 

ŚWIADECTWA UCZESTNIKÓW POPRZEDNICH EDYCJI:

Dla nas był to wspaniale spędzony czas, w którym poczuliśmy się jak nowo poślubieni. Mieliśmy okazję omówić we dwoje wiele aspektów naszego życia rodzinnego, dowiedzieliśmy się, czym jest małżeństwo w oczach Boga oraz co robić, aby nasza miłość kwitła przez długie lata.

Gosia i Andrzej

Po kursie PiA nie spodziewaliśmy się żadnych rewelacji. [...] Mimo to, czas kursu był bardzo owocny, zostaliśmy zmotywowani do rozmów na różne, czasem trudne tematy. Były momenty smutku, z powodu troski o dorosłe dziecko, były momenty wzruszenia i radości. [...] Bardzo fajny, pełen treści kurs, możemy go śmiało polecić każdemu kto żyje w małżeństwie. Bez względu na to, czy jest rok, 10 czy 30 lat po ślubie. Bez względu na aktualny stan wzajemnej relacji.

Beata i Jarek

W ostatnich latach [...]  czuliśmy nawarstwiające się  problemy z komunikacją, zrozumieniem swoich punktów widzenia, innych nieraz priorytetów. Dokładały się do tego nasze odmienne osobowości, inne wartościowanie wyniesione z domów. 

Wracaliśmy do naszego domu niczym świeżo poślubieni małżonkowie. Była między nami absolutna harmonia i jedność i wychodziło nam to naturalnie, byliśmy zaskoczeni kompletnie, że nie musimy się nawet starać, by ze sobą dogadywać. To było takie przypomnienie od Boga, że tak było na początku naszej drogi i dużo lepiej może być teraz i w przyszłości. 

Na kursie zaprosiliśmy Boga do uzdrawiania naszego związku. Od tego momentu Bóg zaczął posługiwać się rozmaitymi konkretnymi sposobami, jakich wcześniej nie byliśmy w stanie zauważyć, by pokazywać drogi wyjścia z tego, co nas dotąd raniło w sobie nawzajem. Weszliśmy po kursie, w bardzo intensywny proces naprawczy. To na pewno nie był dla nas zmarnowany weekend. Polecamy, jeśli chcecie mieć zadowolenie z Waszych związków.

Kasia i Bartek

Zobacz też świadectwo głoszących. 

 

KLIKA SŁÓW O PRYSCYLLI I AKWILI

Kiedy św. Paweł przybył do Koryntu, znalazł u Pryscylli i Akwili nie tylko miejsce pracy i mieszkanie, lecz także wspólnotę chrześcijańską. Nowotestamentowe przekazy o obojgu małżonkach stwierdzają, iż nie można było rozdzielić tego, co czyniło jedno, a co drugie. Oni nie targowali się o prawa i obowiązki. Tworzyli partnerski związek. Wkrótce razem z Pawłem udali się do Efezu a dwa lata później Paweł pozdrawia ich jako gospodarzy Kościoła w Rzymie. Nie prowadzili ustabilizowanego życia. Trzykrotnie zaczynali wszystko od początku, kiedy wypędzano ich z powodu wiary. Dzięki wykonywaniu rzemiosła zarabiali wystarczająco dużo, aby wielokrotnie uniknąć prześladowań, płacąc za podróże statkiem, urządzając nowe mieszkania i warsztaty. Pomogli Apostołowi stanąć na nogach w Koryncie. (Rz 16,4) Więcej informacji...

 

Ilość uczestników każdej edycji jest ograniczona, więc prosimy o pilne zgłoszenia! 

 Wypełnij formularz zgłoszeniowy 

  

Wspólnota CdR

    

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów. Od września 2020 spotyka się w parafii Bożego Ciała na Morenie w Gdańsku (dojazd-kilknij).

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.
Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin.Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.
Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Jesteśmy członkiem Konwencji Wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz należymy do światowej sieci wspólnot przymierza The Sword of The Spirit.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Albowiem w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani jego brak nie mają żadnego znaczenia, tylko wiara, która działa przez miłość.

Ga 5,6

Wszelkie znaki, rytuały i formalności bledną wobec wiary i czynów miłości.
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg taniec_w_P_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg WielkiPost_zycie_kosztuje_270.jpg reagujesz_poczwornie_270p.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg witamina_B_270.jpg always connected_270.jpg ameba_zycie_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg Milosc_tak_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg serce_kawalki_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg nie wytykaj_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg niezadowolony_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg Jezus_nieustannie_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg WielkiPost_twoj_pies_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg PrayStation_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg WielkiPost_byles_zbyt_spiety_270.jpg wielkosc_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"