IMG 20190513 191254W zeszły poniedziałek, 13.05 zakończyła się druga edycja kursu Alpha w Oliwie organizowanego przez naszą wspólnotę.

Zespół organizacyjny stanowiły chętne osoby – absolwenci jesiennej edycji kursu oraz członkowie wspólnoty. Ostatnie spotkanie było radosnym i zarazem nostalgicznym wydarzeniem. Przez 11 tygodni spotkań zdążyły zawiązać się liczne relacje. Jak ponownie mogliśmy się przekonać – nic bardziej nie zbliża niż wspólne szukanie odpowiedzi na fundamentalne pytania o sens życia, wartości i Boga.

IMG 20190513 WA0004

 

Kilka słów o tych dla których to wszystko. Trzeba przyznać, że jesteśmy pod wrażeniem, jak Bóg działał i prowadził ludzi także poprzez to dzieło. Wśród 35 uczestników, 4 grupy wiekowe: 20- 40 lat, 40-50 lat, 50-70 lat, oraz 70-90lat. Cieszył fakt, jak pilnie uczestnicy stawiali się na wszystkich spotkaniach oraz na wyjeździe do Garczyna na Dzień Alpha. Średnia frekwencja oscylowała w okolicach 90%. Na każdym spotkaniu, a już w szczególności w drugiej części kursu dało się odczuć niesamowite ciepło i niemal rodzinną atmosferę. Uczestnicy komplementowali pyszne jedzenie które co tydzień było dziełem wielu rodzin z CDR oraz troskę jaką odczuwali ze strony pomagającym im przeżywać pomocnikom z zespołu Alpha. Ich świadectwa na ostatnim spotkaniu były wzruszające i opowiadały o tym jak Bóg ich dotknął w trakcie kursu.

Nieocenionym wsparciem był o. Krzysztof. Wspomagał nas na spotkaniach, był duszą towarzystwa przy stole oraz umiejętnie odpowiadał i budował dyskusję w grupach. Jego obecność i zaangażowanie była dużym wsparciem merytorycznym dla nas. Pomagał nam nawet przy sprzątaniu! 

Alpha ma za zadanie przyprowadzać uczestników do Jezusa. Ale nie możemy pominąć tego, jak bardzo zespół organizujący został obdarowany przy tej posłudze. To było coś niespotykanego. Dziękowaliśmy Bogu za to, że mogliśmy współpracować i służyć razem. Co tydzień widać było zaangażowanie, radość, chęć dzielenia się Panem. Gdy po końcowej modlitwie zespołu, już przy sprzątniętej sali, tematy organizacyjne się kończyły, widać że zespół nadal chciał przebywać w tej atmosferze - nie mogliśmy się rozejść. Jedność i radość jaką obdarzał nas Duch Święty były widoczne i wyczuwalne. Chwała Panu! Szczególnym darem dla zespołu były dziewczyny które ostatni kurs na jesieni 2018 przeżywały jako uczestniczki. Teraz jako animator i pomocniczki były filarami zespołu!

 

IMG 20190513 WA0006 wp

Wspólnota CdR

    

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów. Od września 2020 spotyka się w parafii Bożego Ciała na Morenie w Gdańsku (dojazd-kilknij).

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.
Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin.Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.
Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Jesteśmy członkiem Konwencji Wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz należymy do światowej sieci wspólnot przymierza The Sword of The Spirit.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Wychwalajmy mężów sławnych i ojców.
Ich dobre czyny nie zostały zapomniane - pozostały wraz z ich potomstwem.
Ich chwała nie będzie wymazana.

na podst. Syr 44, 1-13

Nawet jeśli nie jesteśmy jakimiś słynnymi osobami, posiadając dzieci możemy być pewni, że pamięć o nas nie zostanie wymazana. Zarówno poprzez nasze dzieci, jak też przez pamięć samego Boga.
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

Milosc_tak_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg PrayStation_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg nie wytykaj_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg wielkosc_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg ameba_zycie_270.jpg reagujesz_poczwornie_270p.jpg taniec_w_P_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg serce_kawalki_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg always connected_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg Jezus_nieustannie_270.jpg witamina_B_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg niezadowolony_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"