Ogłoszenia

Zbiórka ubrań dla „Zupy na Moniaku” w wigilię Zesłania Ducha Świętego

Zbiórka ubrań: sobota 22.05.2021  

zupaDrodzy Wspólnotowicze i przyjaciele,

„Nagich przyodziać” i przy okazji przewietrzyć nasze szafy, by pomóc potrzebującym...

Ubrania będziemy zbierać przed zakrystią kościoła na Morenie, w wigilię Zesłania Ducha Świętego od godziny 18:30. 

Ubrania zostaną zabrane około godziny 20:00, więc proszę nie czekać z ich zdaniem na koniec czuwania.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Ubogich

rekawiczki.jpg

 

Zbliża się kolejny Światowy Dzień Ubogich w nd 14 XI 2021 r., który został ogłoszony za pontyfikatu papieża Franciszka. Razem z Parafialnym Zespołem CARITAS na Morenie chcemy włączyć się w to dzieło:

 • zbieramy nowe rękawiczki w ramach akcji "Podaruj trochę ciepła",
 • zbieramy używaną, ale nie zużytą odzież męską,
 • gotujemy ciepły posiłek, który w termosach zawieziemy do schroniska i tam będziemy wydawać do naczyń jednorazowych.

Prośba o przyniesienie rękawiczek i odzieży na najbliższy DW, czyli 7 XI 2021. Natomiast, jeśli chodzi o zupę, to jeżeli będą chętni do ugotowania jej, zawiezienia i wydawania - pozostanie wtedy kwestia ustalenia terminu wyjazdu do schroniska. Jeżeli ktoś posiada taki większy termos to proszę o zgłoszenia, a w razie pytań są do dyspozycji Monika i Irek - odpowiedzialni za diakonię charytatywną w CdR.

Orędzie papieża Franciszka na V Światowy Dzień Ubogich "Ubogich zawsze macie u siebie":
 

Akcja CARITAS Archidiecezji Gdańskiej:

https://www.caritas.gda.pl/podaruj-troche-ciepla-2/

Marsz dla Życia i Rodziny - 9 czerwca

Marsz 2019Trwają bardzo intensywne przygotowania do X Marszu dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Gdańska w niedzielę 9 czerwca. Rozpocznie się on o godz. 15:00 przed Bazyliką Mariacką, a zakończy koncertem zespołów TGD i Armia Dzieci przy Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Czytaj więcej...

Droga Krzyżowa w Katedrze Oliwskiej (piątek 5 kwietnia)

Kościół Domowy - a my wraz z nim - zapraszamy na Drogę Krzyżową do Katedry Oliwskiej 5 IV o godz. 18:30. Pół godziny wcześniej jest parafialna Msza Św., na którą także serdecznie zapraszamy z racji pierwszego piątku miesiąca. I spodziewajcie się telefonów od nas po spotkaniu organizacyjnym :) 

Czytaj więcej...

Holy-win zamiast Halloween

Jak co roku przypominamy: „Halloween otwiera drzwi diabłu” - tak Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów scharakteryzowało to pseudo-święto na swojej konferencji w 2014 roku. A Papież Franciszek uważa, że należy zakazać „zła”, jakim jest Halloween. W tym okresie rośnie bowiem liczba opętań, szczególnie wśród dzieci. Dla sekt to najlepszy czas w roku, by rekrutować nowych członków.  

Czytaj więcej...

SNE zaprasza na warsztaty

SNE organizuje cykl warsztatów rozwoju osobistego (terminy w załączniku). Zapraszam Was na pierwszy z nich pt."Kochaj siebie samego. Warsztat akceptacji siebie", który odbędzie się 21 października w godzinach 9.30 - 18.30. W ramach tego czasu przewidziana jest praca warsztatowa, Eucharystia i modlitwa.

Czytaj więcej...

Wspólnota CdR

    

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów. Od września 2020 spotyka się w parafii Bożego Ciała na Morenie w Gdańsku (dojazd-kilknij).

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.
Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin.



Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.
Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Jesteśmy członkiem Konwencji Wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz należymy do światowej sieci wspólnot przymierza The Sword of The Spirit.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących powrotu swego pana z uczty weselnej, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze.

Łk 12,36

Gdy czujesz poruszenie serca, żeby coś zrobić, na przykład komuś pomóc, ustąpić, albo w czymś się pohamować... to prawdopodobnie kołatanie Boga.
Zaraz mu otwórz. Zaraz to zrób (lub nie zrób).
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

nie wytykaj_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg Milosc_tak_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg niezadowolony_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg serce_kawalki_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg witamina_B_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg always connected_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg PrayStation_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg taniec_w_P_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg Jezus_nieustannie_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg ameba_zycie_270.jpg reagujesz_poczwornie_270p.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg wielkosc_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"