Już wkrótce będziemy mogli przeżyć kolejny czas umocnienia naszych małżeństw. 

To weekendowy kurs "Akwila i Pryscylla” 13-15 XI 2015

Termin: 13 XI godz. 18:00 – 15 XI 2015 r. godz. 15:00 (piątek-niedziela)
Miejsce: 
Ośrodek Warzenko - kilkanaście km od Trójmiasta
Koszt:
300 zł/małżeństwo (zaliczka w kwocie 50 zł na konto: Fundacja Chrystusa Sługi, 80-041 Gdańsk, ul. gen. K. Sosnkowskiego 3c/14 - nr konta: 44 1030 0019 0109 8503 4000 2766)
Formularz zgłoszeniowy: wypełnij

Małżeństwo Akwila i Pryscylla pojawia się na kartach Nowego Testamentu zapisując się złotymi zgłoskami. Czy chcielibyśmy, aby także po nas pozostało tak wspaniałe wspomnienie – jako po małżonkach, rodzicach i współpracownikach Boga? Spróbujemy się razem przyjrzeć tym niezwykłym zakochanym oraz szeregu innych par biblijnych! Nie wszystkie były idealne, ale wszystkie mogą nas pouczyć o tym, co dobre dla małżeństwa i naszej wzajemnej miłości!

Zapraszamy wszystkich małżonków! Ilość uczestników każdej edycji jest ograniczona do 20 par, więc prosimy o pilne zgłoszenia! W kursie muszą brać udział oboje małżonkowie. Najlepiej pojechać bez dzieci, ale dla par, dla których to nie jest możliwe, zorganizujemy opiekę dla dzieci 4-12 lat. O przyjęciu na kurs będziemy informować (samo zgłoszenie nie wystarczy) - formularz zgłoszeniowy.

Pary z trudnościami finansowymi prosimy o zgłoszenie - niech finanse nie będą przeszkodą, napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


ŚWIADECTWA Z POPRZEDNIEGO KURSU:


Dla nas był to wspaniale spędzony czas, w którym poczuliśmy się jak nowo poślubieni. Oprócz tego mieliśmy okazję omówić we dwoje wiele aspektów z życia naszej rodziny, dowiedzieliśmy się czym jest małżeństwo w oczach Boga, oraz co robić, aby nasza miłość kwitła przez długie lata.

Pozdrawiamy, Gosia i Andrzej


Po kursie PiA nie spodziewaliśmy się żadnych rewelacji. Oczywiście bywają okresy, że jesteśmy przepracowani i przytłoczeni nadmiarem obowiązków, co się przenosi na nasze wzajemne relacje, ale kurs PiA na przełomie lipca i sierpnia był w czasie bardzo dla nas dobrym. Nie widzieliśmy więc potrzeby, żeby coś poprawiać. Wzięliśmy w nim udział głównie dlatego, że jesteśmy zainteresowani pomocą małżeństwom, w których gaśnie płomień miłości. Mimo to, czas kursu był bardzo owocny, zostaliśmy zmotywowani do rozmów na różne, czasem trudne tematy. Były momenty smutku, z powodu troski o dorosłe dziecko, były momenty wzruszenia i radości. 

Bardzo fajny, pełen treści kurs, mogę go śmiało polecić każdemu, kto żyje w małżeństwie, bez względu na to,czy jest 1, czy10, czy 30 lat po ślubie i bez względu na aktualny stan wzajemnej relacji.

Beata


Kasia i Bartek - małżeństwo, z 11 letnim stażem, dwójka dzieci 4 i 5,5 lat. Mimo starań by odpowiadać na swoje potrzeby w ostatnich latach, w których działy się w naszym małżeństwie znaczące życiowe zmiany spowodowane kolejno pojawieniem się dzieci, budową domu czuliśmy nawarstwiające się  problemy z komunikacją, zrozumieniem swoich punktów widzenia, innych nieraz priorytetów. Dokładały się do tego  nasze odmienne osobowości, inne wartościowanie wyniesione z domów.

Byliśmy tak jak większość obciążeni obowiązkami utrudniającymi  głębsze spotkanie się ze sobą, głębsze porozumienie-postanowiliśmy więc zrobić sobie rocznicowy prezent i w celu naprawy relacji wybrać się na Kurs Pryscylla i Akwila prowadzony przez nasza wspólnotę Czas dla Rodzin, w której duży wysiłek kładzie się na pielęgnowanie małżeńskich więzi przyjaźni i miłości tak by uszczęśliwiać siebie nawzajem i dawać poczucie bezpieczeństwa swoim dzieciom.

Braliśmy aktywne uczestnictwo we wszystkim co oferował program, w nauczaniach głoszonych przez małżeństwa,zadaniach i  tzw dynamikach, które w sposób obrazowy uświadamiały nam różne ważne rzeczy, o których jak się okazało trochę lub kompletnie zapomnieliśmy po drodze.

Przeżyliśmy w czasie tego kursu, gdybym miała użyć najlepszego słowa ODNOWIENIE MAŁŻEŃSTWA - podróż wstecz do początków i wizję tego co Bóg nam obiecuje jeszcze w przyszłości. 

Wracaliśmy do naszego domu niczym świeżo poślubieni małżonkowie. Była między nami absolutna harmonia i jedność i wychodziło nam to naturalnie, byliśmy zaskoczeni kompletnie, że nie musimy się nawet starać by ze sobą dogadywać. To było  takie przypomnienie od Boga, że tak było na początku naszej drogi ale po tych 11 latach małżeństwa tak i dużo lepiej może być  teraz i w przyszłości. 

Od zakończenia tego kursu poczułam to wyraźnie ponieważ na nim zaprosiliśmy Boga do uzdrawiania naszego związku, zaczęło się coś dziać bo oczywiście  po kilku dniach musieliśmy  jako słabi ludzie zejść z kretesem na ziemię i dalej popełniać te swoje wyuczone błędy  małżeńskie ale od tego momentu Bóg zaczął posługiwać się rozmaitymi konkretnymi sposobami jakich wcześniej nie byliśmy w stanie zauważyć by pokazywać drogi wyjścia z tego co nas dotąd raniło w sobie nawzajem.

Weszliśmy po kursie Pryscyla i Akwilla, w bardzo intensywny proces naprawczy. 

To na pewno nie był dla nas zmarnowany weekend. Polecamy jeśli chcecie mieć zadowolenie z Waszych związków.  

Z ciepłymi myślami o Was...

     zobacz też: http://czasdlarodzin.pl/opinie/177-swiadectwo-po-kursie-akwila-i-pryscylla.html 

Wspólnota CdR

    

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów. Od września 2020 spotyka się w parafii Bożego Ciała na Morenie w Gdańsku (dojazd-kilknij).

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.
Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin.Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.
Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Jesteśmy członkiem Konwencji Wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz należymy do światowej sieci wspólnot przymierza The Sword of The Spirit.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Jezus zapytał swych uczniów: "Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?" A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków". Jezus zapytał ich: "A wy za kogo Mnie uważacie?" Odpowiedział Szymon Piotr: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego".

Mt 16,13-14

Jedynie Piotr dopuścił, że Jezus może być Kimś Nowym, kogo jeszcze nie było, nie jakąś powtórką, postacią z przeszłości.
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

taniec_w_P_270.jpg Milosc_tak_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg Jezus_nieustannie_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg nie wytykaj_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg ameba_zycie_270.jpg PrayStation_270.jpg serce_kawalki_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg always connected_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg wielkosc_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg witamina_B_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg niezadowolony_270.jpg reagujesz_poczwornie_270p.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"