zbiórki finansowe

zbiórki finansowe

Zbiórka k77 dla pp.Cichońskich na finansowanie szkoły

Zarząd Stowarzyszenia Wspólnota Czas dla Rodzin w Gdańsku w dniu 19 września 2021 roku w trybie Art.15.2.g podjął uchwałę o zbiórce na wsparcie rodziny pp. Cichońskich w zakresie wsparcia finansowania szkoły Montessori dla córki Izy. 

Zebrane w ramach zbiórki środki w całości przekażemy na wskazany cel. 

Zbiórka dla Iwony i jej siedmiorga dzieci (kod k76 pomoc Iwonie)

Zbieramy środki dla Iwony z Sopotu, która samotnie wychowuje siedmioro dzieci.

Sytuacja jest trudna i wymaga pomocy, a potrzeby to m. in.:

 • kuchnia gazowa z elektrycznym piekarnikiem,
 • piec gazowy dwufunkcyjny,
 • zlewozmywak,
 • pomoc w uzupełnieniu mebli.

Zebraliśmy już 13800 zł i zbieramy dalej.

Ze zbiórek ogłaszanych przez naszą wspólnotę nie potrącamy niczego i w całości przekazujemy na wskazane cele. 

Czytaj więcej...

Zbiórka na inicjatywy różne - k70 - "czyńcie sobie przyjaciół"

Istnieje wiele inicjatyw w postaci ruchów, stowarzyszeń, fundacji, inicjatyw politycznych, prawnych, których cele są zbieżne z celami Stowarzyszenia, ponadto parafie i różne instytucje chrześcijańskie. Szereg członków deklaruje, że wspiera, lub chce wspierać te inicjatywy finansowo. Zarazem z różnych powodów gotowi są dokonywać tego za pośrednictwem naszego Stowarzyszenia, a nie bezpośrednio.

Czytaj więcej...

Zbiórka dla ofiar z Bejrutu k74 ZBIERAMY DALEJ...

Bejrut ekspl1

Jak wiecie, doszło do olbrzymiego wybuchu w Bejrucie, który według doniesień zniszczył ćwierć miasta. Ucierpiały budynki w odległości nawet 10 km. Wiele ofiar śmiertelnych, tysiące rannych.
Myślimy, że należy pomóc – modlitwą i finansami. Dlatego ogłaszamy zbiórkę – kod 74, na ofiary wybuchu w Bejrucie.

W sierpniu, pierwszym miesiącu zbiórki, pojawiły się wpływy na łączną kwotę 12850 zł czyli 2670€ co niezwłocznie przelaliśmy...
We wrześniu 3600 zł... w październiku 2100 zł... w listopadzie 4300 zł... 

Czytaj więcej...

Wspólnota CdR

    

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów. Od września 2020 spotyka się w parafii Bożego Ciała na Morenie w Gdańsku (dojazd-kilknij).

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.
Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin.Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.
Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Jesteśmy członkiem Konwencji Wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz należymy do światowej sieci wspólnot przymierza The Sword of The Spirit.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących powrotu swego pana z uczty weselnej, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze.

Łk 12,36

Gdy czujesz poruszenie serca, żeby coś zrobić, na przykład komuś pomóc, ustąpić, albo w czymś się pohamować... to prawdopodobnie kołatanie Boga.
Zaraz mu otwórz. Zaraz to zrób (lub nie zrób).
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

wanted_Sepia_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg niezadowolony_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg reagujesz_poczwornie_270p.jpg nie wytykaj_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg serce_kawalki_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg PrayStation_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg wielkosc_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg always connected_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg taniec_w_P_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg witamina_B_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg ameba_zycie_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg Milosc_tak_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg Jezus_nieustannie_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"