Bejrut ekspl1

Jak wiecie, doszło do olbrzymiego wybuchu w Bejrucie, który według doniesień zniszczył ćwierć miasta. Ucierpiały budynki w odległości nawet 10 km. Wiele ofiar śmiertelnych, tysiące rannych.
Myślimy, że należy pomóc – modlitwą i finansami. Dlatego ogłaszamy zbiórkę – kod 74, na ofiary wybuchu w Bejrucie.

W sierpniu, pierwszym miesiącu zbiórki, pojawiły się wpływy na łączną kwotę 12850 zł czyli 2670€ co niezwłocznie przelaliśmy...
We wrześniu 3600 zł... w październiku 2100 zł... w listopadzie 4300 zł... 

Ze wstępnych informacji wynika, że z dwóch dużych zaprzyjaźnionych z nami wspólnot Sword of the Spirit jakie są w Bejrucie nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych, jedynie są ranni. Wiele rodzin poniosło duże straty materialne.

Jeśli środki te nie będą im potrzebne, poprosimy o przekazanie nadwyżki do ofiar wojny w Syrii.

Poniżej maile jakie otrzymaliśmy

On Tue, Aug 4, 2020 at 7:53 PM Tony Laureys <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.> wrote:

Brothers, 

I was in the middle writing a mail to you about the unprecedented financial, economical, political en human crisis in Lebanon which affects also our two communities and their members, asking for your prayers, when the news came in of a very powerful blast that has shaken the Lebanese capital late this afternoon. Hundreds of injured people have been taken to hospitals in the city after the blast, others are still trapped in their homes. At least ten deaths are reported, but this may be the tip of the iceberg. The city is a disaster area; the blast could be heard and felt as far as Cyprus. 

I would like to invite you to pray for protection for the brothers and sisters of the People of God and Illuminators Lamp, that they and their families may be safe. Let's also pray for this beautiful country and its inhabitants. 

I hope you can send this to your community members and ask them to take some time to pray for these intentions. 

Peace, Tony Laureys

===

a message from Elias Baz, SrC of People of God: 

Few brothers were injured but nothing major or serious. 
Few others had material damage in their homes and or offices. 
So far everything is under control. 
We are following up matters to assess if there any other significant impact. 

Thanks for your prayers.  Elias Baz

===

Od: Tony Laureys <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>
Brothers,
Our brothers and sisters in the People of God and Illuminator’s Lamp
communities experienced God’s protection and are doing well. Still,
the needs are high and the rebuilding of what has been lost and
destroyed will take a long time.
I would like to ask you and your communities to respond generously to
our brothers and sisters who are examples for us in generosity and
courage and dedication to the Lord and his call.
(...) May the Lord continue to be merciful for his people in Lebanon.
Peace,
Tony

Zebrane środki będziemy przekazywać co miesiąc. Prosimy o solidarność i hojność.
Konto bankowe naszego Stowarzyszenia standardowe tj. 41 1050 1764 1000 0090 3083 3371 (ING).

Wpłaty prosimy opisywać „na poszkodowanych w Bejrucie k74”  (kod jest wazny). Prosimy Was by włączyć się w to dzieło, które będzie trwało tak długo, jak będzie potrzeba. Co miesiąc będziemy przekazywać środki do Libanu i przedstawiać Wam raport.

Dziękujmy też Panu Bogu, że pozwala nam żyć w pokoju i spędzać wakacje w rodzinnej i szczęśliwej atmosferze… nie wszyscy mają taki przywilej…

Po przelewie, jaki wysłaliśmy na początku września z kwotą 2670€ otrzymaliśmy takie podziękowanie:

Dear Wojtek,

We are truly touched by your gesture, your brotherly love and generosity. We thank you for them and pray that the Lord who sees will reward you.

Keep us in your prayers as we keep you in ours.

In Jesus we stand united and firm!

Thanks again,

Danielle

 

 

Wspólnota CdR

    

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów. Od września 2020 spotyka się w parafii Bożego Ciała na Morenie w Gdańsku (dojazd-kilknij).

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.
Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin.Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.
Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Jesteśmy członkiem Konwencji Wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz należymy do światowej sieci wspólnot przymierza The Sword of The Spirit.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Wychwalajmy mężów sławnych i ojców.
Ich dobre czyny nie zostały zapomniane - pozostały wraz z ich potomstwem.
Ich chwała nie będzie wymazana.

na podst. Syr 44, 1-13

Nawet jeśli nie jesteśmy jakimiś słynnymi osobami, posiadając dzieci możemy być pewni, że pamięć o nas nie zostanie wymazana. Zarówno poprzez nasze dzieci, jak też przez pamięć samego Boga.
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

darmowa_podroz_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg niezadowolony_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg nie wytykaj_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg reagujesz_poczwornie_270p.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg serce_kawalki_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg ameba_zycie_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg witamina_B_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg wielkosc_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg always connected_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg taniec_w_P_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg Milosc_tak_270.jpg Jezus_nieustannie_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg PrayStation_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"