Na dzień 20 lutego 2023 CdR wsparło 201 uchodźców na łączną kwotę 160.456,68 zł.Ukraina uchodzcy 2022 -2

Stale wspieramy uchodźców mieszkających w 5 mieszkaniach (Inna się usamodzielniła) opłacanych lub dofinansowywanych przez SCdR, a nasi Członkowie również sami podjęli się takiej akcji. 

Kolejne 7 osób, którymi opiekował się Artur, a my wspieraliśmy jedzeniowo wróciło na Ukrainę, w rodzinie Miszy (Michała i Vitaliny) pojawił się nowy członek rodziny Nikolas, a z końcem października wraca na Ukrainę Katya i Olena mieszkające u Eweliny, które też wspieraliśmy jedzeniowo. Do naszej listy wspieranych osób dołączyło polsko-ukraińskie małżeństwo Magdy i Ivana z 2-ką dzieci. Na koniec wakacji 4-osobowa rodzina goszczona przez jedną z rodzin CdR wróciła do Zaporoża. Jak wiemy, sytuacja tam się obecnie mocno pogorszyła i zastanawiają się czy nie uciekać do Polski ponownie.

Jeżeli gościcie u siebie uchodźców CdR może pomoć sfinansować niezbędne zakupy na ich rzecz.
Aby skorzystać z pomocy należy uzupełnić formularz (jest też przetłumaczony na ukraiński) i postępować zgodnie z instrukcją w nim zawartą (niezbędne informacje po kliknięciu)  https://forms.office.com/r/rpe0YusNAa.
=================
WCZEŚNIEJSZE RAPORTY:
Na dzień 16.08 CdR wsparło 193 uchodźców na łączną kwotę 81 956,56 zł.
Stale wspieramy uchodźców mieszkających w 6 mieszkaniach opłacanych lub dofinansowywanych przez SCdR, a nasi Członkowie również sami podjęli się takiej akcji. W mieszkaniu w Oliwie pojawił się nowy maluszek urodzony w Polsce - wnuk Larysy, w Malborku Inna z dziećmi i dziadkami się usamodzielnia, dzięki czemu będziemy mogli podjąć się wsparcia kolejnych 3 osób, które na nie czekało - jedna z nich kończy szkołę muzyczną w Gdańsku. 
--------------- 
Na dzień 13.07 CdR wsparło 185 uchodźców na łączną kwotę 64.022,91 zł.
 
Stale wspieramy uchodźców mieszkających w 5 mieszkaniach opłacanych przez SCdR, a nasi Członkowie również sami podjęli się takiej akcji. Przyjęliśmy 4 nowe osoby z Mikołajowa w mieszkaniu w Oliwie - Larysę z rodziną, dla 3 osób - Irina z synem i jego kolegą - szykujemy nasze mieszkanie na Obłużu, skąd Katia i Olena przeniosą się do Eweliny. W Malborku gościmy Inne z dziećmi i dziadkami - w sumie 5 osób.  Z SoS (Sword of the Spirit) otrzymaliśmy dodatkowe wsparcie finansowe w kwocie 12.000 €, dzięki czemu wynajem kolejnych mieszkań stał się faktem.

 Na dzień 3.06 CdR wsparło 170 uchodźców na łączną kwotę 41.710,21 zł. 

Stale wspieramy uchodźców mieszkających w 3 mieszkaniach wynajmowanych bezpośrednio przez SCdR, a nasi Członkowie również sami podjęli się takiej akcji. Trzy osoby wkrótce wracają na Ukrainę. Zgłosiły się do nas 2 kolejne rodziny, którym będziemy chcieli pomóc - mamy szansę na wynajęcie kolejnych mieszkań. Także SoS (Sword of the Spirit) zadeklarowało nam dodatkowe wsparcie finansowe, dzięki czemu wynajem kolejnych mieszkań stanie się możliwy. 


 Na dzień 25.04 CdR wsparło 165 uchodźców na łączną kwotę 32.661,32 zł i zadeklarowało pokrycie stałych opłat w kwocie co najmniej 9.000 zł miesięcznie na utrzymanie 4 mieszkań dla ok. 20 osób. W zeszłym tygodniu 2 rodziny wprowadziły się do świeżo oddanych mieszkań w Gdyni Obłużu. W jednym z nich zamieszkała Anastasiya, Katia, Victoriia i Dmytro, a w drugim Raisa, David i Yewgen. Są przeszczęśliwi i nie do końca mogą uwierzyć, jak to jest możliwe. Trzy mieszkania mamy aktualnie zasiedlone i wspieramy ich mieszkańców w codziennym życiu.  

Pamiętajcie, że jeżeli gościcie u siebie uchodźców CdR chętnie zrefinansuje niezbędne zakupy na ich rzecz. Szczegóły na naszej stronie www: https://www.czasdlarodzin.pl/wiadomosci/zbiorki-finansowe/971-cdr-dla-uchodzcow-z-ukrainy-realizacja-uaktualnienie


Na dzień 10.04 CdR wsparło 162 uchodźców na łączną kwotę 25.100 zł i zadeklarowało pokrycie stałych opłat w kwocie conajmniej 9.000 zł miesięcznie na utrzymanie 4 mieszkań dla ok. 20 osób.

Oprócz tego szereg rodzin przyjęło uchodźców do swoich domów.

A chcemy pomagać jeszcze więcej.   

Wyposażyliśmy i umeblowaliśmy 1 mieszkanie, mamy zebrane niezbędne sprzęty do kolejnych dwóch (już umeblowanych). Po świętach do jednego z nich wprowadzi się rodzina, kolejne czeka jeszcze na max. 4 osoby które wierzę, że się pojawią.

Aby skorzystać z pomocy należy uzupełnić formularz i postępować zgodnie z instrukcją w nim zawartą (niezbędne informacje po kliknięciu)  https://forms.office.com/r/rpe0YusNAa 

Z prowadzonej zbiórki k78 w pierwszej kolejności wspieramy koszty żywności, leków, ubrań, edukacji i wynajmu itp.
Jeśli zebranych przez nas środków będzie więcej, i nie zostaną wykorzystane, będziemy nadwyżki co kwartał przekazywać do innych instytucji. Jeśli zaś środków zebranych w zbiórce zabraknie, użyjemy naszych wspólnotowych oszczędności.

Pytamy też Was, kto chce włączyć się konkretnie w działania w tej sprawie, kto chce zadeklarować stałe wpłaty (potrzebujemy najlepiej deklaracji na 12 miesięcy). Oraz kto jeszcze może przyjąć uchodźców do siebie.

Osobą koordynującą działania pomocowe z ramienia CdR jest Tomek Dębicki <tomasz.debicki (at) czasdlarodzin.pl>  tel. 601 358 169

Wspólnota CdR

    

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów. Od września 2020 spotyka się w parafii Bożego Ciała na Morenie w Gdańsku (dojazd-kilknij).

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.
Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin.Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.
Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Jesteśmy członkiem Konwencji Wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz należymy do światowej sieci wspólnot przymierza The Sword of The Spirit.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Albowiem w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani jego brak nie mają żadnego znaczenia, tylko wiara, która działa przez miłość.

Ga 5,6

Wszelkie znaki, rytuały i formalności bledną wobec wiary i czynów miłości.
zobacz wcześniejsze wpisy "Co Słowo mówi"

dziecko_potrzebuje_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg WielkiPost_twoj_pies_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg ameba_zycie_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg niezadowolony_270.jpg wielkosc_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg witamina_B_270.jpg taniec_w_P_270.jpg Jezus_nieustannie_270.jpg WielkiPost_byles_zbyt_spiety_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg always connected_270.jpg PrayStation_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg WielkiPost_zycie_kosztuje_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg serce_kawalki_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg Milosc_tak_270.jpg reagujesz_poczwornie_270p.jpg nie wytykaj_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"