2023.03.24 Newsletter CdR

♥ Wyjazd młodzieży
 
Kairos (wspólnota działająca w ramach Sword of the Spirit i zajmująca się młodzieżą) organizuje dla chłopaków dwa wydarzenia:
Boy's weekend - weekend spędzony w towarzystwie młodych z innych europejskich wspólnot, którego celem jest integracja w międzynarodowej wspólnocie chrześcijańskiej.
  • Termin: 12-14 maja
  • Wiek: 14 - 17 (każdy kto skończy 14 lat w tym roku szkolnym)
  • Miejsce: Londyn 
  • Temat: Be the Pig
  • Termin wyrażenia chęci: 04.04.2023
Mountain Challenge obóz wędrowny w Irlandii również w międzynarodowym towarzystwie, którego celem jest integracja w atmosferze międzynarodowej wspólnoty chrześcijańskiej.
  • Termin 2 -7 sierpnia
  • Wiek 13-14 lat)
 
Chętnych zapraszam do kontaktu – Wojtek Słomiński 603 387 075
 
♥ Akcja JPII  - RAFAEL
 
Fundacja RAFAEL z którą ostatnio współpracowaliśmy przy finansowaniu udanego filmu OPIEKUN teraz podjęła się wielkiej akcji tłumaczącej wątpliwości wokół postawy JP2 wobec nadużyć. Założeniem jest, że te sprawy należy wyjaśniać, dochodzić do prawdy, jednak należy zachować roztropność i obiektywizm w tezach i ocenach. W pełni się zgadzamy, a sensacyjne działania niektórych mediów zasługują na krytykę. Poniżej opis akcji.
 
Cała akcja rozdania miliona gazet + organizacji kampanii promocyjnej ma na celu dać argumenty do rozmowy “Janowi Kowalskiemu”, który nie wie jak się ma zachować/jak ma rozmawiać. A takich mamy tysiące. Do tego Ci, którzy nie zgadzają się na niszczenie osoby Papieża. 
 
Kopalnia argumentów, analiza manipulacji, podpowiedź jak rozmawiać - zrobią to dla nas wybitni fachowcy (m.in. J. Szarek - historyk, były szef IPN, M. Lasota czy Prof. Paweł Skibiński. A ze światowego podwórka George Weigl (!!)).
 
Do tego kampania promocyjna realizowana w kilkuset miejscach Polski (na ten moment ok. 1000 + jeśli się uda to w każdym Urzędzie Pocztowym), na billboardach (np. na dworcach PKP) czy w pociągach pendolino 👍 oraz oczywiście w miejscach gdzie 2.04 odbędą się białe marsze.
Będzie intensywnie.
 Druk miliona gazet oraz koszty ich wysyłki do punktów rozdających czytelnikom to ok 250 000 zł.
Ok. 100 000 już mamy. 
Zbiórka na powyższy cel przelew na konto CdR z dopiskiem „K70 Rafael JPII”. Naszym celem jest zebranie przez CdR przynajmniej 10 tys zł.

♥ Doktorat - ankieta
Ze względu na ciekawy zakres tematyczny postanowiliśmy pomóc w badaniach naukowych Andrzeja Wdowiszewskiego. Był on na ostatnim DW i osobiście rozdawał ankiety. Prośba by przynieść te ankiety na najbliższy DW 2 kwietnia.
Do pozostałych osób prośba pana doktoranta o wypełnienie wersji elektronicznej (w załączeniu plik doc) i odesłanie albo bezpośrednio do niego, albo na adres kontakt@czasdlarodzin.pl . Uprzedzając ew. obawy, zapewniamy, że do pliku nikt z CdR nie będzie zaglądał, tylko od razu zostanie przesłany (bez danych osobowych) do doktoranta po czym skasowany.
Wypełnienie ankiety zajmuje ok. 20 minut, co można podzielić na 5 minutowe części 😉
 
From: Andrzej Wdowiszewski <awdowiszewski@interia.pl>
Subject: Prośba o pomoc w badaniach nad duchowością
Dzień dobry – Szczęść Boże 
Piszę do Państwa  w związku z badaniami, które przeprowadzam w różnych wspólnotach katolickich i buddyjskich a dotyczą one zagadnień związanych z duchowością i moralnością. Jestem psychologiem i właśnie pisze prace doktorską na U G, w której badam m.in. stosunek katolików i buddystów do Ideologii Gender i Okultyzmu. Jeśli chodzi o Gender to poruszam takie kwestie jak np.  seksedukacja dzieci, adopcja dzieci przez pary jednopłciowe, parady równości, zmiany płci, promocja LGBT w szkołach itp. Natomiast kwestie okultyzmu to m.in. : Homeopatia, Szamanizm, Harry Potter, Monster High - Lalki Upiory, Pokemony, Laleczki voodoo, Halloween itp.
Dodam tylko, że kwestionariusz jest całkowicie anonimowy i muszę powiedzieć, że Wspólnoty nie są mi obce gdyż od czasów liceum do dzisiaj byłem członkiem kilku takich grup. Ostatnią w jakiej byłem to grupa Magnificat z Gdyni gdy jeszcze należała do SNE Gdańsk. Teraz modle się, aby Bóg wskazał mi wspólnotę, w której mógłbym się bardziej zakorzenić.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź od Państwa 
Andrzej Wdowiszewski
Posted in

No Comments


Recent

Archive

Categories

Tags