2023.05.23 Newsletter CdR

Drodzy członkowie małych grup CdR
 
♥ Rekolekcje letnie w Garczynie
 
ZAPRASZAMY Was serdecznie na rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się w Garczynie k/Kościerzyny w dniach 13-20 sierpnia 2023 (niedziela-niedziela).
Tym razem przeżyjemy rekolekcje z pp. Mają i Krzysztofem Sowińskimi. W sieci znajdziecie mnóstwo informacji np. https://szkoladucha.pl/mowca/maja-i-krzysztof-sowinscy/

Zachęcamy Cię do wypełnienia formularza (zapisy do 1 czerwca) link poniżej:
Zapisy Garczyn 2023 

♥ ZAPROSZENIE SPOTKANIE 3.06.23-MODLITWA KOBIET
 
KOCHANE SIOSTRY!

Serdecznie Was zapraszamy na nasze kobiece spotkanie.
Tym razem będzie ono miało charakter modlitewny, ale znajdziemy też czas na chwilę rozmowy przy dobrej kawie, herbatce. Pragniemy zanurzyć się w modlitwie, by Bóg Ojciec dawca życia w pełni rozszerzał "paliki" naszego serca, mieszkania i je utrwalał. Zaproście swoje córki (licealistki i starsze).

 Link do rejestracji

 Ela, Lusia, Ania, Ala
 
♥ Katolicy na Ulicy  
Wydarzeniu Katolicy na Ulicy "On cię szuka" w Boże Ciało 8 VI 2023 https://www.katolicynaulicy.pl/

♥ Marsz dla życia
W niedzielę 18 VI 2023 r. marsz dla życia i rodziny, który zakończy się Festiwalem Życia https://festiwaldlazycia.pl/

♥ Uroczystość Zesłania Ducha Świętego


Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza na modlitewne czuwanie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Czuwanie odbędzie się w sobotę 27 maja 2023 r. w kościołach stacyjnych w Gdańsku. Okazja do czuwania i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem będzie również we wszystkich kościołach naszej archidiecezji. Na zakończenie czuwania spotkamy się na uroczystej Eucharystii w Bazylice Mariackiej w Gdańsku o godzinie 23:00. Szczegóły na: https://www.diecezja.gda.pl/wydarzenia/7709/przyjdz-duchu-swiety

Inne wydarzenia:
 
♥ Rafael
Witajcie!

Wielu z nas zamartwia się tym, że młodzi ludzie odchodzą od Kościoła. I w ogóle, że sytuacja jest trudna, że nie wiadomo co z tym zrobić…

I choć te rozważania są naturalnym odruchem i są potrzebne, to… może warto spojrzeć na coś, co bardzo dobrze działa i się tym zainspirować?
 
Zadziwiająca historia Carla Acutisa jest mocnym przeciwnikiem pesymizmu dotyczącego młodych ludzi oddalających się od Kościoła. To dowód, że w trudnych czasach istnieje nadzieja i inspiracja, które mogą przemienić sytuację.
 
Ten piętnastolatek, pasjonat życia, Eucharystii i nowych technologii wnosi w nasze tradycyjne postrzeganie wiary tak NIESAMOWITĄ świeżość, że młodzież jest dosłownie przyciągana do wiary i relacji z Bogiem. A właściwie nie tylko młodzież, bo wszyscy!
 
Życie Carla to przecudowne świadectwo, które dał nam Kościół wynosząc Carla na ołtarze. Na naszych oczach staje się on jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła.

Fenomenem jest, że po śmierci Carlo rozpala tak wiele serc radością i nadzieją.
Wydaje się być tak bliski, tak obecny...

Jeśli ten temat jest Cię interesuje, to zobacz to video:

https://pl.aleteia.org/2023/05/11/niebo-nie-moze-czekac-do-kin-wchodzi-film-o-carlo-acutisie-zobacz-zwiastun
 
Życząc Ci dużo radości płynącej z wiary - pozdrawiam!
Andrzej Sobczyk
Prezes Stowarzyszenia Rafael

PS: Niech Dzieją Się Dobre Rzeczy   🙂🙂🙂
 
Posted in

No Comments


Recent

Archive

Categories

Tags