2023.07.05 Newsletter CdR

Drodzy członkowie, przyjaciele i sympatycy CdR
 
♥ Pomoc Ukrainie - APTECZKI
 
Pamiętacie nasze wsparcie dla Ukrainy w finansowaniu zakupu (40 apteczek specjalistycznych ratujących życie w przypadku ciężkich obrażeń – wartość ponad 25 tys. zł).
 
Dostaliśmy fotkę oraz dyplom – strażacy z Żytomierza trzymają w rękach nasze apteczki.

  

♥ Konferencja CHWAŁA MU - pytanie o transport
 
Czy ktoś jedzie do Wrocławia na konferencję CHWAŁA MU?  Jeśli tak, to prośba o info do Ewy Sionek 723744208, która chciałaby się zabrać z Wrocławia do Trójmiasta na nasze rekolekcje młodzieżowe. Chodzi tylko o transport.
 
 
♥ Rafael
Oglądaliśmy z Żoną “Historię jednej zbrodni” z zapartym tchem.

Jednocześnie zdumieni świadectwem życia rodziny Ulmów, a z drugiej zdruzgotani kłamstwem i dalszymi losami człowieka, który ich zabił… 😰

Cieszę się, że jeden z najlepszych polskich dokumentalistów (Mariusz Pilis) nakręcił ten film i dotarł do niepublikowanych materiałów. Bo skoro Kościół wyniesie na ołtarze rodzinę Ulmów, to… trzeba ich znać.

Zachęcam do udostępnienia tej informacji dalej, bo przed beatyfikacją temat może być interesujący dla wielu ludzi.

Nowy film znakomitego dokumentalisty Mariusza Pilisa opowiada przejmującą historię rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci, którzy poświęcili swoje życie, próbując ratować życie dwóch żydowskich rodzin. Niewyobrażalna zbrodnia, której 24 marca 1944 roku dokonali Niemcy, mordując z zimną krwią także malutkie dzieci Ulmów, jest dla reżysera punktem wyjścia do śledztwa w tej sprawie. Jego wyniki są szokujące… Reżyser dotarł do niepublikowanych wcześniej materiałów, przeprowadził szereg rozmów, podążył powojennym tropem odpowiedzialnych za mord… Dzięki temu widz z przerażającym zdumieniem odkrywa prawdę, że sprawcy tej okrutnej zbrodni nie ponieśli za nią kary, a żandarm, który wydał wyrok na Ulmów i przeprowadził ich egzekucję, przez lata cieszył się szacunkiem i uznaniem w Niemczech.
Film dla widzów od 15 r. ż.

Zobacz listę kin: https://rafaelfilm.pl/historia-jednej-zbrodni 

Pozdrawiam! 👋
Andrzej Sobczyk
Prezes Stowarzyszenia Rafael
Posted in

No Comments


Recent

Archive

Categories

Tags