2023.05.11 Newsletter CdR

Drodzy członkowie małych grup CdR 
♥ W niedzielę 14 maja     Dzień Wspólnoty  
Każde nasze spotkanie jest dla nas darem i radością!
Parafia Bożego Ciała na Morenie http://bozecialo.com/index.php/pl/   Gdańsk, ul. Piecewska 9, sale konferencyjne pod plebanią
  • 12:00 Msza Święta parafialna w kościele
    przejście do sali konferencyjnej w domu parafialnym
  • 13:00 Konferencja i uwielbienie
  • 14:45 Zakończenie
Zapraszamy wszystkich!
Diakonie dziecięce i młodzieżowe zapraszają po mszy.
 
 ♥ Spotkanie diakonii dziecięcych
 
Spotkanie diakonii dziecięcych
Kochani,
pragniemy serdecznie zaprosić Was na spotkanie dotyczące diakonii dziecięcych. Jest ono skierowane do wszystkich rodziców, którzy służą w tych diakoniach, a także do tych, którzy chcieliby się zaangażować lub podzielić się z nami swoimi doświadczeniami. Słowem, do wszystkich chętnych. Zapraszamy!
Celem spotkania jest wymiana doświadczeń zebranych po służbie w tym roku i dzielenie się swoimi pomysłami na kolejny rok szkolny 2023/2024.
 
Temat: Wymiana doświadczeń w diakoniach dziecięcych
Termin: 20 maja 2023, godz. 12:00
Miejsce: sala wspólna w Domu parafialnym przy kościele pw. Bożego Ciała (Gdańsk Morena) - tzw. sala kawiarenkowa
Program spotkania:
1. Powitanie, modlitwa (czas: 20 minut)
2. Prezentacje tematów dotyczących diakonii (50 minut)
3. Wspólny posiłek (20 minut)
4. Panel dyskusyjny (50 minut)
5. Zakończenie/ podsumowanie (10 minut)
6. Sprzątanie Sali
 
Pozdrawiam serdecznie,
--
Hanna Krawiec
 
♥ Spotkanie dla mam - 26 maja
 
Drogie Mamy,
w tym szczególnym dniu chcemy razem z Wami celebrować, cieszyć się wspólnym towarzystwem naszym i naszych dzieci.
Zapraszamy wszystkie zainteresowane Mamy na spotkanie przy kawie i herbacie, koniecznie w towarzystwie Waszych najmłodszych pociech.
Będą rozmowy, dzielenie się radościami i troskami macierzyństwa, wspólna modlitwa, a przede wszystkim dobry czas, który naładuje nasze baterie na kolejne tygodnie.
Zapraszamy!
Hania Krawiec i Marysia Kunda
 
Miejsce: sala przedszkolna nr 2 w Domu Parafialnym przy parafii pw. Bożego Ciała (Gdańsk Morena)
Termin: 26 maja (piątek) godz. 10:00
Zapisy u Hani: tel. 506 693 383 (SMS lub what's up).
 
Pozdrawiam serdecznie,
--
Hanna Krawiec
 
♥ Jan Witek (CdR) pisze do nas – rekolekcje Głębia
 
Shalom !!!!
Słuchajcie nie uwierzycie, ale jak zwykle bez opóźnień mam ogromną radość by powiadomić was, iż otwieramy zapisany na nasze młodzieżowe rekolekcje pod nazwą " Głębia " 🔥🔥🔥

Także słuchajcie przez pierwszy tydzień tylko nasza wspólnota ma link do zapisów od przyszłego tygodnia link leci w świat. 😁 Także nie czekajcie, ale od razu się zapisujcie ‼️
Chcielibyśmy też poinformować, że jeśli ktokolwiek z was ma problemy finansowe lub byłby to dla niego problem, aby zapłacić cała kwotę za rekolekcje mamy wsparcie od wspólnoty CDR także zgłaszajcie się do Wujka Wojtka Słomińskiego.
W razie jakichkolwiek pytań piszcie śmiało jesteśmy do waszej dyspozycji 

A tu jest link do zapisów:
👇👇👇👇👇👇👇👇👇
https://forms.gle/vMdB6UPzmV91VD1SA
👆👆👆👆👆👆👆👆

Pozdrawiam serdecznie Shalom !!!
 
 
♥ SNE - Czas skupienia i zjednoczenia dla ekipy KNU
Kochani,
w ostatnią niedzielę 27 maja będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tydzień później Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, a w czwartek po niej Boże Ciało 8 VI 2023 r. Tego dnia SNE Gdańsk organizuje po raz kolejny wydarzenie ewangelizacyjne Katolicy na Ulicy na molo w Sopocie. Jesteśmy na nie wszyscy zaproszeni, nie tylko jako uczestnicy, ale też jako współorganizatorzy - https://www.katolicynaulicy.pl/. Proszę, przekazujcie to zaproszenie innym osobom, które mogą być zainteresowane.
Twoje zaangażowanie może być różnorakie:
  • jako pełnoletni wolontariusz służący ew. pomocą w okolicy sceny w godz. 14:30-19:30, nie ma znaczenia płeć ani doświadczenie w takiej posłudze, po 25 V jest planowane szkolenie dla wolontariuszy, należy zgłosić się do 22 V do Piotra Skoczko - tel. 660707767, pisko@interia.pl,
  • swoją modlitwą i służbą jako ewangelizator-wstawiennik - w sobotę 13 V na gdańskim Chełmie odbędzie się dzień skupienia od godz. 15:00 - https://goo.gl/maps/QAJpo4o8aSkEs8518, szczegóły w pliku PDF, a zgłoszenia przyjmuje Marta Jasieńska ze wspólnoty Ikona Trójcy Świętej SNE na gdyńskiej Dąbrowie - mj@limesnet.pl,
  • finansowo poprzez stronę https://zrzutka.pl/5m9awz lub konto SCdR z dopiskiem K37 KnU 2023.
Niech wydarzenie "Katolicy na ulicy" w uroczystość Bożego Ciała 8 VI 2023 r. będzie wydarzeniem wszystkich wspólnot należących do gdańskiej SNE.
Dajmy świadectwo naszej wiary w żywą obecność Zmartwychwstałego Jezusa i ogłaszajmy to innym!
Pozdrawiamy Was serdecznie :)
Robert Kocur - koordynator KnU w SNE
Jacek Gawroński - koordynator SNE w CdR

♥ Doktorat - ankieta
Ze względu na ciekawy zakres tematyczny postanowiliśmy pomóc w badaniach naukowych Andrzeja Wdowiszewskiego. Był na DW i osobiście rozdawał ankiety. Prośba by przynieść te ankiety na najbliższy DW 14 maja.
Do pozostałych osób prośba pana doktoranta o wypełnienie wersji elektronicznej (w załączeniu plik doc) i odesłanie albo bezpośrednio do niego, albo na adres kontakt@czasdlarodzin.pl . Uprzedzając ew. obawy, zapewniamy, że do pliku nikt z CdR nie będzie zaglądał, tylko od razu zostanie przesłany (bez danych osobowych) do doktoranta po czym skasowany.
Wypełnienie ankiety zajmuje ok. 20 minut, co można podzielić na 5 minutowe części 
 
From: Andrzej Wdowiszewski <awdowiszewski@interia.pl>
Subject: Prośba o pomoc w badaniach nad duchowością
Dzień dobry – Szczęść Boże
Piszę do Państwa w związku z badaniami, które przeprowadzam w różnych wspólnotach katolickich i buddyjskich a dotyczą one zagadnień związanych z duchowością i moralnością. Jestem psychologiem i właśnie pisze prace doktorską na U G, w której badam m.in. stosunek katolików i buddystów do Ideologii Gender i Okultyzmu. Jeśli chodzi o Gender to poruszam takie kwestie jak np.  seksedukacja dzieci, adopcja dzieci przez pary jednopłciowe, parady równości, zmiany płci, promocja LGBT w szkołach itp. Natomiast kwestie okultyzmu to m.in.: Homeopatia, Szamanizm, Harry Potter, Monster High - Lalki Upiory, Pokemony, Laleczki voodoo, Halloween itp.
Dodam tylko, że kwestionariusz jest całkowicie anonimowy i muszę powiedzieć, że Wspólnoty nie są mi obce, gdyż od czasów liceum do dzisiaj byłem członkiem kilku takich grup. Ostatnią w jakiej byłem to grupa Magnificat z Gdyni gdy jeszcze należała do SNE Gdańsk. Teraz modle się, aby Bóg wskazał mi wspólnotę, w której mógłbym się bardziej zakorzenić.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź od Państwa
Andrzej Wdowiszewski
Posted in

No Comments


Recent

Archive

Categories

Tags