2023.12.14 Newsletter CdR

Drodzy członkowie małych grup CdR

♥ W niedzielę 17 grudnia    Dzień Wspólnoty
  
Każde nasze spotkanie jest dla nas darem i radością!
Parafia Bożego Ciała na Morenie http://bozecialo.com/index.php/pl/   Gdańsk, ul. Piecewska 9, sale konferencyjne pod plebanią
  • 12:00 Msza Święta parafialna w kościele
    przejście do sali konferencyjnej w domu parafialnym
  • 13:00 Uwielbienie z rozważaniem Słowa Bożego
  • 14:45 Zakończenie
Zapraszamy wszystkich!
Diakonie dziecięce i młodzieżowe zapraszają po Mszy.
 
♥ List Antona i Angeli po wizytacji w CdR
 
Jak wiecie w listopadzie przeżywaliśmy wizytację braci i sióstr z innych wspólnot SOS. To był intensywny ale i piękny czas. Bezpośrednim celem wizyty była ocena czy nasza wspólnota jest gotowa do przejścia do bliższej integracji z Mieczem Ducha - z poziomu „Stowarzyszona” do poziomu „W drodze A”. Weryfikacja ta wypadła pomyślnie i obecnie jesteśmy już oficjalnie wspólnotą Miecza Ducha na poziomie Underway A. Kolejnym etapem będzie etap „W Drodze B” – jest na nim obecnie np. zaprzyjaźniona z nami wspólnota Miasto na Górze w Bielsku, a następnie pełne członkostwo. W tej chwili na całym świecie jest 97 wspólnot Miecza Ducha w tym 36 ma status pełnego członka.  W załączeniu list z gratulacjami od Antona i Angeli, którzy prowadzą nas w tej drodze.
 
♥ Sylwester w Ostróżkach 2023/2024
 
Kochani,
Jeśli macie ochotę na spędzenie tegorocznego Sylwestra w poszerzonym składzie, z zabawą z braćmi i siostrami ze wspólnoty oraz wspólnym uwielbieniem, to zapraszamy do zapisów w formularzu zgłoszeń umieszczonym w aplikacji. Przewidziany czas wspólnego świętowania to 20.00-2.00. Miejsce - dobrze znana Wam świetlica wiejska w Ostróżkach, w której organizowaliśmy już nie jedną imprezę wspólnotową. Zmieści się w niej dwadzieścia kilka rodzin/par, dlatego kolejność zgłoszeń będzie decydująca. Dzieci mile widziane, ale nie przewidujemy dla nich osobnych atrakcji.
W formularzu podane są ważne informacje i adres mailowy do kontaktu. Czekamy na Wasze zgłoszenia!!!
 
Ania i Artur Bonar, Monika i Krzysiu Goniszewscy 
 
♥ Zaproszenie na bal i urodziny Asi Długosz
 
Asia Długosz pisze do nas: „Zapraszam dorosłych członków naszej wspólnoty na bal karnawałowy połączony ze świętowaniem moich 50 urodzin do sali kawiarnianej w domu parafialnym dnia 13.01.2023. Impreza jest koszyczkowa. Zamiast prezentu przynieście coś smacznego na wspólny stół, coś do picia bezalkoholowego oraz kubki dla siebie, które będą potrzebne do zaplanowanej zabawy integracyjnej. Rozpoczęcie o 18.00 mszą świętą w parafii pw. Bożego Ciała.”
 
♥ Propozycja wypoczynku w Holandii z członkami innych wspólnot Miecza Ducha (OnHoliday)
 
Jak zwykle w sierpniu będziemy przeżywać nasze rekolekcje połączone z rodzinnym wypoczynkiem. Natomiast nieco wcześniej bo w dniach 2-9 sierpnia w Holandii europejskie wspólnoty SOS organizują wspólny wakacyjny wyjazd (OnHoliday).
Jesteśmy zaproszeni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Wspólne wakacje członków różnych grup Miecza Ducha to niepowtarzalna okazja, aby poznać braci i siostry z innych krajów - już teraz jest ponad 200 osób na liście. Szczegóły na załączonym plakacie. Jeśli ktoś jest zainteresowany to prosimy o kontakt z Rafałem (rafal.szporko@czasdlarodzin.pl)
 
♥ Spotkanie dla młodych (18-25 lat) w Monachium

Kairos czyli młodzieżowa inicjatywa Miecza Ducha organizuje weekendowe spotkanie (Kairos weekend) dla młodych w wieku 18-25 lat z całej Europy i bliskiego wschodu w dniach 9-12 lutego 2024 w Niemczech niedaleko Monachium. To wyjątkowa szansa na przeżycie czasu z innymi wierzącymi ze wspólnot SOS. Zwykle wyjazdy takie umacniają wiarę młodych ludzi oraz pozwalają im zbudować wartościowe relacje. Zachęćmy więc naszą młodzież do zainteresowania się i rejestracji na stronie https://www.kairos-eme.org/kw24
Rejestracja do 21 grudnia pozwala na udział w wydarzeniu za 120 euro (cena early birds). Po tej dacie regularna cena to 135 euro. Jak zwykle wspólnota może wesprzeć finansowo tych, których z różnych względów nie stać na opłacenie pełnych kosztów przelotu i zakwaterowania.
 
W sprawie szczegółów prosimy o kontakt do Rafała (rafal.szporko@czasdlarodzin.pl)
 
♥ Europejska Konferencja Mężczyzn Miecza Ducha w Gdańsku
 
Drodzy Bracia

 W dniach 19 – 21 stycznia 2024 roku odbędzie się Europejska Konferencja Mężczyzn Miecza Ducha czyli European Zone Mens Conference (EZMC).
 
Zaproszeni są wszyscy mężczyźni z naszych wspólnot. Będzie to niepowtarzalna okazja spotkania się z liderami oraz zwykłymi (choć wszyscy jesteśmy niezwykli!) członkami wspólnot The Sword of the Spirit w Europie. Spodziewamy się przedstawicieli między innymi z Wielkiej Brytanii, Belgii, Libanu, Turcji, Syrii, oraz oczywiście z Polski.
Zapisujcie się do formularza.
 
To będzie piękne i umacniające wydarzenie. Spotkajmy się wszyscy!
Posted in

No Comments


Recent

Archive

Categories

Tags