20204.02.15 Newsletter CdR

Drodzy członkowie małych grup CdR

♥ W niedzielę 18 lutego     Dzień Wspólnoty  
Każde nasze spotkanie jest dla nas darem i radością!
Parafia Bożego Ciała na Morenie http://bozecialo.com/index.php/pl/   Gdańsk, ul. Piecewska 9, sale konferencyjne pod plebanią
  • 12:00 Msza Święta parafialna w kościele
    przejście do sali konferencyjnej w domu parafialnym
  • 13:00 Uwielbienie z rozważaniem Słowa Bożego, wspomnienie ś.p. Magdy Wołochowicz, youtuberki z Fundacji Żyj Pełnią Życia
  • 14:45 Zakończenie
Zapraszamy wszystkich!
Diakonie dziecięce i młodzieżowe zapraszają po Mszy.
 
♥ W sobotę    wspólnotowa Wigilia Niedzieli 24 lutego  
Wszyscy członkowie CdR są zaproszeni by spotykać się w swoich domach na świętowaniu Wigilii Niedzieli. Zwyczaj ten jest zalecany w każdą sobotę, jednak kilka sobót w roku jest szczególnych, kiedy prosimy wszystkich o dołożenie starań, aby ten właśnie wieczór był szczególnie uroczysty.
Wigilia Niedzieli to:
  • modlitwa,
  • dzielenie się Słowem Bożym - czytaniami liturgicznymi z niedzieli,
  • wspólny posiłek,
  • rozmowy, często wspólne gry i rozmowy.
Można spotkać się z małą grupą, z innymi osobami z CdR, albo nawet ze znajomymi.
Członkowie CdR mają dostęp do specjalnego arkusza, który ułatwia umówienie się z konkretną rodziną/osobą.  Prośba o jego użycie!
kliknij: ZAPISY NA WIGILIĘ NIEDZIELI 2024.02
 
Zadbajmy o to by nikt nie został tego dnia sam.
 
(Nie masz dostępu, nie znasz hasła do tego arkusza? Napisz na kontakt@czasdlarodzin.pl, lub zadzwoń)
Konspekt, który może być pomocny link tu. Jest to pięknie ułożony tekst, bazujący na materiałach The Sword of The Spirit (jest dostosowany do polskich warunków i nieco skrócony). Bardzo dobrze to działa, jeśli pokażemy to na ekranie smart-TV np. funkcją udostępniania ekranu z komórki. Można oczywiście też tak samo pokazać teksty czytań. Nie jest konieczne by czytać i rozważać wszystkie czytania. Można się ograniczyć do wybranych, zwłaszcza, jeśli są z nami małe dzieci, które mogłyby być znudzone. Nie jest to też Msza święta, więc nie trzeba (a liturgiści by powiedzieli nawet, że nie należy) zaczynać od „czytanie z” ani kończyć „oto Słowo Boże”. Wystarczy „fragment z” oraz np. „dzięki Ci Boże za Twoje Słowo” albo „Amen” na końcu.
 
 
♥ 1,5% Izie, córce Agnieszki i Tomka Cichońskich z CdR
 
Drodzy,
dziękujemy za wsparcie i pomoc w rozwoju naszej niepełnosprawnej córki Izy – tym, którzy zdecydowali się na to w zeszłym roku, oraz tym, którzy zrobią to w tym roku. O co bardzo prosimy.
Skutki naszej pracy i wsparcia „ambasadorów Izy” już odczuwamy 
Iza jest niezwykłą 13-latką. Jest niepełnosprawna, ma Fetal Alcohol Sydrome, czyli  FAS (chorobę, która znacznie uszkodziła jej mózg, pamięć, myślenie, ogólnie rozwój oraz wiele innych układów, gdy była toksykowana alkoholem pijącej matki już w okresie płodowym). Do tego dochodzą zaburzone więzi i syndrom stresu pourazowego, powstałe na skutek odrzucenia przez rodziców. Skutki FAS odczuwa cały czas, a będą z nią na całe życie. Od 12 lat mamy zaszczyt jej towarzyszyć i pomagać, wspierając jej rozwój i rehabilitując w różnych specjalistycznych ośrodkach. 1,5% ma w tym znaczenie!

Zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie 1,5% podatku – na rehabilitację, neurostymulację i dotlenienie mózgu Izy. Zbieraniem pieniędzy na ten cel zajmuje się Fundacja Avalon i to jej należy przekazać 1,5%, wpisując do formularza PIT numer KRS fundacji: 0000270809 i dopisując koniecznie cel szczegółowy w rubryce „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE” : Cichońska, 15922 (to numer członkowski nadany przez fundację). Można też skorzystać z bezpośredniego linku do programu e-pity z wpisanym już celem szczegółowym Izy:  https://www.e-pity.pl/pity-2022/sub/program-online-epity-2023-KRS-0000270809--15922
Również można przekazać darowiznę na konto CdR
41 1050 1764 1000 0090 3083 3371
w tytule przelewu K77
 
Z wdzięcznością za każde wsparcie,
Agnieszka i Tomek Cichońscy
tel. 601 692 996
Posted in

No Comments


Recent

Archive

Categories

Tags