2024.05.29 Newsletter CdR

Drodzy członkowie, przyjaciele i sympatycy CdR
 
♥ W niedzielę 02 czerwca   Dzień Wspólnoty z cyklu Szkoła Przetrwania   
Jeśli masz małe dzieci i ciągle zastanawiasz się jak je wychowywać lepiej, nie boisz się wyzwań, chcesz poznać przyjaznych ludzi i oprzeć wychowanie na wartościach chrześcijańskich, to zapraszamy na cykl czterech spotkań o wychowaniu dzieci. Będzie radośnie, praktycznie (prowadzą rodzice) i sympatycznie. Kawa, herbata oraz uśmiech i opieka nad dziećmi zapewnione.
Zapraszamy szczególnie osoby, które nie znają naszej wspólnoty.
Prosimy, zaproście też swoich znajomych.
Każde nasze spotkanie jest dla nas darem i radością!
Parafia Bożego Ciała na Morenie http://bozecialo.com/index.php/pl/   Gdańsk, ul. Piecewska 9, sale konferencyjne pod plebanią
Plan spotkania:
 • 12:00 Msza Święta parafialna w kościele
  przejście do sali konferencyjnej w domu parafialnym
 • 13:00 Start kawa i herbata
 • 13:20 Spotkanie z rodzicami
 • 14:00 Krótkie podsumowanie i uwielbienie
 • 14:45 Planowane zakończenie
Temat nauczania: Szkoła Przetrwania – Pokonać smartfon?
Diakonie dziecięce i młodzieżowe zapraszają po Mszy.

♥ Ogłoszenia CdR – Film OPIEKUN
 
Mamy dla chętnych film „Opiekun” na DVD – przekazywany z rąk do rąk.
Pamiętajcie aby na DW odnieść film dla kolejnych oczekujących w kolejce osób.
 
♥ Rekolekcje CdR – Garczyn 2024
 
Kochani,
 
Jak co roku serdecznie zapraszamy Was na Rekolekcje wspólnoty Czas dla Rodzin, które odbędą się w Garczynie koło Kościerzyny w dniach 11-18 sierpnia 2024 r. (niedziela-niedziela).
Tym razem przeżyjemy je pt. "Obecność Boga w nas" z s. Bogną Młynarz SDCh.
W sieci znajdziecie mnóstwo informacji o siostrze np. https://pl.aleteia.org/2020/11/07/s-bogna-mlynarz-spotkalam-zywego-boga-ktory-mnie-zafascynowal-wywiad/ 
 
Zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego (zapisy do 14 czerwca). Link poniżej.
W formularzu również informacja na temat rekolekcji CeDeN dla dzieci z klas V - VIII SP :)
Zapisy Garczyn 2024
 
♥ Warsztat "Komunikacja Empatyczna w praktyce"
 
Witam,
 
Pragniemy zaprosić Was na darmowy warsztat komunikacji pt "Komunikacja Empatyczna w praktyce"
 
Będziemy ćwiczyć empatyczną komunikację w parach oraz ścieżkę empatyczną opartą na 4 krokach NVC ze szczególnym uwzględnieniem empatii do siebie.
 
Kiedy - sobota 08.06 od godziny 10 do 14.00.
Miejsce Parafia Bożego Ciała na Morenie - salki
 
Chętnych na warsztat proszę się wpisywać w formularzu
 
Formularz zapisów

Pozdrawiam:
Joanna i Wojciech Podleccy
 
♥ XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal Życia
Kochani,
już po raz 12. ruszy ulicami Gdańska Marsz dla Życia i Rodziny w niedzielę 16 VI 2024 r. Zaczniemy go o godz. 15:00 przed Kaplicą Królewska obok Bazyliki Mariackiej o godz. 15:00 i w tym roku przejdziemy na Plac Zebrań Ludowych, gdzie rozpocznie się III Festiwal Życia. Ta druga cześć jest zaplanowana z wieloma atrakcjami, więc zapraszamy Was serdecznie na jedno i drugie wydarzenie. I nawet specjalnie z tego powodu, ostatni Dzień Wspólnoty na Morenie odbędzie się wyjątkowo dopiero w 4. niedzielę czerwca br. :)
 
O całym wydarzeniu możecie się dowiedzieć ze strony https://festiwaldlazycia.pl/. A wśród wielu zaplanowanych "atrakcji" będzie m. in. strefa małżeńska, w której na jednym ze stoisk zobaczycie Czas dla Rodzin, czy strefa modlitwy ze wstawiennikami także z naszej wspólnoty. Ale potrzeby są jeszcze duże i może ktoś chciałby i mógłby zaangażować się jako wolontariusz, który:
 • ma maszynę do dmuchania balonów albo chciałby pomóc w ich nadmuchaniu i rozdaniu,
 • dysponuje dużymi namiotami wystawowymi albo chciałby pomóc w ich rozstawianiu dzień wcześniej,
 • czuje się dobrze w kwestiach porządkowych, rozdawanie ulotek czy mógłby pomóc w sprzątaniu po imprezie w niedzielę (ok. 22ej),
 • chciałby przebrać się w przygotowane stroje maskotek festiwalowych albo... pokierować melexem,
 • a może dysponuje samochodem ciężarowym i mógłby pomóc przewieźć rzeczy w przeddzień festiwalu
 • lub wreszcie chciałby wziąć udział w rekolekcjach 14-15 VI 2024 r. i służyć jako ewangelizator uliczny,
to skontaktuj się z Jackiem Gawrońskim - jacek.gawronski@czasdlarodzin.pl.
Kochani, bądźmy obecni na marszu, bądźmy razem tego dnia, zamanifestujmy naszą postawę "pro-life"! Skorzystajmy z przygotowanych stref podczas Festiwalu Życia. Proszę, zachęcajmy innych do udziału - https://youtu.be/HkeUDvoXfME. Jako Stowarzyszenie Wspólnota Czas dla Rodzin już wsparliśmy to wydarzenie, ale jeśli chciałbyś jeszcze zrobić to osobiście, to jest taka możliwość - https://zrzutka.pl/z/festiwaldlazycia.
 
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)
Na koniec linki do dwóch fotogalerii sprzed pięciu i dziewięciu lat –
https://photos.app.goo.gl/wjTzitAagxQSfadK8, https://goo.gl/photos/YH3tXcJiLn6bXdvV9.
Trochę się zmieniliśmy, zwłaszcza dzieci!
 
Jacek Gawroński

♥ Członkostwo w Stowarzyszeniu Wspólnota Czas dla Rodzin
 
Wszystkich Was, którzy od pewnego czasu (sugerujemy co najmniej 2 lata) jesteście z nami i jesteście zainteresowani wrośnięciem w naszą wspólnotę, zapraszamy do członkostwa w naszym Stowarzyszeniu.
Oczywiście, wspierać wspólnotę można (i nawet trzeba – prosimy o to!) w każdym czasie i na wiele sposobów, także nie będąc jej formalnym członkiem.
 
Jeśli zechcecie zostać formalnie członkiem naszej wspólnoty – prosimy, byście wypełnili załączony wniosek o przyjęcie do SWCDR jako członka wspierającego. Przekażcie na Dniu Wspólnoty do Doroty Ziółkowskiej lub któregoś z koordynatorów, ewentualnie wyślijcie skan/zdjęcie mailem. Kandydat na członka wspierającego musi być zarekomendowany na Zgromadzeniu Stowarzyszenia przez przynajmniej dwóch członków (reprezentujących dwie różne rodziny). Jeśli trzeba, porozmawiajcie o tym z animatorami
Członków będziemy formalnie przyjmować do Stowarzyszenia na drodze uchwały podczas Zgromadzenia w dniu 15 czerwca 2024r od 14:45 – 18:00. Będzie najlepiej, gdybyście byli tam obecni.
 
Przed decyzją przeczytajcie statut (https://czasdlarodzin.pl/statut), zapoznajcie się z celami Stowarzyszenia, z prawami i obowiązkami członków wspierających. Każda członkowska rodzina zobowiązana jest do wpłat składek w uchwalonej wysokości 10 zł miesięcznie od rodziny (niezależnie, czy do SWCDR należy jedna czy więcej osób z rodziny).
 
Jeśli ktoś nie zdecyduje się jeszcze dołączyć, będzie to znaczyło, że chce na razie być gościem wspólnoty lub osobą tylko luźno związaną ze wspólnotą, a jeszcze nie jej domownikiem. I to jest jak najbardziej naturalne.
Cieszymy się, że jesteście z nami!
Posted in

No Comments


Recent

Archive

Categories

Tags