2023.10.20 Newsletter CdR

Drodzy członkowie małych grup CdR
 
♥  Young Christian Professionals
 
Young Christian Professionals to nowa inicjatywa Czasu dla Rodzin dla młodych osób wchodzących w życie zawodowe (zapraszamy też studentów).
Celem spotkań jest poznanie ciekawych wierzących ludzi, którzy odnieśli sukces w życiu zawodowym, stworzenie przestrzeni do rozwoju duchowego i intelektualnego, zbudowanie przyjacielskich relacji wśród uczestników.
Czego można spodziewać się na spotkaniach?
1. Poczęstunek
2. Prelekcja zaproszonego gościa
3. Dyskusja lub studium biblijne
4. Jeśli starczy czasu wspólne oglądanie filmu The Chosen (w wersji angielskiej)
Zaprośmy młodych z naszych rodzin lub innych młodych, którzy mogą być zainteresowani taką formułą spotkań.
Gdzie: Olivia Centre | budynek Olivia Four | sala Krypton
Kiedy: Czwartki godzina 19:30 (najbliższe spotkania 19/10, 9/11, 23/11).
UWAGA: Ze względów organizacyjnych konieczne jest zgłoszenie swojego uczestnictwa do Sebastiana (tel. 516 752 707). Recepcja musi mieć listę osób by wpuścić do budynku.
 
♥  Goście z wspólnot MIECZ DUCHA - link do zapisów ostateczny termin do 25.10.2023
 
W dniach 8-12.11.2023 będziemy gościli Siostry i Braci z siostrzanych wspólnot Miecza Ducha. Chcą oni spotkać się z nami, aby poznać lepiej naszą wspólnotę, styl życia, aktualne wyzwania oraz ocenić naszą gotowość do głębszej integracji ze strukturami SOS. Jednak głównym celem tej wizytacji będzie nawiązanie bliższych relacji pomiędzy nami.  
 
W ramach tej wizyty każdy z nas (o ile to tylko możliwe) powinien spotkać się z jednym członkiem zespołu w ramach indywidualnych wywiadów. Spotkania będą odbywały się w salkach Domu Parafialnego na Morenie.
 
Prosimy was zatem o wskazanie waszej dostępności.
 
Udostępniamy plik kalendarza we współdzielonym Excelu, gdzie należy wpisać w puste żółte pole swoje imię i nazwisko w wybranym przez siebie, a jeszcze dostępnym terminie.
Zasada, którą należy przyjąć to kobiety zapisują się do kobiet, a mężczyźni do mężczyzn.
Kalendarz zapisy
 
Prosimy liderów/ki diakonii i animatorów/ki o zapisywanie się do Rosi lub Uli (panie) oraz Tony’ego lub Martina (panowie).
 
Zespół wizytujący będzie z nami przez cały czas we wskazane dni więc spotkania są zaplanowane o różnych godzinach. Kto tylko może to zachęcamy do wyboru godzin przed 16-tą, tak aby Ci którzy nie mają takiej możliwości z uwagi na pracę zawodową mieli okazję się spotkać z naszymi gośćmi po pracy.
 
Proszę zwróćcie uwagę na dostępny język rozmowy i jeśli jesteście w stanie rozmawiać po angielsku lub niemiecku to niech to będzie Wasz pierwszy wybór, aby dać szansę tym którzy nie posługują się biegle tymi językami.
 
Dodatkowo w polach pomarańczowych jest miejsce na zapisanie się parami na wspólne posiłki z gośćmi. Kolacje planowane są w formie cateringu w salkach na Morenie, natomiast obiady będą w pobliskich restauracjach (centrum handlowe itp.) - na koszt CdR.
 
Przypominamy o potrzebie zgłaszania gotowości przyjęcia gości na noclegi po 2 ewentualnie 1 osobie (2 pary, 3 singli) - nadal brakuje nam chętnych. To może być okazja do bliższego poznania wspaniałych ludzi, którzy przyjeżdżają, aby służyć nam swoim czasem i charyzmatami.
 
Link do formularza
 
Ostateczny termin wypełnienia formularza 25.10.2023
 
W razie pytań dotyczących Excela bądź formularza proszę kontaktować się bezpośrednio z Tomaszem Dębickim najlepiej mailowo tomasz@debiccy.com lub tel. 601358169 (wskazany WhatsApp).
 
Z Panem Bogiem
 
♥  Europejska Konferencja Mężczyzn Miecza Ducha w Gdańsku
 
Drodzy Bracia!
 
W dniach 19 – 21 stycznia 2024 roku odbędzie się Europejska Konferencja Mężczyzn Miecza Ducha czyli European Zone Mens Conference (EZMC).
 
Konferencja ta odbędzie się w Focus Hotel Premium ****, Nad Stawem 5, Gdańsk
https://maps.app.goo.gl/zCM7KxWKuBjhawUXA.
 
Zaproszeni są wszyscy mężczyźni z naszych wspólnot. Będzie to niepowtarzalna okazja spotkania się z liderami oraz zwykłymi (choć wszyscy jesteśmy niezwykli!) członkami wspólnot The Sword of the Spirit w Europie. Spodziewamy się przedstawicieli między innymi z Wielkiej Brytanii, Belgii, Libanu, Turcji, Syrii, oraz oczywiście z Polski.
 
Program konferencji obejmuje całą sobotę i niedzielę do 15:00 (po czym dla chętnych możliwe będzie dwugodzinne zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem).
 
Udział w tej konferencji jest możliwy tylko dla mężczyzn
 
Dojazd organizujemy sobie we własnym zakresie. Zakładamy, że wszyscy przyjedziecie w piątek. Noclegi dla gości z Polski na miarę możliwości zapewni nasza wspólnota, albo zaproponujemy niedrogie noclegi w schronisku młodzieżowym (lub podobnym obiekcie, ilość miejsc może być ograniczona). W ostateczności można będzie wynająć noclegi komercyjnie.
 
Najwygodniej będzie skorzystać z noclegu w hotelu Focus. Niestety, ponieważ jest to hotel czterogwiazdkowy, to mimo wynegocjowania specjalnej ceny, nocleg (ze znakomitym śniadaniem) kosztuje niemało, bo 340 zł za noc w pokoju pojedynczym oraz 415 zł za noc w pokoju dwuosobowym. Dobór drugiej osoby do pokoju dwuosobowego jest po waszej stronie. Aby zarezerwować nocleg w hotelu w tej cenie, należy napisać mail na gdansk.premium@focushotels.pl i użyć hasła EZMC.
Warto też sprawdzić ceny w hotelu na booking.com pod tym linkiem (cena za dwie noce od piątku do niedzieli, pokój dwuosobowy).
 
Ustaliliśmy wraz z braćmi z SoS, że udział w konferencji dla Polaków kosztować będzie:
- 255 zł od osoby przy zgłoszeniu do końca października
- 295 zł od osoby przy zgłoszeniu po tym terminie.
 
Ceny uwzględniają znaczne dofinansowanie ze strony wspólnot SoS - bez tego cena musiałaby być blisko dwa razy wyższa. Cena ta obejmuje sobotę i niedzielę wraz z posiłkami odpowiednimi do klasy hotelu. Tym bardziej nam zależy, by z konferencji skorzystali wszyscy mężczyźni z naszych polskich wspólnot!
 
Za udział w konferencji nasze Stowarzyszenie będzie wystawiać rachunki. Za noclegi każdy rozlicza się indywidualnie (bez udziału Stowarzyszenia).
 
Zapisujcie się do formularza. W formularzu będziecie musieli odpowiedzieć na kilka kwestii, w szczególności dotyczących noclegów. Prosimy, by nie organizować sobie noclegów samemu „po znajomości” członków naszej wspólnoty. Można za to podać swoje sugestie, jeśli chcielibyście mieszkać u kogoś konkretnie. Niestety, nie możemy zagwarantować ich spełnienia.
 
To będzie piękne i umacniające wydarzenie. Spotkajmy się wszyscy!
 
Zaliczkę rejestracyjną w wysokości 100 zł od osoby należy wpłacić w ciągu 7 dni od zgłoszenia na konto
Stowarzyszenie Wspólnota Czas dla Rodzin, ul. Starodworska 1, 80-137 Gdańsk
nr 41 1050 1764 1000 0090 3083 3371, koniecznie z opisem "NAZWISKO - EZMC".
Brak "EZMC" spowoduje nieprawidłowe zaksięgowanie zaliczki.
 
Można wpłacić też pełną kwotę za uczestnictwo (prośba by dokonać tego z dużym wyprzedzeniem). W innym razie resztę dopłacicie na miejscu wyłącznie w gotówce.

W razie rezygnacji po 1 grudnia zaliczki rejestracyjne mogą nie zostać zwrócone.
W razie konieczności zadania pytania prosimy pisać na adres: kontakt@czasdlarodzin.pl   :)
 
♥  Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Wspólnota Czas dla Rodzin
 
Przypominamy, że w sobotę 21 października odbędzie się walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia WCdR. Wszystkich członków zapraszamy do Sali na Morenie na 14:45.
 
 
Posted in

No Comments


Recent

Archive

Categories

Tags