20204.02.02 Newsletter CdR

Drodzy członkowie małych grup CdR
 
♥ W niedzielę 4 lutego    Dzień Wspólnoty  
Każde nasze spotkanie jest dla nas darem i radością!
Parafia Bożego Ciała na Morenie http://bozecialo.com/index.php/pl/   Gdańsk, ul. Piecewska 9, sale konferencyjne pod plebanią
 • 12:00 Msza Święta parafialna w kościele
  przejście do sali konferencyjnej w domu parafialnym
 • 13:00 Uwielbienie z rozważaniem Słowa Bożego
 • 14:45 Zakończenie
Zapraszamy wszystkich!
Diakonie dziecięce i młodzieżowe zapraszają po Mszy.
 
♥ Peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów
 
Zachęcamy do uczestnictwa, gdyż nasza wspólnota została wymieniona w liście Arcybiskupa Tadeusza Wojdy (list w załączeniu), poniżej zaproszenie od ks. Krzysztofa Borysewicza
https://youtu.be/CP_VjKPO1FE?si=-4ijGrEyEkzNnFMU
Szczęść Boże!
Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się w naszej archidiecezji peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów - wyjątkowi ludzie, w których życiu katolickie rodziny mogą szukać wielu inspiracji do prawdziwie chrześcijańskiego życia... Dziękuję za wyrażoną wcześniej wstępną gotowość włączenia się w to wydarzenie. W załączniku oraz TUTAJ przekazuję oficjalne zaproszenie Metropolity Gdańskiego do udziału w celebracji, na której chcemy modlić się ze wszystkimi ruchami rodzinnymi naszej archidiecezji o świętość naszych rodzin. Proszę o przekazanie tego zaproszenia członkom Waszych wspólnot wraz z osobistą zachętą do uczestniczenia we Mszy św. sprawowanej dla nich i za nich dnia 10 lutego br. o 12.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na gdańskiej Zaspie. Eucharystia ta wpisze się w obchody Tygodnia Małżeństw trwającego w tym właśnie czasie. Z tej okazji Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich o/Gdańsk przygotowało cykl warsztatów i konferencji (na niektóre z nich obowiązują zapisy) m.in. na temat komunikacji, czy wspólnego planowania... Szczegóły TUTAJ.
Cały program peregrynacji (uwzględniający i małżonków, i dzieci, i seniorów, i osoby w nieregularnych związkach, i rodziców po stracie dziecka) mieści się TUTAJ.
Jeśli to możliwe, poproszę o zaangażowanie się w liturgię:
 • 1 czytanie: Ruch Rodzin Nazaretańskich
 • psalm oraz krótkie słowo podziękowania biskupowi: Neokatechumenat
 • 2 czytanie: Czas dla rodzin
 • modlitwa powszechna (przygotowanie i przeczytanie): Domowy Kościół
 • procesja z darami (tylko dary eucharystyczne): Poradnictwo rodzinne AG
 • asysta liturgiczna: Domowy Kościół
--
Łączę pozdrowienia

ks. Krzysztof Borysewicz
Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Gdańskiej
 
♥ Swarzewo 9-10 marca 2024    Wyjazd formacyjny dla animatorów
Już niebawem odbędzie się planowany od dawna wyjazd formacyjny dla animatorów CdR. Mamy zarezerwowany ośrodek w Swarzewie i chcemy przeżyć 2 dni wspólnej modlitwy, formacji i budowania relacji w dniach 9-10 marca. Szczegółową agendę prześlemy niebawem – będzie ona obejmowała 2 dni (czyli jeden nocleg). Zaczniemy w sobotę po śniadaniu a skończymy w niedzielę po obiedzie. Planujemy, że głównym nauczającym będzie Andrzej Golik (być może z małżonką) czyli główny koordynator wspólnoty Miasto na Górze.  
Na weekend zapraszam nie tylko obecnych animatorów małych grup. Jeśli nie pełnicie dziś tej funkcji, ale chcielibyście posłuchać o posłudze animatora i rozważyć tę posługę w przyszłości to serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia do Rafała Szporko (rafal.szporko@czasdlarodzin.pl)  

♥ Ogłoszenia On Holiday
 Drodzy
 Jak wiecie nasza Wspólnota jest członkiem łańcucha Wspólnot Miecz Ducha, międzynarodowego łańcucha Wspólnot Przymierza zrzeszającego kilkadziesiąt Wspólnot z różnych regionów świata. Nasz region Miecz Ducha (europejski) organizuje w ciągu roku wiele konferencji, spotkań formacyjnych oraz rekolekcji dla naszej młodzieży czy liderów. Raz na 4-5 lat organizowane jest jednak również zupełnie wyjątkowe wydarzenie tj. wczasy o nazwie OnHoliday.  Nie pomyliliście się – nie są to rekolekcje ale aktywny wypoczynek w pięknych miejscach oferujących bajeczne warunki odpoczynku dla całej rodziny. W tym roku w dniach 2-9 sierpnia 2024 jest właśnie ten moment kiedy na takie wydarzenie można będzie się wybrać do Holandii do Central Parku położonego w Limburgse Peel, który oferuje piękne spokojne otoczenie na łonie natury, dostęp do aqua parku, atrakcje sportowe (tenis, golf, squash, wycieczki rowerowe, możliwość łowienia ryb i wiele innych), atrakcje kulturalne, ale przede wszystkim możliwość spotkania się z braćmi i siostrami z innych wspólnot Miecza Ducha w luźnej, spokojnej atmosferze rodzinnego wypoczynku.  
W trakcie tego tygodnia zaplanowane są min: wspólna modlitwa uwielbienia, celebracja liturgii wigilii niedzieli, niezapomniany wieczór narodowy (😊) oraz fantastyczny program dla dzieciaków i młodzieży (uwaga po angielsku). Program nie jest intensywny gdyż ten czas to przede wszystkim wypoczynek, a miejsce daje szansę na wiele interakcji z przyrodą oraz z ruchem. Zachęcamy Was do rozważenia tego wyjazdu, choć zdajemy sobie sprawę z faktu iż jest on drogi bo odbywa się w zachodniej części Europy.  Warto pomyśleć o wyjeździe w 2-3 rodziny, można podzielić koszty (biorąc większy domek – to nasze doświadczenie z wyjazdów w ubiegłych latach), a wrażenia jakie przywieziecie z powrotem będą niezapomniane.   W załączeniu znajdziecie
informację o tym spotkaniu, krótki film nagrany przez naszych braci z Niemiec oraz ceny. Niestety ceny nie obejmują wyżywienia – na miejscu są sklepy oraz bary i restauracje, bo jest to samodzielne centrum.
Osobiście gorąco zachęcam do rozważenia tego wyjazdu dla tych z Was, którzy chcieliby poznać bliżej nasze siostry i braci z Miecza Ducha. My rodzinnie (Witkowie) dwa razy uczestniczyliśmy w takim spotkaniu i pozostawiło ono w nas niezapomniane wrażenia…. Dodam, że na jednym z nich nasz syn złamał nogę (ale nie była to wina nikogo z Miecza Ducha…😊), więc poznaliśmy  również system leczenia w Belgii, ale przed wszystkim doświadczyliśmy niezwykłego wsparcia, opieki i miłości od wszystkich braci i sióstr biorących udział w wydarzeniu. Ten właśnie syn, na początku sierpnia bierze ślub więc nie wybierzemy się tym razem, choć na pewno bardzo byśmy tam chcieli się znaleźć.  Jeśli ktoś chciałby dopytać jak to wygląda zapraszam do kontaktu do mnie Piotr Witek (503 049 693).
Formularz do zapisów znajdziecie poniżej
https://forms.gle/txD4CtdsYar98yTv9

 
♥ Podziękowanie Zeni
 List od Zeni, Ukrainki, którą nasza wspólnota wspiera finansowo od szeregu miesięcy. SWCDR od wybuchu wojny wsparło już ponad 200 uciekinierów z Ukrainy i nadal w ciągły sposób wspiera kilkanaście. W budżecie SWCDR na wspieranie uchodźców z Ukrainy przeznaczyliśmy 111 tys. zł i środki te zostały wykorzystane. Środki jakimi dysponuje Stowarzyszenie pochodzą wyłącznie ze składek, darowizn i dziesięcin członków i przyjaciół Stowarzyszenia.
 
 
♥ Psychoterapeutka twierdzi: zamiast wracać do pracy, matki powinny zostawać w domu z dziećmi
 Aż 40% amerykańskich matek nie chce zostać w domu ze swoimi małymi dziećmi. Rodzicielstwo przestało być priorytetem. Nie myślimy już o tym, że do zdrowego dorastania potrzebne jest stworzenie dobrego i pełnego miłości domu. Jeśli nas, rodziców, zupełnie nie obchodzą nasze dzieci, za to bardziej przejmujemy się pracą, jesteśmy zestresowani aż do granic możliwości i nie dajemy przykładu miłości i obecności naszym dzieciom, to dlaczego one same miałyby chcieć zostać rodzicami?
Przeczytaj cały wywiad:
https://klubjagiellonski.pl/2023/12/22/psychoterapeutka-twierdzi-zamiast-wracac-do-pracy-matki-powinny-zostawac-w-domu-z-dziecmi/
 
Teza jaka dobrze znamy z wykładów M.P. Wołochowiczów sprzed lat; okazuje się aktualna, albo ... wreszcie (niektórzy) fachowcy zaczynają ją potwierdzać
Posted in

No Comments


Recent

Archive

Categories

Tags