2023.04.13 Newsletter CdR

Drodzy członkowie małych grup CdR 
♥ W niedzielę 16 kwietnia    Dzień Wspólnoty  
Każde nasze spotkanie jest dla nas darem i radością!
Parafia Bożego Ciała na Morenie http://bozecialo.com/index.php/pl/   Gdańsk, ul. Piecewska 9, sale konferencyjne pod plebanią
  • 12:00 Msza Święta parafialna w kościele
    przejście do sali konferencyjnej w domu parafialnym
  • 13:00 Uwielbienie
  • 14:45 Zakończenie
Zapraszamy wszystkich!
Diakonie dziecięce i młodzieżowe zapraszają po mszy.
 
♥W najbliższą sobotę 15 kwietnia    wspólnotowa Wigilia Niedzieli  
Wszyscy członkowie CdR są zaproszeni by spotykać się w swoich domach na świętowaniu Wigilii Niedzieli. Zwyczaj ten jest zalecany w każdą sobotę, jednak kilka sobót w roku jest szczególnych, kiedy prosimy wszystkich o dołożenie starań, aby ten właśnie wieczór był szczególnie uroczysty.
Wigilia Niedzieli to:
  • modlitwa,
  • dzielenie się Słowem Bożym - czytaniami liturgicznymi z niedzieli,
  • wspólny posiłek,
  • rozmowy, często wspólne gry i rozmowy.
Można spotkać się z małą grupą, z innymi osobami z CdR, albo nawet ze znajomymi.
Jeśli nie masz pomysłu z kim się spotkać w tę sobotę, daj znać!
Konspekt, który może być pomocny https://www.czasdlarodzin.pl/materialy-cdr/konspekt-wigilii-niedzieli. Jest to pięknie ułożony tekst, bazujący na materiałach The Sword of The Spirit (jest dostosowany do polskich warunków i nieco skrócony). Bardzo dobrze to działa, jeśli pokażemy to na ekranie smart-TV np. funkcją udostępniania ekranu z komórki. Można oczywiście też tak samo pokazać teksty czytań. Nie jest konieczne by czytać i rozważać wszystkie czytania. Można się ograniczyć do wybranych, zwłaszcza, jeśli są z nami małe dzieci, które mogłyby być znudzone. Nie jest to też Msza święta, więc nie trzeba (a liturgiści by powiedzieli nawet, że nie należy) zaczynać od „czytanie z” ani kończyć „oto Słowo Boże”. Wystarczy „fragment z” oraz np. „dzięki Ci Boże za Twoje Słowo” albo „Amen” na końcu.
♥ KATOLICY NA ULICY
Kochani! Cudowni! Najdrożsi!
Gorąco zapraszamy Was do aktywnego udziału w wydarzeniu ewangelizacyjnym!
KATOLICY NA ULICY
Tak jak w zeszłym roku, będzie się działo na Placu Kuracyjnym przy molo w Sopocie! :D
Standardowo w dniu Bożego Ciała, a dokładnie 8 czerwca 2023 roku w godzinach 15:30-19:00 ruszamy z mocnym uwielbieniem Boga, odważną ewangelizacją z Jezusem i potężną modlitwą w Duchu Świętym!
Niezmierna ilość cudów, jaką wszechmocny Bóg zaplanował na ten czas może być także Twoim udziałem!
Skorzystajmy z tej niezwykłej okazji, aby „wstać z kanapy" i ruszyć na spotkanie ludzi, których szuka sam Bóg! Zanieśmy im kerygmatyczne zaproszenie do nowego życia w Jezusie! Dzielmy się z innymi radosnym doświadczeniem spotkania z Bogiem, który zwyciężył mroki naszego grzechu i odmienił nasz los.
Bądźmy świadkami Jego miłości! On nas do tego powołał! On nas usilnie szuka!
Potrzebujemy chętnych odważnych do:
1. Ewangelizacji bezpośredniej, czyli  niesienia Jezusa napotkanym ludziom, a także do tworzenia żywego pomnika ewangelizacyjnego
2. Modlitwy wstawienniczej za osoby ewangelizowane oraz innych potrzebujących duchowego wsparcia
Wybierz taką aktywność, do której w sposób szczególny zaprasza Cię Bóg. Wypełnij odpowiedni formularz zapisów. Dwa osobne formularze w linkach poniżej. Prosimy wybrać JEDEN formularz z podanych - do podwójnych posług poprosić możemy np. Ojca Pio z darem bilokacji :D
 
Formularz dla ewangelizatorów: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfkb6vZOFFHqoe4sd25Gv4NuF7h71eSq1w88Q4Ght5Qr2JBIA/viewform
Formularz dla wstawienników: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSehv6PNpS1IEoDxiOWLW2hBrEpKuOKMQjFKiyQqqUBfLOTNGw/viewform
 
Można także na stronie www.katolicynaulicy.pl odnaleźć te oto grafiki i kliknąć w wybraną formę wsparcia:

Ewentualnie istnieje możliwość zapisania się telefonicznie u Ani Dąbrowskiej ze wspólnoty Jezusowej Łodzi SNE pod numerem tel. 514-170-786.
Serdecznie prosimy: zapisz się jak najszybciej, żeby sprawy organizacyjne z naszej strony mogły przebiec bezproblemowo. Podaj w formularzu swój aktualny adres mailowy, żebyśmy mogli się z Tobą skutecznie kontaktować.
Zapisy są o tyle ważne, że w sobotę 13 maja 2023 r. w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie odbędzie się szczególny czas skupienia i zjednoczenia się w tym wspólnym dziele.
Impreza co roku wspierana przez nasze Stowarzyszenie, tym bardziej zachęcamy do udziału!
Czas ten będzie dla ekipy oraz wszystkich Was, którzy zapiszecie się do udziału w „Katolikach na ulicy" czasem łaski! Będziemy mogli przygotować się do posługi duchowo oddając Bogu chwałę, a także praktycznie poprzez krótkie szkolenie i ćwiczenia. Oczywiście będzie to również czas budowania wspólnoty i jedności między sobą!
Prosimy, zarezerwujcie sobie ten termin w waszych planach... i do zobaczenia! ;)
Pozdrawiamy,
Ekipa KNU 2023
♥ Majówka 2023 ostatni dzwonek
 
Majówka Czas dla Rodzin odbędzie się w Garczynie koło Kościerzyny w dniach 1-3 maja 2023 (poniedziałek - środa).  Zapraszamy szczególnie rodziny nie należące do CdR :)
 
baner 2023
Ostatni dzwonek zapraszamy, zapisy pod linkiem
Kliknij TUTAJ - FORMULARZ   >>
Posted in

No Comments


Recent

Archive

Categories

Tags